Miercuri,
21.02.2024
Ceata
Acum
-1°C

Cindrea despre "lovitura" PNL de la Cisnadie: "Cine e Huja? E plina lumea de tradatori!"

 

Președintele PSD Sibiu, Ioan Cindrea a aflat de intenția liberalilor de a-l propune pe Gheorghe Huja drept candidat la primăria Cisnădie de la Turnul Sfatului. Cindrea nu s-a arătat prea fericit de alegerea liberalilor. ”Este problema lor pe cine au luat din Cisnădie, noi avem deja stabilit un candidat și este vorba de Cornel Vintilă. El este președintele organizației PSD Cisnădie, eu nu știu cine este Gheorghe Huja. E plină lumea de trădători și fugari. Pentru Cisnădie putem avea o listă comună sau putem merge fiecare cu liste separate, candidați separați pentru primărie. Doar la nivelul municipiului și la Consiliul Județean se merge pe liste comune, în restul localităților se poate orice”, a declarat liderul PSD Sibiu, Ioan Cindrea. 
Viceprimarul orașului Cisnădie, Gheorghe Huja, a anunțat duminică după-amiază că va candida pentru PNL la alegerile locale, pentru funcția de primar. Huja părăsește PDL împreună cu toți cei șapte consilieri democrat-liberali. 
Huja nu va demisiona din partid decât peste două luni, pentru că altfel și-ar pierde postul de viceprimar sau consilier local, conform legii administrației publice locale. El va putea rămâne în funcție numai dacă va fi dat afară din partid de către democrat-liberali
Citiți în ediția de luni a ziarului Turnul Sfatului toate detaliile plecării lui Huja din PDL, precum și reacția liderilor organizației județene a PDL.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

17 comentarii

Huja Ghita

Acum 11 ani

Toata viata mea am jucat poker pe bani,mi-am inselat nevasta si am stat capra in politica :)
Raspunde

Pt Huja.

Acum 11 ani

Asuma-ti statutul de pedelist si candideaza pentru partidul pentru care ai \"adus\" voturi prin ORICE mijloace.
Raspunde

ooo

Acum 11 ani

huja huja bun baiat sade\'n coate rezemat.daca tot tradeaza, din bun simt ar trebui sa-si dea demisia din pdl,demnitatea ii lipseste cu desavarsire
Raspunde

pt huja

Acum 11 ani

se pare ca nu ai inteles nimikl
Raspunde

bianca

Acum 11 ani

mai nea gheorghe rusinica dupa ce ai duso bine acum tradezi la un partid de 2 lei care e pe duca te-ai aliat cu carici poganici nu sti ce boala are e molipsitoare ? te-ai facut de *** mai bine i-ti dadeai demisia si erai boier
Raspunde

[email protected]

Acum 11 ani

TOȚI CEI CARE DORESC SĂ–MI ADRESEZE INTERPELĂRI, SESIZĂRI SAU PETIȚII SUNT RUGAȚI SĂ FOLOSEASCĂ ȘI ADRESA MAI JOS PRECIZATĂ. VĂ MULȚUMESC ȘI VĂ AȘTEPT CU DRAG.
Raspunde

Cindrea

Acum 11 ani

Pentru cel care se foloseste de adresa mea de emai la mesajul anterior pot sa- i spun doar ca o sa verific expeditorul cat mai urgent si o sa dea seama...
Raspunde

...

Acum 11 ani

rusinica rusinica domnule Huja se pare ca dumitale migrezi dupa cum bate vantul insa ai grija sa nu ramai cu buza umflat ca niciodata nu se stie ,mai ales cand cazan si cindrea nu se pot pune deacord
Raspunde

bonicud

Acum 11 ani

Din popor pentru popor :\"oamenii nestatornici se aseamana cu un fost preot,dar si ministru pe nume Burducea,despre care se zice,Cand cu steaua,cand cu crucea\".Nu este bine a fi cu doua fete,ai gresit,stai in banca ta,caci iarasi se zice,nu poti sluji la doi domni.Cei care se indoaie dupa cum bate vantul,vor fi smulsi ca iarba si vor fi aruncati.....Nicu.
Raspunde

Privitor

Acum 11 ani

Ma uit la poza. Pe cel din stanga lui Cindrea nu-l cunosc, dar are fata de bou.
Raspunde

lola

Acum 11 ani

si uite asa PDL face curatenia de primavara...aveti grija dragilor ca nu cumva dl Primar sa va faca vreo surpriza, se pare ca se pricepe deja
Raspunde

stireanu

Acum 11 ani

Stirea asta e veche, voi ati aflat tarziu de tot. E consumata de o luna si voi veniti acum cu ea?
Raspunde

despre tradare, despre taierea capului lui Mihai V

Acum 11 ani

Nici nu stiu daca e adevarat ca tradeaza Huja dar greseste, va fi tratat ca si un tradator unde va merge si orisicum USL-ul nu va fi la guvernare din toamna, asta e sigur ... dar pana la urma fiecare doarme cum isi asterne ....
Raspunde

un fraier cu idei liberale

Acum 11 ani

Inteleg ca Cazan (cacofonie meritata) l-a \"atras\"pe imbecil la pnl.Cine se aseamana se aduna.Prostul din mine credea ca pnl-ul e un pic altfel.Daca l-au luat pe huja sa le fie tarana usoara.Multa scarba!!!
Raspunde