Sâmbătă,
03.12.2022
3°C

Șelimbăr a pierdut în Cupa României, 0-4 cu Petrolul. Azi joacă Hermannstadt

Echipa CSC Șelimbăr a fost eliminată din meciul care o putea duce în grupele Cupei României, ieri, în urma meciului pierdut în fața formației Petrolul Ploiești, scor 4-0.

”Scorul e mult prea mare față de ce a fost în teren. Nu am venit să ne apărăm. Îmi pare rău de momentele astea de final.

Paradoxal, am primit patru goluri în campionat, iar azi ne-am dublat numărul lor. Fotbalul e făcut din momente. Schimbările au intrat bine, am întors jocul, dacă înscriam, altfel gestionam momentele”, a declarat antrenorul Eugen Beza, după meci.

"Lupii galbeni" au marcat cele patru goluri în repriza a doua: Huja - minutul 56 Velisar minutul 79, Simon Măzărache - minutul 89 și 90+2.

AFC Hermannstadt va juca astăzi, de la ora 16, cu FC Brașov.

Brașovenii se află în Liga a 2-a, iar după 7 runde ocupă locul 12 cu 8 puncte. De partea cealaltă, FC Hermannstadt este de departe revelația acestui debut de sezon în SuperLigă, echipa fiind neînvinsă din campionat.

După 11 runde, sibienii sunt pe locul 3 cu 22 de puncte.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.