Joi,
01.10.2020
Innorat
Acum
10°C

375.408 de sibieni ar trebui sa voteze duminica

20 Noiembrie 2009 18:02

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

În judeţul Sibiu, sunt înscrişi pe listele electorale permanente un număr de 375.408 de alegători. Pentru ca sibienii să îşi exercite dreptul de vot, vor fi organizate, în total, 471 de secţii de votare. Dintre acestea, 71 sunt secţii speciale, în care sunt aşteptaţi să voteze cei aflaţi în tranzit prin judeţul Sibiu. Opt dintre aceste secţii speciale sunt în municipiul Sibiu, una în gară, una în aeroport, trei în spitale şi restul în căminele studenţeşti.

Pentru a asigura buna desfăşurare a scrutinului, aproximativ 250 de jandarmi şi 392 de poliţişti vor fi implicaţi în paza secţiilor de votare. În plus, Poliţia Judeţeană Sibiu şi Inspectoratul Judeţean de Jandarmi vor avea patrule mobile prin localităţile judeţului pentru a preveni producerea de fapte antisociale, iar IPJ Sibiu va avea şi echipaje rutiere.

La Sibiu, campania electorală a fost plină de acuzaţii formulate între principalele partide, dar totuşi liniştită. Deşi reprezentanţii PSD Sibiu susţineau că toate afişele pe care le puneau ziua, în zonele special amenajate de Primăria Sibiu, erau rupte peste noapte, nu a existat nicio plângere la Poliţie în acest sens. Conducerea PSD a avertizat toate partidele că "aceia care fraudează alegerile vor face puşcărie" şi a anunţat că are oameni care supraveghează corectitudinea alegerilor în secţiile de votare şi în preajma acestora şi va face plângere penală împotriva celor despre care există suspiciuni că au cumpărat voturi.

La rândul lor, reprezentanţii PDL Sibiu susţineau că toate corturile de campanie pe care le-au instalat în cartierele din Sibiu au fost fie distruse, fie furate cu totul. Nici PDL nu a sesizat însă forţele de ordine în această privinţă.

Conducerea PNL susţinea că are informaţii că se încearcă fraudarea alegerilor, motiv pentru care va avea, în ziua scrutinului, oameni cu aparate de fotografiat şi camere de luat vederi la toate secţiile speciale pentru a urmări turismul electoral şi pe cei care votează de mai multe ori.

În pofida declaraţiilor preşedinţilor de filiale ale principalelor partide şi a ameninţărilor dintre aceştia, la sediul Poliţiei Judeţene Sibiu nu au fost înregistrate, pe toată durata campaniei, decât trei incidente electorale: distrugerea unui afiş, a unui banner şi surprinderea unor minori trimişi de mama lor la împărţit de afişe electorale.

Biroul Electoral Judeţean (BEJ) Sibiu a primit o singură reclamaţie şi o plângere. Reclamaţia era din partea PSD, care cerea BEJ Sibiu să urmărească atent corectitudinea alegerilor. Plângerea a fost formulată tot de PSD Sibiu şi avea ca obiect îndepărtarea afişelor lui Traian Băsescu referitoare la referendum de pe panourile instalate de Primăria Sibiu pentru alegerile prezidenţiale. BEJ a admis plângerea, însă Biroul Electoral Central a respins-o, aşa încât afişele au rămas pe panouri.

Comentarii

1 comentarii

Comunitatea Luptatorii impotriva teroristilor

Acum 10 ani

Titlul: NU votati Geoana si NU votati Basescu !!! Subiecte: 1/3.) Plangere penala publica si colectiva si internationala; 2/3.) Dragi onorabili romani, NU votati nici Geoana ca este spion roman CIA-ist, NU votati nici Basescu ca este pro CIA-ist si MERGETI MASIV la VOT si VOTATI MASIV pe CINE VRETI (in afara de astia doi) incat sa nu se mai repete ca pana acum dupa 1990 ca rezultatele alegerilor electorale din Romania sa fie fixate de Asociatia terorista romano-americana DGIPI_CIA 3/3.) TERORISTI ROMANI LASATI IN PACE POPORUL ROMAN ! Noi, 'Fundatia' Aparati Copiii Romaniei de Politia Politica, in perioada Campaniei electorale Alegeri Prezidentiale 2009 si acum cu o zi si 9 ore pana la deschiderea urnelor, demascam national in Romania si international doar in Uniunea Europeana si fara SUA Marea Politie Politica Terorista Geoana(exIliescu)&Basescu&DGIPI_CIA din Romania inclusiv de la Marea Filiala terorista cameleonista dupa 1990 PSD-istaCIA-ista dupa 2004 PD-L-istCIA-ista iar inainte de 1990 exPCR-istaKGB-ista din Centrul Teritorial de Calcul Electronic (CTCE) Piatra Neamt, societate terorista cu capital romanesc teroristDGIPI_CIA, societate teroristaDGIPI_CIA de la adresa BDUL. DECEBAL 32 C, Piatra Neamt, vizavi de Petrodava. In fapt, demonstram infractiunile penale prin dovezile urmatoare concrete si verificabile: - un copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa fie vreo 15 ani intr-o situatie compromitatoare, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa fie vreo 15 ani intr-un stres continuu, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa se indeparteze de facultatea sa, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa isi schimbe facultatea, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa-si neglijeze cursurile, ca dovada ultima ora de seminar de la 13:00 la 14:00 in data de Miercuri 11 Noiembrie 2009 si cursurile si seminariile din zilele de Joi 12 Noiembrie si sambata 14 Noiembrie 2009, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa se indeparteze de unul din parintii sai, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa nu comunice deloc cu unul din parintii sai in perioada de 5 (cinci) zile incepand cu Miercuri 11 Noiembrie 2009 ora 14:00 si pana Duminica 15 Noiembrie 2009 ora 13:28, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa-si afecteze sanatatea sa prin microbii si parazitii raspanditi in pat si baie de agenti secreti DGIPI_CIA probabil jeguri studenti anul III Bologna si master anul I la ID FEAA Piatra Neamt, - alt copil a fost terorizat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa-si afecteze psihicul si comportamentul sau social prin teorii gen gandire exclusiv sectanta pozitiva, prin teorii gen gandire sectant Zen, teorii transmise de agenti(e) secreti(e) DGIPI_CIA probabil economista revizor la CTCE Piatra Neamt si/sau sotia (fiica de terrorist pe stil vechi 1/1000-tian si DGIPI_CIA-ista les_i notorie in Piatra Neamt) a unui director terorist DGIPI_CIA de la CTCE Piatra Neamt, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa se indeparteze de cadourile carti oferite de unul din parintii sai, ca dovada ultima o carte a scriitoarei nemtoaica originara din România, laureata recent a Premiului Nobel pentru Literatura, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa se indeparteze de bunica sa grav bolnava, ca dovada ultima in data de 18 Iulie 2009 si ca dovada penultima in 18 Iulie 2008, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa se indeparteze de hrana sanatoasa de la tara, ca dovada ultima gaini de curte, lapte de vaca neconservat, mere netratate, cartofi nestropiti etc, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa-si afecteze sanatatea sa prin hrana rece de tip excursii si prin hrana de tip fast food, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa-si afecteze sanatatea sa prin indepartarea de medicul sau de familie, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa se indeparteze de credinta sanatoasa ortodoxa, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa-si afecteze sanatatea sa in vara 2009 prin convingerea sa stea mai mult intre peretii apartamentului si sa nu faca miscare sanatoasa in natura, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa nu mearga la gradinita, ca dovada lipsa de circa 18 zile de la gradinita de pe Bulevardul Decebal de langa CTCE Piatra Neamt, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa isi schimbe locuinta multe luni datorita unui DGIPI_CIA-istCTCEoperator calculator rrom romanizat, - alt copil roman a fost neglijat tot datorita aceluiasi terrorist DGIPI_CIA-istCTCEoperator calculator rrom romanizat, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt foarte multi ani datorita 3 agenti secreti DGIPI_CIA, ca dovada datorita unui DGIPI_CIA-istCTCEoperator calculator rrom romanizat si ca dovada datorita unui DGIPI_CIA-istCTCEbeneficiar inginer si ca dovada circa 2 ani si jumatate datorita unei DGIPI_CIA-isteCTCEeconomista sotie les_i de director CTCE Piatra Neamt, - alti doi copii romani au fost neglijati tot circa 2 ani si jumatate tot datorita aceleiasi teroriste DGIPI_CIA-isteCTCEeconomista sotie les_i de director CTCE Piatra Neamt, - alt copil roman a fost terorizat si persecutat de catre DGIPI_CIA CTCE Piatra Neamt sa nu-si asculte sfaturile si recomandarile unuia din parintii sai, - ... si asa mai departe alte dovezi concrete asemanatoare precedentelor ... - amandoi directorii teroristi DGIPI_CIA de la CTCE Piatra Neamt continua dupa 1990 sa faca Politie politica terorista ca si inainte de 1990 inclusiv terorist bestial fata de copiii romani, - un terrorist DGIPI_CIA programator dispecer portar de la CTCE Piatra Neamt este repartizat de directori la poarta la un calculator si ca sa culeaga ilegal informatii inclusiv terorist bestial despre Patriah si copiii nostri si este repartizat si super platit sa faca Politie politica si terorista si extremist sectanta antiortodoxa si antiPatriarh ca si inainte de 1990 (credem ca noi in premiera nationala in Romania aratam aici despre culegerea ilegala de informatii de pe InterNet intr-o Societate pe Actiuni (SA) cu Activitati de servicii in tehnologia informatiei adica teroristii romani si tradatorii romani din societati comerciale private culeg ilegal pentru sefii lor de la DGIPI_CIA nu numai informatii din ceea ce vad in realitate ci si din cyberspatiu prin intermediul celui mai puternic motor de cautare - stiti Dumneavoastra care este denumirea). Super programatorii instrumentului de cautare nu s-au gandit ca teroristii romani de la CTCE Piatra Neamt vor utiliza marele lor program informatic contra copiilor romani, contra Patriarhului Romaniei, contra credintei ortodoxe a majoritatii romanilor etc. In concluzie, asa mare Politie politica ca in timpul lui Basescu nu a mai fost in Judetul Neamt si in Romania. Alta concluzie a comunitatii noastre este: in luna aceasta asa campanie electorala murdara ca a lui Geoana si Basescu nu a mai fost in Romania ca dovada ultima ciracii teroristi din Piatra Neamt ai lui Geoana si Basescu s-au pretat cum am aratat mai sus sa loveasca si sa terorizeze si ce avem noi mai scump pe lume adica copiii nostri. Alta concluzie a comunitatii noastre este: Alegerile in Romania nici dupa 1990 nu sunt libere ci fixate de Asociatia terorista romano-americana DGIPI_CIA. Alta concluzie a comunitatii noastre este: La Alegerile Prezidentiale 2009, Dragi onorabili romani, NU votati nici Geoana ca este spion roman CIA-ist, NU votati nici Basescu ca este pro CIA-ist si MERGETI MAXIV la VOT si VOTATI MAXIV pe CINE VRETI (in afara de astia doi) incat sa nu se mai repete ca pana acum dupa 1990 ca rezultatele alegerilor electorale din Romania sa fie fixate de Asociatia terorista romano-americana DGIPI_CIA. Alta concluzie a comunitatii noastre este: La CTCE Piatra Neamt si dupa 1990 este o puternica si terorista filiala a Politiei Politice din Romania. Alta concluzie a comunitatii noastre este: La CTCE Piatra Neamt dupa 1990 este o privatizare frauduloasa terorist DGIPI_CIA si la CTCE Piatra Neamt dupa 1990 programul informatic ce-a stat la baza LEGIS este un furt intelectual de catre DGIPI_CIA de undeva din Bucuresti si la CTCE Piatra Neamt dupa 1990 este o puternica si terorista evaziune fiscala de circa 90 % (adica doar cu veniturile a o parte din 10 se vine cu acte sa se contabilizeze corect iar veniturile 9 (noua) parti din 10 (zece) intra in buzunarile si apoi la urmatoarele destinatii: - viloaiele teroristice, - taxele de protectie catre teroristii din DGIPI_CIA, - CAMPANIA ELECTORALA MURDARA a FILIALELOR PSD si PD-L din JUDETUL NEAMT si - conturile teroristice astronomice ale teroristilor din DGIPI_CIA) si - spalare de bani negri teroristi, ca dovada Contul contabil 581. Alta concluzie a comunitatii noastre este: Activitatile de servicii in tehnologia informatiei sunt monopolul Asociatiei terorista romano-americana DGIPI_CIA. In cIapitalism, Marea Politie Politica Terorista Geoana(exIliescu)&Basescu&DGIPI_CIA din Romania inclusiv Marea Filiala terorista din Centrul Teritorial de Calcul Electronic (CTCE) Piatra Neamt incalca fara a fi sanctionati urmatoarele: - Declaratia Universala a Drepturilor Omului, - Conventia Drepturilor Copilului, - Codul Penal al Romaniei etc. Deviza comunitatii noastre este: TERORISTI ROMANI si TRADATORI ROMANI LASATI IN PACE POPORUL ROMAN ! Data: 18 - 20 noiembrie 2009 EXP.: Comunitatea Luptatorii impotriva teroristilor romani din Marea Politie Politica Terorista Geoana(exIliescu)&Basescu&DGIPI_CIA din Romania
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus