Luni,
18.08.2025
Parțial Noros
Acum
19°C

Nu orice e rezervat Billa e si pentru clienti

Cum centrul istoric al Sibiului încă nu e tocmai extrem de zgârcit cu locurile de parcare, pe strada Avram Iancu s-au găsit câteva astfel de spații care să fie rezervate și pentru magazinul Billa, deschis chiar în colțul Pieței Mari. Locurile de parcare sunt marcate vizibil – "R Billa" - astfel încât orice șofer poate înțelege că sunt destinate magazinului. Și clienților acestora, ar putea gândi unii. Cel puțin așa a socotit un șofer sibian la sfârșitul săptămânii trecute, care a intrat apoi să își cheltuiască o parte din bani în magazinul cu pricina. Sâmbăta dimineața, multe alte locuri de parcare libere și, personaj important în poveste, unul din paznicii magazinului aflat la datorie, la intrare. După cumpărături, șoferul ”erou” al acestei povești a adăstat în Piața Mică pentru a-și mai cheltui din bani. După nici 20 de minute, însă, este înștiințat prietenește că ”i se ridică mașina”. Mai corect, însă, era că ”i s-a ridicat mașina”. Pe locul de parcare, lângă plăcuța care liniștește șoferii că nu li s-a furat autoturismul, ci doar le-a fost ridicat, se afla și paznicul amintitului magazin. Care, nonșalant, a recunoscut că el a fost cel care a chemat autospeciala de ridicat mașini. ”Aceste locuri sunt rezervate pentru Billa, nu pentru clienții magazinului”, a mustăcit paznicul, ce a și subliniat că el tot timpul e cu ochii pe acele locuri. Să anunțe rapid. Nu clienții. Ci pe cei de la ridicări auto.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 342

Comentarii

12 comentarii

a

Acum 13 ani

e simplu . nu mai cumparati de la bila. Si urati-le de bine macar in gind comunitarilor cind ii vedeti . hoti si tilhari la drumul mare. Sa nu uit votati-va nazistul pe mai departe
Raspunde

dw ptr.a

Acum 13 ani

Ai aparut,ROGOJINA ?
Raspunde

liu

Acum 13 ani

foarte bine,
Raspunde

Tudor CeMerita

Acum 13 ani

Foarte simplu, cerut primariei un punct de vedere si vazut exact pentru ce sunt destinate acele locuri de parcare (ptr ca un magazin asa mare nu prea primeste aprobare daca nu are locuri de parcare). Am patit-o si eu cu paznicii de la Billa in repetate randuri.
Raspunde

stef

Acum 13 ani

Paznicul ala trebuia batut bine. Nu isi da seama ca i-a facut soferului o paguba intr-o zi,cat jumate din salarul lui pe o luna? Oare daca mergem la Real la cuparaturi suntem in pericol sa ni se ridice masina?
Raspunde

Taratorule

Acum 13 ani

Paznicul ala e un prapadit care primeste 500 de lei + bonuri de masa de la BILLA. Ce nu face romanul pentru 500 de lei?
Raspunde

oli

Acum 13 ani

daca dai 1 leu la paznic totul este ok ,vezi magazinul de pe balcescu,
Raspunde

D

Acum 13 ani

Legea e lege. Parchezi gresit platesti.
Raspunde

sasul hotz si bulangiu

Acum 13 ani

Pentru sasalaul sef nu est aceeasi lege, de parcheaza cu nesimtire in Piata Mare?
Raspunde

CSB

Acum 13 ani

Popor de turnatori. Lasi. Coada de topor ala putea sa ii spuna omului sa nu parcheze acolo, putea sa astepte, dar nu - legea e lege si trebuie raportat. 50 de ani a fost legea lege si romanii se raportau intre ei ca prostii. Nu le mai luati masinile bre, duceti-i la canal !
Raspunde

siby

Acum 13 ani

Normal este ca orice magazin care se respecta sa aiba locuri de parcare pentru clienti chiar si platite de acestia insa identificate. La Billa nu se aplica acest aspect, chiar si in parcarea de la \"Steaua Rosie\" locurile de parcare sunt mai mult ptr. angajatii fabricii! Cum au obtinut autorizatie? .......cat despre gardienii publici - mai bine nu comentez!
Raspunde

scarbit de parveniti

Acum 10 ani

sunt atatia nesimtiti cu bani care cred ca daca masina lor e scumpa au dreptul sa parcheze oriunde...niste gunoaie cu fite de boieri.intotdeauna e vina celui mai sarac.in loc sa lucreze pe 500 de lei pe luna la patroni de kkt ar fi mai bine sa iese la furat?toata lumea improasca kkt in paznici,femei de serviciu si alti oameni care spre muncesc pentru cativa lei pe luna spre deosebire de parvenitii cu bani care nu sunt buni de nimic.
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus