Luni,
27.05.2024
Partial Noros
Acum
20°C

Goran Bregovic în Parcul Sub Arini: Concert la vară cu Wedding and Funeral Orchestra

Goran Bregovic în Parcul Sub Arini: Concert la vară cu Wedding and Funeral Orchestra

Organizatorii festivalului Focus în the Park anunță că muzicianul Goran Bregovic va concerta în Parcul Sub Arini din Sibiu în luna august.

Goran Bregovic and His Wedding and Funeral Orchestra, The Subways, Alternosfera - Theatroll, Sun Brutal Pop, Delia, CTC, Omul cu șobolani, Luna Amară, HVNDS, Dora Gaitanovici, Aaron Sevilla și DJ Juicy M sunt primul val de artiști anunțați pentru ediția din acest an a festivalului Focus în the Park.

"Suntem extrem de încântați să dezvăluim primul val de artiști pentru ediția din acest an a festivalului Focus în the Park. Am trecut din 2024 la acces cu bilet, pentru că ne dorim să aducem nume din ce în ce mai mari la Sibiu, pe gustul tuturor celor care ne-au fost alături în acești 10 ani", a declarat Sebastian Marcovici, organizatorul evenimentului.

Următorul val de trupe va fi anunțat la mijlocul lunii iulie. Focus in the Park are loc în acest an între 21 și 25 august, iar biletele încep de la 129 de lei.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

12 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sandu

Acum 1 lună

Nu merg, e prorus
Raspunde

Sa stea acasa !

Acum 1 lună

Un propagandist al panslavismului si al nazismului rus ar trebui sa cante doar in rusia si la el acasa ! Dar noi fiind mai fraieri il platim pe unul care aproba rusii care spun ca Romania nu exista ca tara si popor, care bombardeaza scoli si spitale si omoara zilnic femei si copii !!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Putinistul

Acum 1 lună

Proasta alegere. Chiar putinistul asta ? Anul asta zic pas.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Je Le Je

Acum 1 lună

Goran Bregovic! Rușine!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ela

Acum 1 lună

Poluare de toate felurile. Pe banii sibienilor.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Mda

Acum 1 lună

Focusați-vă dragi organizatori și anulati concertul individului iubitor de fasciști ruși.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Alzara 1918

Acum 1 lună

Sigur , discernem între artă și politică ! Sigur ca nu putem promova un artist în timpul elogierii agresorului . Deci : niet , Bregivici !
Raspunde

Tibi

Acum 1 lună

Va plac artistii gay , pentru ca fac muzica buna. Nu va place Bregovic, pt ca e pro rus. Dar iubiti si ajutati sovieticii, care ne-au "ars" zeci de ani!
Raspunde

Barosanu

Acum 1 lună

Într-o societate liberă, e loc pentru toată lumea. Cei care pot face distincția dintre valoarea unui artist și opiniile sale politice vor asculta muzica lui Goran Bregovic, unul dintre cei mai mari muzicieni din ultimele decenii. Ceilalți se vor delecta cu produse de divertisment politically correct fabricate în laboratoarele de propagandă Eurovision, Disney, Pro TV etc.
Raspunde

Emil

Acum 1 lună

Asa ceva mai rar, bolsevicul vine in cartelul mafiei si terorismului UE.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Un ex fan

Acum 1 lună

In toamna anului trecut Republica Moldova i-a interzis oficial accesul în țară lui Goran Bregovic. L-au oprit frums la graniță. Și bine au făcut! Bravo lor. Noi în schimb îl invităm în orașul european multi-cultural Sibiu și îl plătim (din bani publici). Omul e pe treaba lui, și-a exprimat deschis simpatiile pro-putin și anti UE. A susținut un concert în Sevastopol în 2015 care celebra anexarea Crimeei de către Rusia. L-a pupat în dos pe putin public de nenumărate ori. Noi îl promovăm în fața puștanilor din Sibiu, care oricum sunt asaltați de propagandă din toate părțile. E doar o gafă? Dacă da, îndreptați-o rapid.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Hop si eu

Acum 1 lună

Interesante alegeri... Oare acelasi organizator i-a chemat anu trecut pe cei din Ucraina care au castigat Eurovision-ul, ca acum sa le dea o palma tuturor refugiatilor ucrainieni aflati in Sb, chemandu-l pe Goran? Ceva nu-i bine in ecuatia asta...
Raspunde