Duminică,
05.02.2023
Innorat
Acum
-6°C

Actualizare. Mihaela Tolciu, aleasa noul director al DGASPC

Cu toată încercarea consilierilor PD-L de a face lumină în cazul suspiciunilor ce planează asupra activității Mihaelei Tolciu, majoritatea aleșilor județeni a votat pentru înlocuirea Danei Lupică din fruntea Direcției generale de asistență socială și protecția copilului. În locul Danei Lupică a fost aleasă Mihaela Tolciu (foto).

Vom reveni

Mihaela Tolciu, propusă pentru funcţia de director executiv interimar al DGASPC Sibiu, este cea care a condus Inspectoratul Teritorial de Stat pentru Handicapaţi (ISTH) Sibiu, până în 2005. Perioadă în care, din arhivele instituţiei a dispărut un număr greu de aproximat, deocamdată, de dosare întocmite pentru eliberarea unor certificate de persoană cu handicap. Situaţia acestor dosare (care produc în continuare efecte prin faptul că certificatele de handicap astfel obţinute au fost folosite la instituţii precum Casa de pensii şi aşa mai departe) nu a fost pusă, încă, în discuţie de conducerea Consiliului Judeţean Sibiu care, joi, va supune votului aleşilor judeţeni numirea Mihaelei Tolciu în fruntea DGASPC.
Motivul oficial al înlocuirii actualei directoare, Dana Lupică, este acela că ea ar fi cerut "încetarea exercitării cu caracter temporar a funcţiei publice de conducere de director executiv al DGASPC Sibiu", după cum se arată în raportul de specialitate care însoţeşte proiectul de hotărâre referitor la numirea Mihaelei Tolciu. "De fapt e vorba de o schimbare impusă doamnei Lupică. În ultimele săptămâni, cei din conducerea Consiliului Judeţean au făcut presiuni asupra ei, iar acesta este rezultatul", au declarat pentru Turnul Sfatului surse din cadrul DGASPC.

Angajaţii DGASPC cu probleme îşi păstrează privilegiile

Potrivit informaţiilor puse la dispoziţia Turnul Sfatului, cea care este propusă pentru funcţia supremă în cadrul Direcţiei de asistenţă socială şi protecţia copilului (DGASPC) Sibiu a avut printre sarcinile recente analiza dosarelor de reevaluare a persoanelor cu handicap angajate în cadrul instituţiei. Deşi Comisia Superioară venită de la Bucureşti pentru a analiza situaţia dosarelor dubioase de la Sibiu a indicat faptul că majoritatea angajaţilor din cadrul DGASPC ce dețin certificate nu au, de fapt, niciun handicap, în reevaluările făcute de Mihaela Tolciu aceasta a propus ca toţi angajaţii DGASPC să fie încadrați, în continuare, în aceleaşi grade de handicap.
"Pe româneşte spus, în cadrul instituţiei noastre s-a creat certitudinea că doamna Lupică este acel director care poate face ordine şi să aşeze lucrurile pe făgaşul legal. Doamna Tolciu, însă, este una din persoanele care susţin acele grupuri de angajaţi cu probleme, cu certificate de handicap nelegal dobândite. Habar nu avem ce este în mintea conducerii Consiliului Judeţean Sibiu", au declarat, pentru Turnul Sfatului, reprezentanţi ai Direcţiei.
Potrivit controlului efectuat de Comisia Superioară de la Bucureşti, din cele 25 de persoane angajate ale DGASPC și deținătoare de certificat de handicap, 23 nu se încadrează în criterii sau gradele primite nu sunt corecte. Majoritatea "suferea" de astm bronşic.

La ora publicării acestui material, nici Dana Lupică și nici Mihaela Tolciu nu au putut fi contactate, pentru a-și expune punctul de vedere. Din informațiile obținute de Turnul Sfatului, se pare că acestea au fost invitate să participe la ședința Consiliului Județean de joi dimineața.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

52 comentarii

Rodica

Acum 10 ani

Dana Lupica a fost constransa sa plece, sunt sigur, dar va fi mai bine pentru ea in alt post, mai ales după uraganul care a fost in directie si probabil va mai fi. Îi doresc numai bine!
Raspunde

am mai spus

Acum 10 ani

pana nu e pus cu botul pe labe nicola, directia va fi o cloaca din care vor izvori nelegiuiri cu duiumul. nicola e primul vinovat pentru ca in directie nu se face ordine
Raspunde

unu

Acum 10 ani

pentru puncul 2. Ai foarte mare dreptate. insa nicola asta are o mare influenta asupra cjs si fiind un nenorocit care ia decizii dupa bunul plac, care se crede intangibil fata de legi si bunul simt . pai el ar trebui sa isi dea primul demisia dupa scandalul certificatelor false..Iar la rubrica stiati ca...nicola are un frate cu handicap ? acum va las pe voi sa ghiciti cum a luat acest certificat !
Raspunde

una

Acum 10 ani

Asta in timp ce cei cu handicap real is verificati la sange, multi au fost taiati, iar cei cu alzeimer sunt lasati in grija familiei, sub pretextul ca sunt lucizi si ca vai, cum, da uitati ce inteligent este, cum, vai, vreti sa scapati de el, vai domnule, dna, asa un om extraordinar, priveste doar putin in gol, dar uite, stie sa deseneze!
Raspunde

UN OM

Acum 10 ani

Da, foarte adevarat. Nicola conduce CJS de fapt si de \"drept\"! Acum se pot plimba linistiti in birouri angajatii DGASPC cu CH, nu vor mai fugi la alte locuri caldute de munca! Rusine CJS! Nimeni nu mai intelege ce se vrea! Pacat e munca si sacrificii zadarnice!
Raspunde

un angajat

Acum 10 ani

noi trebuie sa tacem si sa inghitim toate prostiile lui nicola si ale acolitilor lui care ii sint datori politic? ? cand in sfarsit am avut o directoare capabila si sufletista si care CHIAR voia sa lucreze,pleca ultima in fiecare zi, muncind cot la cot cu noi, acum o schimba nicola ,ca sa isi faca jocurile murdare in continuare,numind o persoana care sa il linguseasca si sa faca in continuare matrapazlicuri pentru mai marii obstei ?!? Dar pe noi ne intreaba cineva cu cine vrem sa lucram,cu cine ne place sa lucram,cine vrem sa conduca institutia asta ? nu,fiindca noi sintem pleaba,neimportanti pentru ei,care se cred Dumezeii nostrii ! d-le Botesch ati avut respectul nostru si am crezut ca nu aveti nimic personal de castigat din aceste mandate de presedinte al CJ Sibiu. insa se poate sa ne fi inselat ,sau poate va platiti acum ceva obligatii catre acest nicola,care se pare ca e de fapt seful..Ar trebui sa facem ceva impotriva voastra,sau e ultimul mandat si nu va mai intereseaza nimic ? sau v-ati scarbit si d-voastra ca si noi de altfel ?
Raspunde

eu

Acum 10 ani

pai mai numarul 6, daca ar fi ssa te intrebe cineva pe tine si ai spune despre \"directoarea capabila\", ar fi in continuare o varza directia ceea mai ales cu asa un sustinator infocat al \"valorilor\". Poate ar trebui sa pleci si tu, demisie de onoare, probabil esti ca ele.Daca esti asa infocat, o sustii si pe Tolciu? Acum nu desigur dar daca va fii,sigur. Tolciu...hm. Oare in sfarsit isi atinge scopul?
Raspunde

o angajata

Acum 10 ani

una ca Tolciu e ideala ca sa-i ajute pe cei din CJ sa musamalizeze scandalul izbucnit si sa ne faca sa plecam toti oamenii competentii din Directie...Ce trist!!!
Raspunde

un angajat

Acum 10 ani

pentru nr 7. m-am cam chinuit sa inteleg ce vrei sa spui.. eu spun in cunostiinta de cauza mai nr 7 ! normal ca o sa plec ,insa nu inteleg ce vrei a spune prin[ esti ca ele ]..de fapt nu vreau sa intru in polemica cu nimeni ,mesajul meu era catre colegii care chiar vor sa muncim intr-un mediu normal, nu in stress si pe bani putini..
Raspunde

alesia

Acum 10 ani

Adevarat.functionarii publici de la dgaspc au mult de lucru,in timpul serviciului sunt pe internet si decid soarta institutiei! Felicitari
Raspunde

