Duminică,
25.07.2021
Partial Noros
Acum
26°C

Boc despre contracandidatul lui Johannis: "toate la timpul lor"

Președintele partidului de guvernământ, Emil Boc, nu își grăbește colegii din Sibiu să găsească un contracandidat actualului primar al orașului, Klaus Johannis. Mai întâi e nevoie de strategii, consideră Boc, cel care vede partidul pe care îl conduce tot la guvernarea țării și după 2012.
”Toate la timpul lor. Când vom finaliza strategia pentru alegerile locale, acel lucru (contracanditul lui Johannis – n.r.) îl vom stabili. Deocamdată nu suntem în acea etapă”, a declarat Emil Boc, venit la Sibiu pentru a inaugura lucrările la autostrada Sibiu – Orăștie.
”Toate la timpul și la momentul lor și în ceea ce privește strategia PD-L pentru alegerile locale și în ceea ce privește strategia PD-L pentru alegerile generale. Le place sau nu unora, un lucru e cert: PD-L s-a comportat și se comportă ca cel mai responsabil partid de după 1989. Este partidul care și-a pus în joc credibilitatea și guvernarea pentru a salva România de la colapsul economic”, a mai spus Boc. Potrivit lui, PD-L va rămâne la guvernare și după următoarele alegeri, fiind partidul care face promisiuni realiste. ”Eu cred că și electoratul se schimbă. Vor merge în viitor pe politicieni realiști, raționali, care spun lucurilor pe nume, care nu promit așa cum o fac Antonescu și Ponta, luna de pe cer și marea cu sarea, fără acoperire în economia reală”.

Vizualizari: 135

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

9 comentarii

sibian

Acum 9 ani

De ce nu mai poate Boc culoarea portocaliu?!?!?!
Raspunde

@sibian

Acum 9 ani

piticul avea un tricou portocaliu, era tricoul lui de lucru. problema este ca venind el la sibiu, i-a dat cateva mui lu ma-ta si din gura lu vaca de ma-ta au sarit stropi pe tricoul gigantului. a trebuit sa ia la repezeala o buleandra si s-a nimerit sa fie verde.
Raspunde

pcr

Acum 9 ani

vai de capul lor de trepadusi. cine sa-l invinga pe Johannis? d-na Turcan nu a venit la inaugurarea santierului? sau acum ca nu mai are functie s-a suparat pe pitic? e asa a fost rezultatul negocierilor ca sa se intareasca partidul. bine ca acum se injura in public , dar piticul a zis cine mai comenteaza out
Raspunde

Ema

Acum 9 ani

Priviti acesti neputinciosi ! A schimbat Boc tricoul, dar prostia si impotenta ii razbate prin toti porii! Piticul verde a venit sa trambiteze din nou despre \"CRIZA\" si neputinta PDL ! Mars la Dambovita, neam de traista ce esti !!! Nu mai polua aerul din Ardeal ! Lasa-ne pe noi cu Iohannis al nostru si scuteste-ne de aberatiile tale de trompeta a lui Base !
Raspunde

Ema

Acum 9 ani

Asta vorbeste de realism si rationalism ! Nesimtitul dracului, dupa ce a dus tara la sapa de lemn, iar CLICA PDL-ista isi sporeste averile de la o luna la alta. Au inchis spitale si scoli, au ciopartit salarii si pensii, iar acum vorbeste de rationalism ? Rational ar fii, confiscarea averilor ilicite si disparitia PDL de pe mapamond ! Iti vine sa vomiti !
Raspunde

JOS, JOS PD-L

Acum 9 ani

asta deja a trecut la VERDE, crede ca-i fraiereste pe ROMANI, PD-L PORTOCALIU nu mai este! FRAIERII SA ALEAGA PD-L VERDE, VERDE ECOLOGIST! un PD-L NOU, NOUT CARE TOT ASA TAIE, RUPE SI BATJOCOREŞTE! MARS de la GUVERNARE INCOMPETENTILOR!
Raspunde

cici

Acum 9 ani

ar fi cazul ca sasu sa mai plece ca ne-am cam saturat de el,mai bine un pdl-ist responsabil decat un sas inganfat
Raspunde

alex

Acum 9 ani

hoti ..hoti ...hoti...dupa ce au furat de au rupt acum apar asa relaxati ... cu pulover verde. SUNTETI NISTE HOTI CHIAR SI IN VERDE. Va pregatiti sa mintiti poporul cu alta culoare!!! ar trebui sa fiti impuscati pe stadion ca in China.!!!!
Raspunde

@cici

Acum 9 ani

Am fost prin toata tara in ultimii ani si foarte mult pe dincolo. Daca tu iti imaginezi ca exista vre-un PDL-ist, PSD-ist, UNPR-ist, PNL-ist sau o alta anagrama de politician responsabil, inseamna ca nu traiesti in Romania. Asa ceva nu exista, e o utopie sa crezi asta, toti sunt o apa si-un pamant care vor un singur lucru.... sa FURE cat sunt la ciolan, atat si nimic mai mult. Iti imaginezi ca exista vre-un politician intrat in politica de dragul poporului si ca sa faca bine cuiva ? Nu, nu exista in Romania, poate in tarile nordice.... Poate ca tu te-ai fi saturat de sas-ul asta, insa nu stiu daca stii cum arata Sibiul inainte de el si cum arata acum ca sa poti face o comparatie. Este singurul oras din tara transformat complet de cand e el, ori asta nu intelegeti voi ca orice politruc ar fi fost Sibiul era ca si celelalate orase, niste maldare de gunoaie expuse in stil romanesc si kisch-uri arhitectonice peste tot.
Raspunde