Două femei de 25 și 55 de ani au fost lovite de un autoturism în această dimineață, în timp ce se aflau pe strada Henri Coadă din Sibiu, anunță IPJ Sibiu.
Din primele cercetări efectuate a rezultat că, în timp ce conducea un autoturism pe strada Henri Coandă, dinspre Vasile Aaron, un sibian în vârstă de 67 de ani nu a acordat prioritate și a lovit două femei, una în vârstă de 25 de ani și una în vârstă de 55 de ani, sibience, care traversau strada pe trecerea pentru pietoni.
În urma impactului, cele două femei au suferit vătămări corporale, fiind transportate la spital conștiente, anunță IPJ Sibiu.
Serviciul de Ambulanță Județean Sibiu, a trimis de urgență la fața locului un echipaj de tip B și un echipaj cu medic.
Femeia de 25 de ani a suferit un traumatism de membru inferior, iar o a doua victimă, de 55 de ani a suferit traumatisme craniene, de claviculă și de torace.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 4072
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Emil
Acum 2 ore
Emil
Acum 2 ore
Newman
Acum 2 ore
Florin alexandru
Acum 3 ore
@bastiu