Duminică,
20.06.2021
Cer Senin
Acum
16°C

Helge Fleischer, rapus de cancer

Fostul consilier local, subsecretar de stat în Departamentul de Relații Interetnice al Guvernului României, Helge Fleischer, a murit în această dimineață, într-o clinică din Viena. Fleischer suferea de cancer de o perioadă bună de timp. În vârstă de 33 de ani, Fleischer a fost pe rând consilier local, apoi consilier la Departamentul de Afaceri Europene al Guvernului României iar în anul 2010 l-a înlocuit pe Zeno Pinter în funcția de subsecretar de stat. „Mi-a fost un prieten foarte, foarte apropiat. În situații din acestea, îngrozitoare, nu poți spune nimic. Mi-e greu să formulez câteva cuvinte. Știam că e bolnav dar nu credeam că totul se va întâmpla atât de repede. Am colaborat mult în acești 10 ani, a fost cel mai apropiat colaborator al meu. L-am susținut, împreună cu președintele FDGR, Klaus Iohannis, în funcția de subsecretar de stat pentru că era potrivit și pregătit. Nu pot spune decât condoleanțe familiei și Dumnezeu să-l odihnească”, spune parlamentarul Ovidiu Ganț. Dumnezeu să-l odihnească!

Comentarii

27 comentarii

adina

Acum 9 ani

Dumnezeu sa-l odihneasca
Raspunde

Teodora

Acum 9 ani

Dumnezeu sa aiba grija de el!
Raspunde

Matei

Acum 9 ani

Dumnezeu sa-l ierte.
Raspunde

teodora

Acum 9 ani

Odihneasca-se in pace! Din pacate, Sibiul a pierdut un om de valoare!
Raspunde

EU

Acum 9 ani

PREA TINAR. DUMNEZEU SA=L ODIHNEASCA; CONDOLEANTE FAMILIEI. DIN CEI PUTINI TOT MAI PUTINI.
Raspunde

EU

Acum 9 ani

PREA TINAR. DUMNEZEU SA=L ODIHNEASCA; CONDOLEANTE FAMILIEI. DIN CEI PUTINI TOT MAI PUTINI.
Raspunde

Dragos

Acum 9 ani

Ruhe in Frieden!
Raspunde

fost student

Acum 9 ani

Condoleante familiei,si odihneasca-se-n pace!un om de mare calitate intelectuala si spirituala!pacat de el,de tineretea lui!Amintire vie in sufletele studentilor,d-le profesor
Raspunde

Diana

Acum 9 ani

Odihneste-te in pace. Condoleante familiei.
Raspunde

Fost student

Acum 9 ani

Dumnezeu sa-l odihneasca...condoleante familiei
Raspunde

Mirela

Acum 9 ani

Condoleante familiei. Dumnezeu sa il odihneasca.
Raspunde

Stefi Petra

Acum 9 ani

Helge a fost o persoana cu inima calda, cu interese multiple şi un profund intelect. Cu totii suntem foarte intristati de trecerea atat de neasteptata a lui Helge in nefiinta. Este imposibil de a pune aceasta pierdere în cuvinte. Doresc insa sa-mi exprim condoleante familiei sale, tuturor prietenilor si colegilor sai.
Raspunde

Petofi

Acum 9 ani

Sincere condoleante familiei. Era un tip care intr-adevar mai si lucra!
Raspunde

daninho

Acum 9 ani

Odineasca-se in pace!
Raspunde

ioan

Acum 9 ani

Dumnezeu sa-l odihneasca , pacat era enorm de tinar
Raspunde

andreea

Acum 9 ani

Nu-mi vine sa cred ca am pierdut inca un om de o mare valoare intelectuala. Era un om minunat, avea o sotie minunata si un copil asemenea. Condoleante!
Raspunde

vecinii

Acum 9 ani

Acesta fulgeratoare disparitie a unuia dintre \"cei buni\" de pe pamant ne–a lasat fara cuvinte si ne pare foarte rau de plecarea lui Helghe,dar in sufletele noastre va ramane ceva frumos asa cum cita si el in august. Dumnezeu sa–l ierte si sa dea multa putere parintilor si familiei sa mearga mai departe!
Raspunde

Dana

Acum 9 ani

Dumnezeu sa il odihneasca! Stie cineva cand este inmormantarea?
Raspunde

sibian

Acum 9 ani

Om valoros, Dumnezeu sa-l aiba in grija!
Raspunde

Sorin

Acum 9 ani

Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui!Condoleante familiei.
Raspunde

Fam. Goagea

Acum 9 ani

Dumnezeu sa-l odihneasca si multa putere familiei sa depseasca aceaste grea suferinta.
Raspunde

Liviu

Acum 9 ani

Prietenul meu, fratele meu, Dumnezeu sa te aibe in grija langa el.
Raspunde

Nicoleta

Acum 9 ani

E pacat cind moare un om asa tinar .. dar cind acel om a dovedit ca e inzestrat cu multe calitati, ca stie sa se poarte calm, intr-un mod placut, empatic cu semenii, ca stie sa daruiasca fericire familiei, atunci e cu atit mai trist.... Dumnezeu sa il ierte! Sper ca sufletul lui sa ajunga in rai, acolo unde ii este locul!
Raspunde

Georgiana

Acum 9 ani

Dumnezeu sa il odihneasca. Condoleante familiei
Raspunde

Julia

Acum 9 ani

Condoleante familiei. Dumnezeu sa il odihneasca.
Raspunde

Tamara Canean

Acum 9 ani

Sincere condoleante! A fost un profesor foarte bun, seminariile tinute de dumnealui ne-au format pentru viitor in domeniul stiintelor politice.
Raspunde