Miercuri,
10.09.2025
Partial Noros
Acum
23°C

Un valcean a aruncat produsele furate din benzinarie in Cibin

Jandarmii sibieni au oprit în cursul nopţii trecute șase tineri, după ce unul dintre ei a sustras bunuri dintr-o staţie de aprovizionare cu carburant situată pe b-dul V. Milea din mun. Sibiu şi le-a aruncat apoi în râul Cibin.

În data de 07 iunie 2012 în jurul orei 02.00, un echipaj de Jandarmerie condus de plt. adj. Diaconescu Costinel, s-a deplasat în urma unei sesizări efectuate pe numărul unic pentru apeluri de urgenţă 112 la o staţie de aprovizionare cu carburant situată pe b-dul V. Milea dinmun. Sibiu de unde se reclamase că un bărbat a luat fără să plătească produse în valoare de 80 de lei de pe rafturile amenajate în faţa magazinului.

Jandarmii au vizualizat imaginile surprinse de camerele de supraveghere iar după semnalmentele tinerilor au reuşit să oprească după puţin timp şi să identifice la un restaurant de tip fast food, pe cei șase adolescenţi implicaţi, toţi din mun. Vîlcea.

Aceştia au afirmat că după ce au petrecut într-un club din Sibiu s-au deplasat la o staţie de aprovizionare cu carburant situată pe b-dul V. Milea de unde unul dintre ei în vârstă de 20 de ani a luat de pe rafturile amenajate în faţa magazinului produse în valoare de 80 de lei pe care nu le-a achitat. Cei cinci prieteni au încercat să îl determine pe acesta să le returneze, iar în urma disensiunii create între ei, făptuitorul a aruncat bunurile în râul Cibin.

Echipajul de Jandarmerie a procedat la întocmirea actelor premergătoare începerii urmăririi penale pe numele tânărului, pentru săvârşirea faptei de furt calificat prevăzută de art. 208, 209 din Codul Penal. 

Prejudiciul nu a fost recuperat iar societatea comercială în cauză s-a constituit parte vătămată în dosar pentru recuperarea contravalorii acestuia. Dosarul cauzei a fost înaintat Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu, spre competentă soluţionare.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

5 comentarii

lulu

Acum 13 ani

granitza la turnu rosu si am scapat de rogojini........astia s mai rai decat purecii.
Raspunde

buluc

Acum 13 ani

bine zici, lulu !
Raspunde

EvaBraun

Acum 13 ani

de acord cu lulu. ca sa fiu avocatul diavolului....peste tot sunt tot felul de oameni dar in sud....cam rarutz cu civilizatia europeana
Raspunde

lol

Acum 13 ani

Ia uite cum va batjocoresc sasii, romani votati tot cu ei, ca sa le dati apa la moara si sa va numeasca in continuare in toate felurile!In fond au dreptate, chiar sunteti prosti.
Raspunde

@LOL

Acum 13 ani

TUU LOL CHIAR ESTI PROASTA...CE ARE PWLA CU PREFECTURA
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus