Luni,
06.07.2020
Partial Noros
Acum
26°C

Opozantii lui Basescu, imprastiati militareste

15 Noiembrie 2009 18:14

Un grup de opozanţi ai candidatului Traian Băsescu a fost "executat" ca la carte de susţinătorii portocalii. Câteva zeci de tineri şi femei în special, o parte veniţi din faţa sediului PSD, au format un grup în dreptul Bisericii din Piaţa Mare a Sibiulu. "Bani sunt de autocare/ Când românii mor de foame" şi "Unde-s sibienii, unde-s sibienii?" au fost printre primele lozinci scandate de aceştia. În timpul discursului lui Emil Boc, însă, scandările acestora au început să deranjeze, mai ales când au început să facă referire la Traian Băsescu. Organizaţi de câţiva tineri, câteva zeci de simpatizanţi PD-L au înconjurat opozanţii lui Băsescu. Apoi, într-o acţiune concertată, din câteva îmbrânceli, opozanţii au fost împrăştiaţi. Pentru împiedica apoi regruparea celor îmbrânciţi, în zonă a fost format un cordon de susţinători ai lui Traian Băsescu.

Vizualizari: 428

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

16 comentarii

adi

Acum 10 ani

stati acasa, ca are cine sa voteze in locul vostru, i-ati vazut in pozele de la miting ce fel de oameni erau acolo...
Raspunde

melcul

Acum 10 ani

oricum suntem in perioada de hibernare (de fro alti douaj'de ani)
Raspunde

ha ha

Acum 10 ani

mai dormi cinci ani, nenicule
Raspunde

aaasa, si?

Acum 10 ani

totusi, eu cu cine votez? ;))
Raspunde

pt. dopul cu IP 188.24.231.126

Acum 10 ani

campanii electorale decente n-o sa vezi atata timp cat clasei politice (adica, suma tuturor partidelor) e in foame de bani. da-i dreaq pe aia de la pdl, dar da-i dreaq si pe aia de la psd, udmr, pnl, etc., etc. da-i dreaq pe toti, ca n-o sa gresesti!
Raspunde

pt 10

Acum 10 ani

de-asta sunt puse ip-uri la comentarii. vrei sa iti dau nume si tot ce mai vrei tu sa vezi ca cei care am fost si am strigat impotriva nu facem parte din niciun partid si nu avem treaba cu politica. dar nu putem sa stam nici cu mainile in san sa vedem cum numele sibiului e terfelit in acest fel printr-un astfel de miting mincinos la care nici pd-l sibiu nu a participat decat in mica masura. rusine voua ca profitati de pe urma saraciei si lipsei demnitatii oamenilor astora de i-ati carat cu autocarele. si rusine ca i-ati facut sibieni pe cei care au umplut ieri piata mare. si altceva decat rusine pentru modul in care ne-ati bagat "pumnul" in gura sa tacem. numai bine, si poate candva vom putea schimba ceva in tara asta. macar niste campanii decente.
Raspunde

io

Acum 10 ani

cata prostie si dezinformare...e scarbos.....o campanie electorala fara nici o baza morala... rusine psd ....rusine pnl... pdl ul nu reactionat asa cand ai vostrii candidati si au sustinut discursurile electorale...vai voua amaratilor
Raspunde

Turnul Statului

Acum 10 ani

cenzura presei exista, dovada ca ati scos acest articol din pagina principala.
Raspunde

adi

Acum 10 ani

si de ce ati scos acest articol de pe prima pagina? a deranjat pe cineva?
Raspunde

adi

Acum 10 ani

ioneaca amariei - cand faci o afirmatie e frumos sa si argumentezi. poti sa-mi explici de ce consideri sibiul mort? (ma rog, decedat, daca vrei ;) )
Raspunde

c

Acum 10 ani

toate partidele au dat pungi si plase electorale........v-as putea da exemple concrete, dar mi-e rusine pentru cei care au facut aceste gesturi.............
Raspunde

Ioneaca Amariei

Acum 10 ani

Sibiul nu e mort. Este numai foarte decedat.
Raspunde

adi

Acum 10 ani

bai ce-mi vine sa va injur. chiar nu puteti prezenta un fapt asa cum este el? CINE A PLECAT BAI DIN FATA PSD? nimeni din cei care am fost acolo nu avem vreo implicatie politica si am luat atitudine pentru ca s-a incercat batjocorirea orasului nostru prin umplerea pietei mari cu simpatizanti ai lui basescu din toata tara adusi vai de capul lor acolo pe 1 kg de faina si plase. si pentru ca ne-am saturat de acest gen de campanii prin care se profita de disperarea romanilor, de lipsa lor de demnitate (si nu ii condam, cand esti sarac nu te mai gandesti la demnitate) si pentru ca trebuie sa schimbam ceva. salutam pe cei care ni s-au alaturat spontan in piata mare. sibiul nu e mort.
Raspunde

un sibian

Acum 10 ani

sa va f*t in gura de c*rve va-ti vandut pe bani si ati strigat toti pt marinar cat despre cei care au venit sa ne imprastie sa le fie rusine ca s-au vandut si ei ca erau majoritatea sibieni de ai nostri cunoscuti destul de bine de anturajuri prin felul in care isi fac dreptate.
Raspunde