Trei tineri din Mediaș au fost reținuți de polițiștii sibieni pentru 24 de ore, fiind bănuiți că au furat dintr-un magazin produse alimentare și băutură în valoare de 1.500 de lei.
„La data de 19 ianuarie a.c., polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Mediaș au reținut 3 tineri, cercetați penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat,” transmit reprezentanții IPj Sibiu printr-un comunicat de presă remis Turnul Sfatului.
Cei trei medieșeni, în vârstă de 16, 18, respectiv 19 ani, sunt bănuiți că, în noaptea de 17 spre 18 ianuarie, prin forțarea sistemelor de închidere ale ușilor de acces, ar fi pătruns într-o societate comercială de pe strada Gravorilor și ar fi sustras produse alimentare și băuturi alcoolice în valoare de 1.500 de lei.
Ca urmare a administrării probatoriului în cauză, polițiștii medieșeni au luat măsura reținerii celor 3 tineri pentru 24 de ore. Aceștia vor fi prezentați unității de parchet competente în vederea aplicării unei măsuri preventive.
Cercetările sunt continuate la nivelul Poliției Municipiului Mediaș, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Mediaș.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 919
Ultimele comentarii
Acum 7 ore
Adi Gliga
Acum 8 ore
Calitate nu cantitate
Acum 8 ore
Pastor Marginas
Acum 8 ore
Nemo
Acum 9 ore
Ion Iliescu