Taietorul de lemne

Acum 10 ani

@10 La fel ca peste tot (in afara de Spitale, pompieri), bugetarii freaca menta pe salarii \"minime\" - dar cu spor de xerox si recuperare, dupa concediu. Probabil ca cel putin 50 % dintre ei trebuie concediati cat mai repede. Statul sparge banii pe toate aceste putori. Dati afara si aruncati in mediul privat, unde se lucreaza si dupa ora 16 si in weekend.
Raspunde

eu

Acum 10 ani

mai numarul 6, daca te ai chinuit sa intelegi ce vreau sa spun inseamna ca din aceasta cauza nu ai inteles nimic din ceea ce se intampla in acea directie.si da, ai dreptate, hai sa nu intram in polemica.
Raspunde

alesia

Acum 10 ani

pentru nr 6 Nu mai tacea,ai curajul si iesi in strada,pentru ca probabil sti foarte multe si vei fi ales sau aleasa !Ai posibilitatea sa faci ordinea pe care o doresti!Esti sibian(sibianca} sau aterizat(aterizata} in sibiu? Vad ca in ultimul timp ardelenii nu mai sunt buni de nimic aici!Scuze dar voi ati provocat circul din institutie.Asumati-va raspunderea ,ca acel ofiter de la campia turzii!Scucces in alegeri dragi protestatari!!!!
Raspunde

asta e presa?

Acum 10 ani

Sincer, Deleanu, ai luat cu copy-paste de la un partid niste acuze, dar ai uitat sa intrebi si pe Tolciu si pe Bottesch daca sunt adevarate. Ce presa e asta? Cum a spus si Bottesch azi la CJ: a fost unul la el cu aceste acuze, dovedite a fi nefondate si neargumentate.
Raspunde

un sfat de bun simt

Acum 10 ani

Tolciu,in sec.21 femeile folosesc un produs de infrumusetare numit vopsea de par si un articol de imbracaminte numit sutien. Foloseste-le! Nu ma oripila deopotriva femei,barbati,copii,varstnici!
Raspunde

eu

Acum 10 ani

care e acela care recunoaste, cand obtine ce si-a dorit...
Raspunde

un pic dezamagita

Acum 10 ani

dupa mine ar trebui toti schimbati de la dgaspc sibiu de la directori la asistenti sociali.sunt niste oameni care se gandesc la binele lor,de cate ori te duci la ele cu deconturile,iti vb de parca le bati la usa ca sa le ceri mancare,lasa de dorit comportamentul,doamnelor de acolo.asistenti sociali cand vin in control,lasa si acestia la randul lor de dorit.....iar de amp nu mai vb,nu sunt supusi corect la testele pshiologice,cand te uiti cui ii este incredintat un copil te apuca plansul si cel mai rau ca acesti copii sunt singuri care sufera.pt ca cei de la directie sunt preocupati de probleme lor.si incaodata se dovedeste ca copii sunt lasati pe ultimul loc....6578
Raspunde

rodi

Acum 10 ani

nu uita ,ca directorul este medic psiholog, asa ca ai grija ca nu are nimic cu deconturile si ea o sa va vorbeasca frumos cum le vorbeste colegilor in fata nu pe la spate.felicitari.
Raspunde

un cititor

Acum 10 ani

Toti o apa si un pamant. Daca acolo in institutie din 25 de certificate de handicap doar 2 au fost corecte, iar restul de 23 au fost incorecte,ce se mai asteapta? De la director pana la ultimul angajat sa-si dea demisia. Nu mutati pe alte functii ci asa cum a scris cineva mai sus, sa nu mai fie angajati in sectorul public, sa mearga in sectorul privat. Fara sa mai luam in calcul disparitia dosarelor. Cum este posibil? In ce tara traim? Incredibil.
Raspunde

un cititor

Acum 10 ani

Toti o apa si un pamant. Daca acolo in institutie din 25 de certificate de handicap doar 2 au fost corecte, iar restul de 23 au fost incorecte,ce se mai asteapta? De la director pana la ultimul angajat sa-si dea demisia. Nu mutati pe alte functii ci asa cum a scris cineva mai sus, sa nu mai fie angajati in sectorul public, sa mearga in sectorul privat. Fara sa mai luam in calcul disparitia dosarelor. Cum este posibil? In ce tara traim? Incredibil.
Raspunde

Rod

Acum 10 ani

sunt dezamagita, suparata, asteptam ca directoarea noastra , Lupica, sa nu fie lasata sa plece. Dar acesti ... asa numiti consilieri ce au facut? au numit/o pe molusca aia insipida!pacat, incepuse sa fie bine la Directie, directoarea Lupica era un om responsabil si sufletist, pacat de noi salariatii fara certificate de handicapati! cine este acest Besoiu? era foarte agitat, de ce pentru ca nu mai este vulpea de Vislan, sau trebuia sa plece Lupica ca sa fie linistit. mafia n/o sa mai aiba probleme cu Tolciu. mi/e sila de acesti nemernici farisei.farisei, asta sunt toti.
Raspunde

Asta fu pohta ce-o pofti Besoiu

Acum 10 ani

...si pesedeul.Acum s-au vazut cu sacii in caruta . Acum vor \'handicapa\' si pensiona cum vor ei , cu cota parte din castig , bineinteles. Auzi , nepotul de artist , ( jalnica copie ) sa spuna ca Lupica nu este competenta si Valsan este. Ori e prost , ori e nesimtit . Sau , poate , amandoua .
Raspunde

alt dezamăgit

Acum 10 ani

Doamna Lupică a încercat să facă ordine aşa cum a putut, SINGURĂ, pentru că nu a avut nici un sprijin, nici de la CJ şi nici din interiorul DGASPC. Poate că a luat decizii greşite în anumite situaţii, dar nu cred că a făcut ceva cu rea intenţie. Nu există nici un termen de comparaţie între doamna Lupică şi Vâlsan. Vâlsan a fost încurajată în toate inepţiile pe care le debita. Poate o fi fost ea competentă însă cu siguranţă nu în domeniul asistenţei sociale....... CJ a făcut un mare compromis prin faptul că i-a oferit un post la Camera Agricolă. Mă întreb de ce are încă susţinere? Veţi mai auzi de ea. Lupul părul îşi schimbă dar năravul, ba.
Raspunde

aiurist

Acum 10 ani

pentru 23. ai mare dreptate ,sa stii..valsan are in continuare sprijin din partea lui nicola,care avand familia handicapata s-a tot gandit ce sa faca el sa mearga magariile mai departe. nu zic ca nu au fost si presiuni asupra lor, nici nu va imaginati cine mai beneficiaza de false certificate in judetul nostru iubit ! oare de ce se intirzie rezltatele comisiei superioare si ale anchetelor politiei ? ce vina avea Lupica pentru acordarea falselor certificate ,ea fiind numita de 1 an si ceva in directie ?? sunt regiile lui nicola si besoiu dragi cititori,fiindca aceasta lupica nu s-a pretat jocurilor murdare care stau in spatele acestor magarii impuse de magarii pe care i-am ales ! ne rad in nas pe banii nostrii !
Raspunde

grupul de sustinatori

Acum 10 ani

Ptr.ca nici acum dupa ce a plecat de la Directie,nu este lasata in pace simtim cu totii-cei de bine-sa ne spunem si noi opinia: 1.Besoiu are dreptate-Laura Vilsan e un om competent.Dubios insa e de ce a acceptat-o pe Tolciu in locul Lupicai.SI da, intre Lupica si Laura Vilsan nu exista comparatie.Nu are cum! 2.CJ-ul a dat dovada de eleganta ca sprijinit-o pe doamna Laura sa plece de aici.Voi chiar nu ati inteles ca dansa a plecat doar CAND a VRUT si DOAR ptr.ca a VRUT???!! 3.Nici un om de buna credinta nu poate spune ceva rau de femeia asta,cei care o tot muscha de posterior sunt semidoctii, incompetentii,putorile...noi ceilalti stim ca dansa a vrut sa le intinda mana dar ei nu au inteles eleganta gestului.Noi ceilalti, am remarcat cu cata gratie si dezinvoltura vorbea cu fiecare om,de la tanti care face curatenie,la soferi,gardianul de serviciu,pana la mai\"marii Imparatiei\",afisand bunavointa,caldura si un zambet superb, sau seriozitate si determinare cand s-a impus. 2.Ne surprinde asa zisa sustinere a Lupicai in comentarii ptr.ca de fapt toti ati vorbit-o de rau si niciunul nu ati respectat-o..toti ati dorit sa plece de aici...Inclusiv noi! 3.Ne bucuram ptr.doamna Laura ca a facut pasul asta ii dorim sanatate,sa ramana vesela si frumoasa,iar noi suntem siguri ca se va mai auzi de dansa. Asa si trebuie!!! 4.Ne pare extrem de rau ca noi am ramas inca in regatul lu\'ASA CEVA NU MAI EXISTA\", stapanit de balaurul cu 2 capete- Tolciu&Albinaru-combinatia toxica..Dar, ne cautam de lucru si plecam cu prima ocazie! PS.Nu avem nevoie de replica!
Raspunde

Comisia Superioara

Acum 10 ani

Cu siguranta ne vom intoarce la Sibiu!
Raspunde

aiurist

Acum 10 ani

in vizita ? ca pina acum nu s-au vazut decit destituiri in directia noastra ! nici un rezultat in ce priveste pensiile acordate falsilor handicapati.. psd-eii nostrii si -au facut treaba,au schimbat directorii cu oamenii lor, pdl se gandeste la alegeri,botesch tace malc ,d-na sulfina barbu s-a retras, cocos nu mai zice nik , d-na nituica nu e catani sa se lupte cu mafia ! Asta e mafia d-lor,nu ce vedem noi la televizor cu al pacino !! Sanatate multa,ca de handicapuri nu ducem lipsa !
Raspunde

un sustinator

Acum 10 ani

Doresc, pe această cale, să vin în sprijinul \"grupului de susţinători \"care a transmis un mesaj de susţinere atât de elogios la adresa doamnei Laura Vâlsan. Iată câteva expresii pe care doamna le folosea şi care caracterizează graţia, dezinvoltura, autodeterminarea şi eleganţa cu care aceasta înţelegea să se adreseze angajaţilor : \"CE PANA MEA VREI?\"; \" MĂ LEŞI...?\" ; LASĂ-MĂ DRAGĂ CĂ N-AM TIMP DE TINE\"; DESCURCATI-VĂ....\".... şi exemplele mai pot continua. Dar ai dreptate într-o privinţă: nu merită să ne mai pierdem vremea ...... Ea era stăpâna regatului \"AŞA CEVA NU MAI EXISTĂ\", nu doamna Albinaru.
Raspunde

ajgajat

Acum 10 ani

Zicea cineva mai sus”Vâlsan a fost încurajată în toate inepţiile pe care le debita. Poate o fi fost ea competentă însă cu siguranţă nu în domeniul asistenţei sociale.......” e firesc pentru ca doamna are studii economice, ea nici nu avea dreptu sa ocupe acea functie....Cat despre asa zisele handicapuri ale celor dintre dgaspc nu s+a mai auzit nimic...TOMA IZABELA sefa de personal are si ea un certificat de handicap si tot ea venea pe centre si vorbea despre morala cand ea este sustinatoarea a mai multor persoane lipsote de etica si morala...Doamna Lupica este o persoana sufletista dar e greu sa supravietuiesti printre atatia serpi....in dgaspc multi nu au ce cauta ca sa nu mai vorbim de felul in care anumite persoane si+au ocupat posturile....acum ce mai lipseste e ca desteapta de GIURGIU IULIANCA(sustinuta de TOMA IZABELA) sa ocupe functia de sef centru la SPERANTA, ca asta asteapta....ar fi o adevarata dezamagire ptr personalul de acolo avand in vedere ca IULIANCA GIURGIU este o femeie lipsita de orice valoare morala pusa numai pe furat...poate a uitat cum cara mancare cu borcanu si cersea lapte si paine....acest sistem este departe de a fi corect iar idealul ar fi sa scapam de aceste urcaturi dar se pare ca va fi imposibil
Raspunde

