Sâmbătă,
26.11.2022
Innorat
Acum
4°C

Ariton: ”Racuciu va candida la locale”. Nu spune unde si de ce

 

Prefectul de Sibiu, Horaţiu Răcuciu, va candida la alegerile locale din partea PDL pentru o funcţie care deocamdată nu a fost făcută publică, a declarat joi, preşedintele organizaţiei judeţene a PDL, senatorul Ion Ariton. "Prefectul de Sibiu va candida la alegeri. Deocamdată nu am decis să facem publică funcţia pentru care va candida", a declarat Ion Ariton, citat de Agerpres. Prefectul de Sibiu nu a putut fi contactat pentru a-şi exprima un punct de vedere. 
Preşedintele Forumului Democrat al Germanilor din România, Klaus Iohannis, care va candida pentru al patrulea mandat de edil la Sibiu, a declarat joi că dacă prefectul va candida împotriva sa, el nu se teme. Oficial, PDL Sibiu nu şi-a anunţat niciun candidat pentru alegerile locale. Nici preşedintele organizaţiei judeţene a PDL, senatorul Ion Ariton, nu şi-a anunţat încă public candidatura pentru vreo funcţie. 
Surse din PDL Sibiu spun că senatorul Ion Ariton vrea ca prefectul să candideze la șefia Consiliului Județean pentru a nu fi el nevoit să-și asume această responsabilitate.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

16 comentarii

sIbIaNuL

Acum 10 ani

daca Racuciu va candida la sefia CJ, atunci marea batalie se va da intre Bottesch si Cindrea!
Raspunde

sibian

Acum 10 ani

Fac parte dintr-un al partid decat forumul dar va spun ca-i va manca Botesch la micul dejun pe oricare dintre ei , este lntra-devar un om de onoare si de bun simt cum rar se mai poate vedea ln politica .
Raspunde

pt. sibian

Acum 10 ani

Minti, esti sas si faci parte din FDGR! Vezi si comentariul cu lauda imbecila alaturat si \"semnat\" tot sibian.
Raspunde

SIBIAN

Acum 10 ani

Nu l-mi place sa dau replici pe forum nu sta ln caracterul meu sa mint , ln educatia data de parinti mei pe care am primito nu am fost crescut ln idea minciuni .Ca fac parte dintr-un partid care nu prea are de a face cu filosofia mea de viata o fac doar dint-ro anumita conjuctura prin care lncerc sa ajut oameni cu care sant concetatean si zic eu si multi care ma cunosc ca chiar fac eforturi ln sensul acesta fara a avea vreo afacere cu statul . Ca sa lnchei si l-ti mai spun ca sant si consilier local si nu din partea F.D.G.R.
Raspunde

acelasi sibian

Acum 10 ani

Ma tu vi fii Virgil Popa.Cel mai cuminte din Consiliul Local
Raspunde

pt. sibian

Acum 10 ani

Ba esti sas, se vede dupa scris, ca rar sunt romani in halul acesta de analfabeti, care sa mai ajunga si consilieri! La voi la sasi a mers, ca nu aveti oameni si ati bagat in Consiliul Local o femeie de servici si un clopotar, ba, din lipsa de sasi, ati bagat evrei si unguri, ca-i bun orice minoritar, doar romani nu primiti in FDGR!
Raspunde

petrom

Acum 10 ani

lasa sasii, aici e vorba despre ,Bebe. Oare candideaza?
Raspunde

vivi

Acum 10 ani

La Sibiu va cistiga Cindrea si Floarea
Raspunde

mo

Acum 10 ani

la oricare dintre functii va candida Racuciu va castiga pentru ca sibiul are nevoie de o schimbare
Raspunde

ceapone

Acum 10 ani

Presupun ca vom afla curand pentru ce functie candideaza domnul Racuciu. Incredibil ce batalii se dau intre cei care comenteaza aceste stiri!
Raspunde

565

Acum 10 ani

racuciu mai are mult de aplaudat pana sa ocupe un loc in consiliu.
Raspunde

Marinush

Acum 10 ani

Horatiu Racuciu este un tanar capabil, cu sanse mari de castig indiferent de functia care va candida! Va sustin!
Raspunde

titu

Acum 10 ani

daca aveau sanse candida ariton ca doar nu era sa se angajeze pompagiu la euroil dupa ce a fost ministru. dl prefect ar trebui sa explice ce e cu comisia infiintata pt verificarea vanzatorilor de branza de pe DN1 :)
Raspunde

ion

Acum 10 ani

Nu o mai dati pe asta cu aplaudatul ca nu e asa. Racuciu este un om capabil si a dovedit asta. Cei ce nu vor sa vada asta sunt cei cu interese directe ... si cu Cindera lasati-o mai moale ca nu castiga nimic ...
Raspunde

sportiv

Acum 10 ani

D-le VIVI , Va castiga sau vor castiga ?Bacalearatul ?
Raspunde

sportiv

Acum 10 ani

D-le VIVI , Va castiga sau vor castiga ?Bacalearatul ?
Raspunde