În tot județul Sibiu un singur elev a reușit performanța de a avea media de admitere la liceu 10 perfect. Romina-Ioana Băilă, elevă la Școala nr. 13 din Sibiu, a avut cele mai mari note atât la clasă cât și la examenul de evaluare națională. ”Elevul perfect” spune că nu a luat niciodată meditații iar pentru Evaluarea Națională s-a pregătit normal, ca pentru orice alt examen.
”Nu mă așteptam la aceste rezultate, chiar am fost surprinsă și eu. La Limba și literatura română am avut cele mai mari emoții, nu putem fi sigură dacă profesorului care corecta lucrarea îi va place ce am scris, limbajul folosit... Dar mă bucur foarte mult de notele obținute”, a spus Romina-Ioana Băilă.
Romina provine dintr-o familie obișnuită. Mai are o soră care în această perioadă susține examenul de Bacalaureat, iar părinții ei sunt foarte mândri. ”Alții se mândresc cu mașinile lor, cu banii lor, noi ne mândrim cu copiii noștri. Nu au fost niciodată la meditații, dimpotrivă, eu și soțul suntem toată ziua la lucru, sora la școală, Romina a învățat totul de una singură acasă”, mărturisește doamna Băilă, mama Rominei.
Cu media zece pe linie, Romina poate alege orice liceu poftește din Sibiu. Astăzi și-a depus dosarul și a optat pentru a învăța Colegiul Național Gheorghe Lazăr.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 728


Ultimele comentarii
Acum 28 minute
HBomb
Acum 40 minute
Emil
Acum 54 minute
Iata
Acum 1 oră
HBomb
Acum 1 oră
HBomb