functionar

Acum 10 ani

Cum poate domnul Besoi sa afirme referitor la Tolciu Mihaela ca \"numele nu i-a apărut în niciun caz legat de certificatele de handicap false\" atata timp cat ea a ocupat funcţia de şef serviciu al Serviciului Managementului Calităţii Serviciilor Sociale în cadrul DGAPSC....e clar ca vorbim de un managemant defectuos dar noi ce facem? ?PROMOVAM...dezgustator ceea ce se intampla....Totusi nu vorbim de orice functie ci de cea de director general la o institutie mare....Cand aveti de gand dragi conducatori sa dati sansa unui om cu experienta relevanta in managemant si o reputatie nepatata sa ocupe aceasta functie?? De cand ma stiu in cadrul DGASPC asa s+a procedat.....”uscaturile padurii”au fost promavate in functie...oameni care nu au cunostintele necesare dar vin pe teren si vorbesc din teorie si tot ei sunt cei care incalca standardele care sunt facute tot de ei....Zicea cineva mai sus ca dupa noua numire o sa aibe loc un val de demisii...nu cred ca o sa fie asa pentru ca acolo sus e drept ca stau pe salarii mici dar STAU si in plus au ”lins”prea mult ca sa ajunga acolo...cat despre mediul privat nici jumatate din angajati nu au competentele necesare si nici nu ar face fata in mediul privat dintr+un singur motiv IN MEDIUL PRIVAT SE LUCRA nu se promoveaza idiotenia, lipsa de caracter si barfa....daca vrei sa lucrezi in DGASPC nu trebuie decat sa scoti banutii, sa stii pe cine sa ”pupi” si chiar cand esti umilit sa continui sa zambesti in fata unor agramati....ai toate aceste”abilitati ”esti ca si angajat!
Raspunde

supărat

Acum 10 ani

Cel mai supărător este că datorită unora care nu-şi văd de treabă, întreaga instituţie este discreditată. Cel mai mult au de suferit, din toate povestea asta cu directori, suspiciuni de certificate false, găşti, poliţe de plătit, oamenii care îşi văd de treabă.... De ei nu se interesează nimeni. Toţi caută doar subiecte de scandal care să ţină prima pagină a ziarelor şi care aduc profit unora. Îţi vine să nici nu mai vii la serviciu.....că şi aşa nu interesează pe nimeni ce se face bine ci doar dacă se mai pune de un scandal. Ia mai terminaţi!
Raspunde

angajat

Acum 10 ani

ptr.29 intradevar ai dreptate referitor la dna. GIURGIU IULIANCA viseaza demult la postul de sef centru este o femeie deosebit de periculoasa si pusa numai pe furaciuni
Raspunde

comentator

Acum 10 ani

D-na Tolci, mai bine va retrageti pana nu va manjiti si mai rau...
Raspunde

comentator

Acum 10 ani

D-na Tolciu, mai bine va retrageti pana nu va manjiti si mai rau...
Raspunde

lucretia

Acum 10 ani

ai perfecta dreptate nr.29
Raspunde

cineva

Acum 10 ani

pentru 35: la ce te referi cand spui ca are dreptate cel de la 29? ...Referitor la D-na Valsan sau la D-na Toma sau D-na Giurgiu?
Raspunde

lucretia

Acum 10 ani

pentru 36: ma refer la d-na GIURGIU
Raspunde

cineva

Acum 10 ani

pentru 37:si de unde stii tu toate astea?Ai dovezi sau lucrezi cu dansa de o cunosti asa de bine?
Raspunde

nu conteaza

Acum 10 ani

in toate structurile Dgaspc-ului este un adevarat circ.haos.pe de-o parte se cere respectarea standardelor de calitate in oferirea seviciilor,a normelor interne, iar pe cealalta parte, cineva \"de mai sus\"iti pune bete in roate, uneori incalcand drepturile tale ca si angajat. de foarte multe ori, profitand de un punct prevazut in fisa postului:\"altele\", iti este pusin carca un cumul de atributii, care de fapt ar fi ale colegului.toata lumea vrea sa fie sef,toti vin cu pretentii si inteleg legile dupa cum vor dansii. este un circ gratis...cred ca foarte multa lume este de acord cu mine..spuneti-va parerea!
Raspunde

cineva

Acum 10 ani

stiati de d-na Toma ca mai nou da dispozitie de numire pe functia de psiholog la toate incompetentele printre care si d-na Dancu din Speranta !!!
Raspunde

daniel lupoi

Acum 10 ani

Doamna Tolciu a mai fost directoate la Inspectoratul pt. handicapati si atunci a fost gratulata cu calificativul SATISFACATOR de Consiliul Judetean...oare asa memorie scurta sa aiba mai-marii CJ? daca atunci n-a fost competenta pt. post, acum e? ciudat! cred ca doamna e doar o solutie de vreme rea pana apare persoana cu pila! doamna draga, chiar asa de naiva esti sa nu vezi ca esti doar manta de vreme rea? dar, ca o adevarata olteanca ai tintit dupa post de director in Ardeal! nu va fi pt. mult timp!
Raspunde

un berbant

Acum 10 ani

ce nasoala e doamna! cand ai o functie publica si salariu de 3000 te aranjezi cat de cat ca sa nu sperii lumea!
Raspunde

tot berbantul

Acum 10 ani

de ce umbli doamna cu geaca? doar esti sef de serviciu si acum directoare, nu geolog ca sa pleci prin munti la prospectiuni... du-te si te aranjeaza si apoi iesi in lume! vai steaua ta!
Raspunde

daniel lupoi

Acum 10 ani

Doamna Tolciu a mai fost directoate la Inspectoratul pt. handicapati si atunci a fost gratulata cu calificativul SATISFACATOR de Consiliul Judetean...oare asa memorie scurta sa aiba mai-marii CJ? daca atunci n-a fost competenta pt. post, acum e? ciudat! cred ca doamna e doar o solutie de vreme rea pana apare persoana cu pila! doamna draga, chiar asa de naiva esti sa nu vezi ca esti doar manta de vreme rea? dar, ca o adevarata olteanca ai tintit dupa post de director in Ardeal! nu va fi pt. mult timp!
Raspunde

unul

Acum 10 ani

de ce o apreciaza asa de mult Besoi pe Tolciu? din informatiile mele, Besoi a fost in tinerete amantul altei...doamne care lucreaza la Directie...
Raspunde

sibian

Acum 10 ani

rautaciosilor
Raspunde

pt. nr. 15

Acum 10 ani

cred ca doamna a declarat razboi vopselei de par si sutienului...
Raspunde

pt. nr. 33

Acum 10 ani

e manjita gata, ce sa se mai retraga... iar tu sibianule, o cunosti bine de-i tii partea?
Raspunde

inca angajat

Acum 10 ani

Parca ti-e si rusine sa spui ca lucrezi la DGASPC Sibiu, dupa cate s-au intamplat in ultimul timp...oricum salariile sunt mici, asa ca sa ne cautam altceva de lucru!
Raspunde

gigi

Acum 10 ani

da, sunt mici salariile la directie, insa iti trebuie niste pil3e cat China ca sa te angajezi aco;o sau sa iei concursul pe bune!
Raspunde

pentru 50

Acum 10 ani

ce rezolvi daca ai pile daca salariile sunt mici, stresul e\"cat China\", conditiile de lucru sunt...asa cum sunt(pe teren), ca la un moment dat vrei sa pleci?
Raspunde