Arbitrul român Istvan Kovacs va conduce meciul dintre echipele de fotbal ale Sloveniei şi Serbiei, care va avea loc joi, de la ora 16:00, la Munchen, în Grupa C a Campionatului European - EURO 2024, găzduit de Germania, anunţă site-ul UEFA, citat de Agerpres.
Arbitri asistenţi vor fi compatrioţii Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene, iar al patrulea oficial a fost desemnat norvegianul Espen Eskaas.
Arbitru video la acest meci va fi olandezul Pol van Boekel, iar arbitri asistenţi video vor fi conaţionalul Rob Dieperink şi germanul Marco Fritz.
În primul său meci de la EURO 2024, Slovenia a remizat cu Danemarca (1-1), în timp ce Serbia a fost învinsă de Anglia cu 1-0.
Pentru Kovacs nu este primul meci pe care îl arbitrează la EURO, după ce a mai oficiat la partida Olanda - Macedonia de Nord (3-0), de la EURO 2020.
foto Echipa națională de fotbal a României/facebook
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 889


Ultimele comentarii
Acum 9 minute
Sibianul
Acum 12 minute
Oare...secu?
Acum 30 minute
5
Acum 50 minute
Andrei
Acum 55 minute
5