Miercuri,
01.02.2023
Parțial Noros
Acum
1°C

Cazan: Johannis are in sondajele USL 75%

 

Deputatul PNL Mircea Cazan susține că actualul primar al Sibiului, Klaus Johannis, nu poate fi bătut la alegerile din acest an și în concluzie USL se va axa în campania electorală pentru consiliul local. "Actualul primar are peste 70%. (...) Noi am făcut până acum două studii sociologice, o să mai facem un sondaj. Obiectivul nostru nu este de a schimba primarul, ci să obţinem voturi de la PDL", a declarat Cazan.
USL nu a stabilit încă un candidat la Primăria Sibiu. Liderul PC Sibiu, Eftimie Costeiu a declarat săptămâna trecută că luna februarie este data limită pentru stabilirea unui candidat. În cadrul USL, PC este formațiunea care trebuie să stabilească un candidat pentru Primăria Sibiu.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

15 comentarii

eu

Acum 11 ani

Asta avea acum 4 ani peste 60% din voturi dupa sondajele proprii in colegiul lui si stiti bine care a fost rezultatul!E grea aritmetica!
Raspunde

d

Acum 11 ani

Ce este PC?Costeiu Eftimie,liderul PC??De ce nu lamuriti cititorii?
Raspunde

hi,hi

Acum 11 ani

De ce are Cazan ochii albastri? Fiindca suge pixul lui Johannis!
Raspunde

nicu

Acum 11 ani

mai sa fie parca spuneau ca-si dau demisia? ce veselie va nene in campani amindoi de mina parca vad cum se pupa unul pe altu...
Raspunde

Sibian 5000

Acum 11 ani

Credeti ca se iubesc tare cei doi? Parca vad ca v-a candida chiar Cazan la primarie !
Raspunde

Taietorul de frunze la caini

Acum 11 ani

Nu va candida la primarie, d-l Cazan e constient de situatia orasului nostru: Iohannis primar pe viata!! :D
Raspunde

Ilie

Acum 11 ani

e mai bine asa , nu ? decat un jegos de-al nostru ce se apuca iar de furat si smecherii.. mai bun este sasul !
Raspunde

sasul hotz si bulangiu

Acum 11 ani

da mai sasilor, o sa votam un jegos de-al vostru, ca asa ne-am obisnuit din 2000 incoace!
Raspunde

@8

Acum 11 ani

treaba ta daca din motivul asta il votezi, noi restul sibienilor (80% ca ochiu) il votam pt ca a dat viata orasului nostru cultural, pt ca l-a pus pe harta, l-a modernizat si se ocupa de el cum nimeni altul nu ar putea-o face mai bine. asta e clar .
Raspunde

@8

Acum 11 ani

noi restul sibienilor - adica 65 % - ca ochiu - din cei cu drept de vot, nu am fost la vot in 2008 ca nu am avut pe cine sa votam. Orasul nostru era pus pe harta de muuuult, e foarte mult timp . Nu l-a pus primarele asta. Si nici nu s-a culturalizat in ultimii 10 ani. Poate s-a umplut de cultura de tip kitch - pe multi bani publici, a da , si sa nu uit si de miros de branza de oaie. Parerea mea de sibian get beget e ca actualul primar a stat deja PREA MULT. E greu de la statutul (material) la care a ajuns in astia 12 ani sa kai cunoasca cu adevarat realitatea si nevoile contribuabilului sibian. Nici nu cred ca mai este foarte interesat de acest aspect. Sincer.
Raspunde

Vasi

Acum 11 ani

Voua astora care-l muscati de c.. pe actualul si viitorul primar cred ca vi s-a slabit putin memoria,Sibiul inainte de Johannis era GRI,COMUNIST si INFECT,asa ca voi...NOI insa nu am uitat si garantat nu uitam,in concluzie gargara voastra de doi bani,din lumea virtuala sau reala NU poate contrazice evidenta.....n-ar strica sa va mai stergeti la gura din cand in cand.....
Raspunde

dinu

Acum 11 ani

va dai rind la muscat***de primar?
Raspunde

@Vasi

Acum 11 ani

subscriu in totalitate!
Raspunde

SUSTINATOR

Acum 10 ani

Ca Johannis nu o sa fie nimeni pentru sibiu.
Raspunde