Luni,
16.06.2025
Cer Senin
Acum
13°C

Sibianul care a urmărit în trafic doi tineri nevinovați pentru că i-ar fi „ademenit” copiii, a mai bătut doi bărbați, într-o benzinărie și într-un local. Conducea și cu permisul suspendat

Sibianul care a urmărit în trafic doi tineri nevinovați pentru că i-ar fi „ademenit” copiii, a mai bătut doi bărbați, într-o benzinărie și într-un local. Conducea și cu permisul suspendat

Bărbatul din Sibiu care a spart un parbriz și a urmărit în trafic doi tineri, acuzându-i că i-ar fi „ademenit” copiii, a mai luat la bătaie doi bărbați, lovindu-i cu „pumnii și palmele”. Incidentele s-au petrecut într-o benzinărie și un local din muncipiul Sibiu. De asemenea, polițiștii l-au prins în trafic la vola, cu permisul suspendat. 

Sibianul a fost reținut pentru 24 de ore.

„La data de 19 mai a.c., polițiștii Secției de Poliție Urbană Sibiu au reținut un bărbat, în vârstă de 35 de ani, din municipiul Sibiu, cercetat penal pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe, distrugere și amenințare,” anunță marți reprezentanții Poliției Sibiu, printr-un comunicat de presă. 

Din cercetările efectuate a reieșit că, la data de 8 aprilie, în timp ce se afla în incinta unei benzinării din municipiul Sibiu, pe fondul unor neînțelegeri spontane, l-ar fi agresat fizic pe un bărbat de 34 de ani, din municipiul Sibiu, lovindu-l cu pumnii și palmele.

De asemenea, la data de 28 aprilie, în timp ce se afla pe strada Cernei, ar fi distrus parbrizul unui autoturism condus de un tânăr de 18 ani și l-ar fi amenințat pe acesta cu acte de violență, pe fondul unor neînțelegeri spontane. Acesta este incidentul despre care și Turnul Sfatului a scris aici. - Amendă de 500 de lei pentru un tată din Sibiu care a spart un parbriz și a urmărit în trafic doi tineri, suspectând că i-au abordat copiii. Tinerii erau nevinovați

Totodată, în data de 10 mai, în timp ce se afla în incinta unui local de pe strada Rahovei, din municipiul Sibiu, l-ar fi agresat fizic pe un bărbat de 33 de ani, din municipiul Sibiu, lovindu-l cu pumnii și palmele.

În fine, ieri, 19 mai, în jurul 12.00, bărbatul a condus un autoturism pe Bulevardul Corneliu Coposu, în municipiul Sibiu, iar din verificările efectuate de către polițiști a rezultat că dreptul acestuia de a conduce autovehicule pe drumurile publice este suspendat.

„În baza probatoriului administrat în cauză, polițiștii au luat măsura reținerii sibianului pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat unității de parchet competente în vederea aplicării unei măsuri preventive. Cercetările sunt continuate la nivelul Secției de Poliție Urbană Sibiu, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu”, precizează sursa citată. 

Foto: Arhiva Turnul Sfatului

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

4 comentarii

T.

Acum 3 săptămâni

ce mai zic acum militienii care la episodul trecut (cand a spart parbrizul unor tineri de 18 ani) nu a fost cercetat/amendat nici macar pentru distrugere ci doar pentru tulburarea linistii publice ?
Raspunde

Marin

Acum 3 săptămâni

Toti schizofrenicii in tara asta. Si se intreaba lumea cum de iau alde dilimache atatea voturi.
Raspunde

Periculos

Acum 3 săptămâni

Se vede clar ca omul e pericol public, are ceva la mansarda probabil. Trebuiesc luate masuri urgente de catre autoritati pana nu face ceva mai periculos. Luati masuri pana nu curge sange....
Raspunde

Kokos

Acum 3 săptămâni

Interlop cu ceafa lată, bănuiesc cu cine a votat duminică...

Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus