Miercuri,
25.05.2022
Acum
0°C

FITS - Ziua 3 - 29 mai

 

Program duminca, 29 mai:
 
CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică) 
Ora 10:00 Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu 
Ora 11:00 Lansare de carte: DAS RUMÄNISCHE THEATER NACH 1989. SEINE BEZIEHUNGEN ZUM 
DEUTSCHSPRACHIGEN RAUM de Alina Mazilu / Medana Weident / Irina Wolf, editura Frank & Timme Berlin
Ora 11:30 Lansare: REVISTA EUPHORION (ROU)
Ora 14:00 Conferinţă specială: Simona Kessler (ROU)
 
LIBRĂRIA HUMANITAS 
Ora 12:00 Spectacol lectură: SOEUR DE / SISTER OF / SORĂ-SA de Lot Vekemans(NDL), traducerea Valentina Ţîrlea 
 
IMPERIUM CLUB
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan University (GBR) / ULBS / FITS
 
AMBIENT
Ora 12:00 Spectacol itinerant: HIGH FALUTIN' / BAL MASCAT (30') - Creature Feature (GBR)
 
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Foaier 
Ora 13:00 Vernisaj expoziţie: THEATRE-PORTRAITS / TEATRU- PORTRETE - Mihai Tymoshenko (ROU)
 
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacole itinerante)
Ora 13:00 JAPANESE GEISHA GIRLS / GHEIŞELE (30') - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Ora 14:00 MISSION EARTH / EXPEDIŢIE PE TERRA (30') - Camouflage Roadshow (DEU)
Ora 16:00 JAPANESE GEISHA GIRLS / GHEIŞELE (30') - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Ora 16:30 ORANGE STEWARDESS / ÎNSOŢITOAREA DE ZBOR (30') - Tukkersconnexion (NLD)
Ora 17:00 LE BESTIAIRE ETINCELANT / CREATURI BESTIALE ŞI STRĂLUCITOARE (35') - Malabar (FRA)
Ora 19:00 JAPANESE GEISHA GIRLS / GHEIŞELE (30') - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Ora 19:30 HIGH FALUTIN' / BAL MASCAT (30') - Creature Feature (GBR)
Ora 20:00 THE TAMARROS (1h) - Ambaradan (ITA)
 
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 14:00 Spectacol de teatru: ISPITA CIORAN () - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU) 
 
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00 Spectacol de păpuşi: HOTEL CRAB (50') – Regia: Lu Pulici - Trukitrek (ESP)
 
TEATRUL GONG
Ora 17:00 Spectacol muzical de teatru: PISICA ALBASTRĂ / THE BLUE CAT (1h15') - Regia: Mona 
Marian – Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
 
MAISON ILLE ET VILAINE
Ora17:00 Teatru de obiecte - one man show: LE SECRET / SECRETUL (1h) – Text si regie: Richard Demarcy – Le Naïf Theatre (FRA)
 
MUZEUL CIVILIZAŢIEI POPULARE TRADIŢIONALE „ASTRA”
Ora 18:00 Spectacol itinerant: HIGH FALUTIN' / BAL MASCAT (30') - Creature Feature (GBR)
Ora 18:30 Spectacol itinerant: HEADLESS MADNESS / CĂLĂREŢII FĂRĂ CAP (30') - Camouflage Roadshow (DEU)
Ora 19:00 Spectacol stradă: CLIFFHANGER / PE MARGINEA PRĂPASTIEI (50') - Bash Street Theatre (GBR)
 
SALA STUDIO TNRS (Casa de Cultură a Sindicatelor – intrarea C)
Ora 18:00 One man show: FABBRICA / FABRICA (1h30') - un spectacol de Ascanio Celestini –Compania Ascanio Celestini - Fabbrica Srl (ITA)
 
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00 Spectacol de teatru: HOMMAGE À CHAGALL / OMAGIU LUI CHAGALL (1h10') - Regia: Adolf Weltschek - Groteska Puppet Mask and Actor Theater (POL)
 
HYPERMARKET (incinta magazinului)
Ora 19:00 Spectacol itinerant: ORANGE STEWARDESS / ÎNSOŢITOAREA DE ZBOR (30') -Tukkersconnexion (NLD)
 
BISERICA EVANGHELICĂ 
Ora 20:00 Concert susţinut de Corul Bach, cu participarea sopranei Melinda Samson şi a organistei Ursula Philippi (ROU) (1h10') - Dirijor: Kurt Philippi
 
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00 Spectacol de dans: LES CHAMBRES DE JACQUES / LABIRINTUL LUI JACQUES (36') -Coregrafia: Aszure Barton; 
LOCKED UP LAURA / CAPTIVA LAURA (9'30”) - Coregrafia:Annabelle Lopez Ochoa; 
ZIP ZAP ZOOM (30') - Coregrafia: Annabelle Lopez Ochoa; - BJM Danse – Les Ballets Jazz de Montréal (CAN)
 
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30 Spectacol de muzică: MUSIC OF RENAISSANCE THEATRE / MUZICA TEATRULUI RENASCENTIST (1h05') - Ensemble Renaissance (SRB)
 
HALA LIBRA – BALANŢA
Ora 22:00 Spectacol de teatru: FAUST (2h10‟) - Regia: Silviu Purcărete - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
 
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:00 Concert: ZDOB ŞI ZDUB (50') prezentat de ARTMANIA (MLD)
 
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacol itinerant) - PIAŢA MARE
Ora 22:30 Spectacol de stradă: HELIOS II (1h15') - Malabar (FRA)
 
MEDIAŞ
Ora 20:00 Spectacol itinerant: AREZZO FLAG WAVERS / STEGARII DIN AREZZO (30') - Gruppo Sbandieratori di Arezzo (ITA)

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

1 comentarii

xTTrpDHVmHoKj

Acum 9 ani

doors.txt;5
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus