Nu direct, ci prin articolul care tratează chestiunea imobiliarelor. "Românii se înghesuie la "Prima Casă", titrează Monitorul de Sibiu. „As putea spune ca numai dupa 3 luni proiectul s-a dovedit a fi un succes pentru ca avem 1.756 de cereri aprobate, in valoare totala de 75.615.000 (fara sa mentioneze moneda, n.r.) si sunt 753 de contracte semnate deja de finantare", a raspuns Parcalabescu (secretar de stat în Ministerul pentru IMM-uri). De asemenea, ea a mai precizat ca sunt pana acum „68 de promisiuni de garantare, ceea ce inseamna ca avem 68 de dosare deja pentru constructii viitoare"", mai arată jurnaliştii de la Monitorul de Sibiu.
Acelaşi cotidian, deschide ediţia de azi cu un articol referitor la războiul politic creat în jurul Romgaz. Monitorul preia declaraţiile făcute de senatorul PSD, Viorel Arcaş, de ministrul Economiei, Adriean Videanu, şi de liderii PD-L Mediaş, Florin Muntean şi Marcel Piteiu (director general al Romgaz).
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 614


Ultimele comentarii
Acum 19 ore
Alzara 1918
Acum 20 ore
Gheorghe Ion
Acum 20 ore
Forest Gump
Acum 22 ore
Che
Acum 22 ore
Kukuruku