Duminică,
27.11.2022
Partial Noros
Acum
2°C

Nu pierde spectacolele de astazi de la FITS! Vezi programul zilei.

CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică) 

Ora 10:00 Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu 
Ora 11:00 Lansare de carte: MATEI VIŞNIEC. MIRAJUL CUVINTELOR CALDE de Daniela Magiaru, editura ICR (ROU)
Ora 11:30 Lansare de carte: Octavian Saiu (ROU)
Ora 14:00 Conferinţă specială: Emil Hurezeanu (ROU)
Ora 15:00 Conferinţă specială: Răzvan Ungureanu (ROU)
 
MUZEUL CIVILIZAŢIEI POPULARE TRADIŢIONALE „ASTRA”
Ora 12:00 Spectacol itinerant: GIRAFFE / GIRAFELE (45') - Teatro Pavana (NDL)
 
LIBRĂRIA HUMANITAS 
Ora 12:00 Spectacol lectură: SCRISORI DE DRAGOSTE CĂTRE O PRINŢESĂ CHINEZĂ SAU CUM AM DRESAT UN MELC PE SÂNII TĂI / LETTRES D’AMOUR A UNE PRINCESSE CHINOISE OU COMMENT J’AI DRESSĖ UN ESCARGOT SUR TES SEINS de Matei Vişniec (FRA), traducerea Daniela Magiaru (ROU)
 
MAGAZINUL DUMBRAVA
Ora 17:00 Desene pe asfalt: 3D DRAWINGS IN THE STREET / DESENE 3D PE STRADĂ - Regia: Gennaro Troia - Scuola Napoletana dei Madonnari (ITA)
 
IMPERIUM CLUB
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan
University (GBR) / ULBS / FITS
 
AMBIENT
Ora 12:00 Spectacol de jonglerii: OSKAR AND STRUDEL (45') - The Oskar and Strudel show (AUT)
 
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 14:00 Ceremonia de închidere a BURSEI DE SPECTACOLE - Ediţia a XIV-a
 
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU
Ora 13:00 Spectacol de muzică instrumentală la fierăstrău, teramin şi martenot (30‟) - Benedict Popescu (ROU)
Ora 14:00 Spectacol de muzică (45') - The Match Box Big Band (AUT/HRVAUS)
Ora 15:00 Spectacol itinerant: LE DAME / DOAMNELE (45') - Teatro Pavana (NDL)
Ora 16:30 Spectacol de jonglerii: OSKAR AND STRUDEL (45') - The Oskar and Strudel show (AUT)
Ora 17:30 Paradă costume (1h) - UniArt (USA), FITS (ROU)
Ora 18:30 Spectacol itinerant: RICKSHAW / RICŞA (40') - Dansk Rakkerpak (DNK)
Ora 19:30 Spectacol de muzică (1h30') - Oumtcha (FRA / AUS)
 
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 14:00 Spectacol de teatru: UN TRAMVAI NUMIT POPESCU / A STREETCAR NAMED POPESCU (1h20') - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU) 
 
UNIVERSITATEA "LUCIAN BLAGA" FACULTATEA DE LITERE ŞI ARTE - Sala 57
Ora 14:30 Seminar: SCENA OCCIDENTALĂ ŞI REÎNNOIREA EI PRIN „ORIENT” (1h30') susţinut de Zvika Serper (ISR / JPN) şi George Banu (FRA / ROU)
 
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00 Spectacol de teatru: THE REQUIEM OF HIROSHIMA / RECVIEM PENTRU HIROSHIMA (45') - Regia: Mohamad Rezapourmoghadam - Kargadan Theatre Group (IRN)
 
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR (Spectacol de circ modern)
Ora 16:00 LES PARFAITS INCONNUS / ANONIMI CELEBRI (1h) - Regia: Sylvain Dubois - Les Parfaits Inconnus (CAN)
 
TEATRUL GONG
Ora 17:00 Spectacol de confesiuni muzicale: TENA, YOU ARE LOVELY / TENA, PUR ŞI SIMPLU ÎNCÂNTĂTOARE (1h) - Regia: Robert Raponja - Croatian National Theatre, Osijek (HRV)
 
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C) 
Ora 18:00 Spectacol de teatru: JOSÉPHINA (1h') - Un spectacol de Sandrine Heyraud şi Sicaire Durieux: - La Compagnie ChaliWate (BEL)
 
SINAGOGĂ
Ora 18:00 Concert acapella: ACAPPELLAND (1h) - Fool Moon (HUN)
 
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00 Spectacol de teatru: D'ALE CARNAVALULUI / OF THE CARNIVAL (1h45‟) - Regia: Silviu Purcărete - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
 
SALA THALIA
Ora 19:00 Spectacol de teatru: BLACK STONE / PIATRA NEAGRĂ (45') - scris de Dr. Sultan bin Mohammed Al Qasimi Regia Almonsef Alsouissi - Sharjah National Theatre United Arab Emirates (UAE)
 
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR (Spectacol de circ modern)
Ora 21:00 LES PARFAITS INCONNUS / ANONIMI CELEBRI (1h) - Regia: Sylvain Dubois - Les Parfaits Inconnus (CAN) 
 
TEATRUL GONG
Ora 21:00 Spectacol de confesiuni muzicale: TENA, YOU ARE LOVELY / TENA, PUR ŞI SIMPLU ÎNCÂNTĂTOARE (1h) - Regia: Robert Raponja - Croatian National Theatre, Osijek (HRV)
 
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30 Spectacol de muzică: NOUVELLES FRÉQUENTATIONS / TONURI NOI (1h30') - Les Charbonniers d'Enfer (CAN)
 
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:00 Concert: VOLTAJ (50') prezentat de ARTMANIA (ROU)
 
CLUB BOHEMIAN FLOW
Ora 23:00 Spectacol de muzică (45') - The Match Box Big Band ((AUT/HRVAUS)
 
MUSIC PUB
Ora 24:00 Spectacol muzică: SOZNAK (45') -Soznak (GBR)

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus