28.02.2021
Parțial Noros
-1°C

Egal pentru fetele de la Inter

Echipa de fotbal feminin, FC Inter Sibiu, a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul jucat cu AFC FAIR PLAY Bucureşti, sâmbătă, în deplasare. La pauză, echipele au intrat la vestiare la egalitate, 0-0. Repriza a doua a început mai bine pentru oaspete, acestea reuşind să înscrie primele prin Zanfir. Golul egalizator a venit cu 10 minte înainte de a se încheia partida, dintr-un corner de care au beneficiat gazdele. "Arbitrajul a fost numai în favoarea celor de la Bucureşti, fetele au jucat destul de bine însă acum nu noi decidem. A fost şi terenul mic şi prost însă este bun şi un egal pentru că am avut şi două bare. Mai avem două meciuri, unul acasă cu Piteşti şi unul în deplasare la Constanţa şi sperăm să le câştigăm pe amândouă", a declarat Mihăiţă Stănescu, antrenorul FC Inter. Următoarea partidă a echipei de pe Cibin va fi cu FC Alice&Tunes Piteşti, pe 29 noiembrie, de la ora 11:00, pe terenul "Voinţa".