Duminică,
27.11.2022
Partial Noros
Acum
4°C

SERILE SIBIULUI - ARHEOLOGIE URBANA: CONCEPT SI EXEMPLIFICARI

DACA NU AI PROGRAM MIERCURI SEARA (5 MAI), TE ASTEPTAM LA O DEZBATERE DESPRE ISTORIA ORASULUI NOSTRU

Asociatia pentru Infrumusetarea Orasului este o asociatie formata din tineri sibieni. Tineri jurnalisti, tineri oameni de cultura, tineri oameni de afaceri, tineri politicieni. Scopul este acela de a crea in permanent proiecte legate de Sibiu, proiecte ce sunt dedicate Sibiului. Miercuri, 05 mai 2010, incepand cu orele 20.00, te invitam in colaborare cu Wien Cafe pentru a continua dezbaterile organizate de Asociatia noastra despre Istoria Sibiului. Vom discuta despre cum istoricii au descoperit istoria orasului nostru. Cum s-a descoperit cea mai veche biserica din Sibiu sau depozitele alimentare din Piata Mare si Mica sau vechile case de lemn de o mie de ani. Lectorul va fi Claudia Urduzia, muzeograf si arheolog al Muzeului National Brukenthal din Sibiu.

Daca vrei a participa, te asteptam.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus