Sâmbătă,
18.09.2021
Innorat
Acum
16°C

Johannis despre viitorii viceprimari: nu joc cu cartile pe masa

Primarul Klaus Johannis a comentat astăzi posibilitatea ca unul dintre viceprimari să vină din partea USL, făcând comparație cu un joc de cărți. ”Într-o campanie electorală, după părerea mea, nu este bine să spui lucruri care după campanie constituie subiect de negociere. E ca și cum ai juca cărți, dar ai juca cu cărțile pe masă și pe urmă nu știi de ce pierzi. Nu se discută aceste lucuri(...) Nu există niciun fel de înegociere și niciun fel de înțelegere pentru vreo poziție de vice. Viceprimar sau viepreședinte.”, a declarat Johannis. Primarul fost întrebat inițial dacă va putea colabora cu Dragoș Floarea (USL) dacă acesta va fi propunerea USL pentru un post de viceprimar, însă a evitat un răspuns clar. ”Părerea mea nu se schimbă, dar nu pot spune acum”, s-a limitat să spună primarul. Johannis le-a transmis și un mesaj sibienilor: să voteze pentru Consiliul Local Sibiu așa cum au făcut-o după primul său mandat la primărie. ”Sper că sibienii au înţeles şi cel puţin aşa s-a văzut până acum, că am nvoie de un consiliu cu care să lucrez şi sper să lucrez în continuare. Dacă nu va fi așa, este păcat și vom reveni din nou la situația din primul mandat, în care nu am avut majoritate. Și totuși s-a mai făcut câte ceva”, a declarat Johannis.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

16 comentarii

buluc

Acum 9 ani

Succes in continuare d-le primar Iohannis. Veti fi votat cu peste 80% atata timp cat doriti sa conduceti acest oras.
Raspunde

pt. buluc

Acum 9 ani

Ba balamuc, tu esti un mitica de Bucuresti, asa ca vezi tu de pliciul lui Prigoana, ca de sasul tau ne ocupam noi, sibienii!
Raspunde

pt 1

Acum 9 ani

tu , bratu şi deleanu un grup de boi, tradatori nde neam si tara
Raspunde

sibian adevarat

Acum 9 ani

ce moaca descompusa de betiv ordinar are javra.
Raspunde

Claudiu Farcas

Acum 9 ani

Johannis pleaca,dute unde vrei,mersi pt centru (ne-ai bagat in datorii)!!! Ai profitat de increderea noasta
Raspunde

cetatean

Acum 9 ani

SPER SA NU MAI IESE JOHANIS VREM SCHIMBARE DRAGOS FLOAREA USL SUCCES
Raspunde

dan b

Acum 9 ani

mina mai intinsa,palma in fata....si gata...heil!!!!
Raspunde

dan b

Acum 9 ani

mina mai intinsa,palma in fata....si gata...heil!!!!
Raspunde

brandusa

Acum 9 ani

Hai pa, sa ai majoritate in consiliu, sa faci ce vrei....pai unde e democratie nene ? Lasa vrajeala ca nu mai tine, demonstreaza ca proiectele sunt viabile si fara majoritate si ca nu reprezinta interese personale...daca ar fi asa nu ar trebui sa iti fie frica de majoritae....dar stim bine cu totii cum se fac contractele si de aceea vrei majoritate
Raspunde

david

Acum 9 ani

Succes in continuare,Domnule Johannis.
Raspunde

ana

Acum 9 ani

Sa de-a D-zeu sa avem acelasi primar si consilierii care vor fi sa fie mai atenti la ceea ce se face in oras.
Raspunde

rica

Acum 9 ani

daca primarul este sas si viceprimarii trebuie sa fie tot sasi.
Raspunde

pentru 4.

Acum 9 ani

jigodie.. de ce nu ne arati moaca ta de bou??
Raspunde

pt 2,3,4,5,6,7,9 si alti betivi ca ei

Acum 9 ani

Pizza din partea casei iar berea 2,5 lei,intrarea gratuita ...acesta este \"bufonul\" USL-ului
Raspunde

14

Acum 9 ani

nu pot sa cred ca cindrea a acceptat ca din grupul USL sa candideze la postul de primar un astfel de \"bufon\". e foarte clar ca marioneta va fi in sforile altora. asta ne arata ca IOHANNIS NU ARE CONTRACANDIDAT.
Raspunde

membru psd

Acum 9 ani

am auzit ca s-a dat pizza gratis si bere cu 2,5 lei. Da pe noi nu ne-a chemat nimeni... si mai are pretentia sa votam cu Floarea... EU UNUL VOTEZ CU JOHANNIS!
Raspunde