Duminică,
05.12.2021
Cer Senin
Acum
1°C

Ultima zi de festival! Vezi programul FITS.

CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică) 

Ora 10:00 Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu 
Ora 10:30 Conferinţă: VOCI ÎN NOAPTE - întâlnire cu membrii grupului Atelier Scène - prezintă George Banu (FRA)
 
GRĂDINA ZOOLOGICĂ
Ora 12:00 Spectacol itinerant: GIRAFFE / GIRAFELE (45') - Teatro Pavana (NDL)
 
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 12:00 Spectacol de teatru: ISPITA CIORAN () - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU) 
 
PIAŢA MICĂ în cadrul SIBIU BOOKFEST 2011 (SBF)
Ora 13:00 Conferinţă specială: Mircea Dinescu (ROU) 
 
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU
Ora 15:00 Spectacol de jonglerii: OSKAR AND STRUDEL (45') - The Oskar and Strudel show (AUT)
Ora 16:00 Paradă costume (1h) - UniArt (USA), FITS (ROU)17
Ora 17:00 Spectacol itinerant: LE DAME / DOAMNELE (45') - Teatro Pavana (NDL)
Ora 18:00 Spectacol de jonglerii: OSKAR AND STRUDEL (45') - The Oskar and Strudel show (AUT)
Ora 19:00 Spectacol de muzică: SOZNAK (45') - Soznak (GBR)
Ora 20:00 Spectacol de muzică (45') - The Match Box Big Band (AUT/HRVAUS)
 
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00 Spectacol de teatru: CELUI QUI NE CONNAIT PAS L'OISEAU LE MANGE / NU TOT CE ZBOARĂ SE MĂNÂNCĂ - Atelier Scène (FRA)
 
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 16:00 Spectacol de teatru: THE RASPBERRY / ZMEURA (1h45') - Regia: Levan Tsuladze - Kote Marjanishvili State Drama Theatre (GEO)
 
TEATRUL GONG
Ora 17:00 One man show: DORIAN GREY / PORTRETUL LUI DORIAN GREY (1h20') - Regia: Bastian Kraft - Burgtheater Wien (AUT) 
 
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 18:00 One woman show: ME (MOBILE/EVOLUTION) / DINCOLO DE LIMITE (55') - un spectacol de Claire Cunningham (GBR)
 
SINAGOGĂ
Ora 18:00 Spectacol de muzică (1h ) - BARD (CHE/AUS/ITA/AUT)
 
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00 Spectacol de operă: PAVILIONUL CU BUJORI / A PEONY PAVILION (2h) - Regia: Hao Mingchao - Northern Kunqu Opera Theatre Beijing (CHN)
 
SALA THALIA
Ora 19:00 Spectacol burlesc de muzică: DUEL (1h20') - Braf (FRA) 
 
TEATRUL GONG
Ora 20:00 One man show: DORIAN GREY / PORTRETUL LUI DORIAN GREY (1h20') - Regia: Bastian Kraft - Burgtheater Wien (AUT) 
 
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30 Spectacol de teatru: LE MOT PROGRÈS DANS LA BOUCHE DE MA MÈRE SONNAIT
TERRIBLEMENT FAUX / CUVÂNTUL PROGRES SPUS DE MAMA SUNĂ TERIBIL DE FALS (1h25') - Influenscenes (FRA)
 
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00 Spectacol de teatru: THE RASPBERRY / ZMEURA (1h45') - Regia: Levan Tsuladze - Kote Marjanishvili State Drama Theatre (GEO)
 
PIAŢA TEATRULUI - Parcare
Ora 21:30 Spectacol de teatru: METAMORFOZE / METAMORPHOSIS (1h30') - Regia: Silviu Purcărete -Coproducţie: Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu (ROU) / Centre Culturel Abbaye de Neümunster (LUX) / Théâtre d‟Esch (LUX) / Luxembourg et Grande Région, Capitală Culturală Europeană 2007
 
PIAŢA MARE - Scenă
Ora 22:00 Concert: VAMA (50') prezentat de Artmania (ROU)
 
CLUB ZEBRANO
Ora 22:00 Spectacol de muzică (45') - The Match Box Big Band (AUT/HRVAUS)
 
CAZARMA 90
Ora 23:45 Spectacol de artificii

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus