Sâmbătă,
16.08.2025
Cer Senin
Acum
18°C

Targ BOEM in gradina Kazza. Parol!

Weekendul acesta, magazinul concept Kazza recreează atmosfera interbelică în cadrul unui nou târg unicat, târgul Boem. Sâmbătă și duminică, nou-deschisa grădină Kazza va fi gazda unui târg de dichisuri și bunătăți. „Vrem să aducem laolaltă lucruri inedite, cu dichis, și oameni interesanți într-o atmosferă plăcută, cu parfum boem. Vrem să recreem starea de spirit a veacului trecut, când creatorii de frumos se întâlneau în locuri de taifas neconvenționale, dar calde și familiale. Vrem să punem piedică stilului de viață alert și pragmatic și, pentru două zile, să compunem secvențe de viață liniștite, dar colorate”, spun Raluca și Bogdan, creatorii acestui inedit concept. Grădina va fi gătită cu mese înflorate, cu portmantouri pline de delicate creații vestimentare, cu coșuri pline cu bunătăți făcute în casă. Târgoveții se vor putea delecta cu limonadă și ceai rece, cu cafea la ibric îndulcită cu dulceață. Cât doamnele își ghicesc viitorul în cafea, domnii sunt invitați să dea o tablă. Diana Ribana, tânăra creatoare sibiană, va prezenta la Târgul Boem cele mai noi creații ale sale, rochii și bluze diafane, accesorii brodate manual sau cercei în culori vesele. Târgul Boem are loc sâmbătă și duminică, în Grădina Kazza, pe strada Târgu Vinului numărul 9.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Bogdan Brylynski

de Bogdan Brylynski

Editor
Telefon:
0722 227 297

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus