29.03.2024
12°C

FC Selimbar s-a calificat in turul II al Cupei Romaniei

FC Șelimbăr continuă parcursul în Cupa României, după ce, ieri, s-a impus, pe propriul teren, după executarea loviturilor de la 11 metri, în fața formației Oltchim Rm. Vîlcea, scor final 4-3.

După cele 120 de minute de joc, tabela a rămas intactă, 0-0, chiar dacă elevii lui Cristi Dulca au ratat un penalty în prima repriză de prelungiri, mingea lovind bara. FC Șelimbăr a ratat și prima lovitură de pedeapsă din seria de cinci, însă vâlcenii nu au profitat de avantajul creat. În final, FC Șelimbăr s-a impus cu 4-3, după „loteria penalty-urilor”.

Partida s-a jucat pe stadionul „Mecanica”.