Luni,
18.08.2025
Partial Noros
Acum
17°C

Cadou de la Tursib: gratis cu autobuzul, timp de o saptamana

Timp de o oră (13:00 – 14:00), între 16 și 22 septembrie, oricine va putea călători gratuit cu mijloacele de transport în comun ale Tursib. Inițiativa societății deținută de Consiliul Local Sibiu are drept scop promovarea transportului în comun, alternativă mai puțin poluantă decât suma autovehiculelor personale pe care le-ar folosi călătorii. ”Oferta” celor de la Tursib are loc în cadrul Săptămânii Mobilității Europene, program inițiat de Comisia Europeană pentru a încuraja utilizarea mijloacelor de transport mai puţin poluante, cum ar fi mersul pe jos, bicicleta sau utilizarea transportului în comun.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 510

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

9 comentarii

buluc

Acum 12 ani

foarte bine venita initiativa!
Raspunde

D.

Acum 12 ani

foarte bine. nu uitati si de mersul cu bicicleta (cand timpul permite).
Raspunde

#

Acum 12 ani

In aceasta ora se va merge gratis in picioare sau pe scaun? Ca atunci cand cumperi bilet mergi stai doar in picioare, n-ai loc de toti pensionarii. De ce nu se limiteaza accesul gratuit al pensionarilor doar intre anumite intervale orare ale zilei?
Raspunde

maria

Acum 12 ani

Pentru # De ce nu aranjezi sa-i tii in lesa pe pensionari? Vorbesti fara sa gandesti:nu ai parinti, bunici? Crezi ca o sa ramai vesnic tanar?
Raspunde

BAI desteptilor

Acum 12 ani

gratuitatea este doar in intervalul orar 13-14, cititi pe tursib.ro
Raspunde

x

Acum 12 ani

surpriza ar fi fost ca pensionarul popa sa dispara asa incat tursibul sa devina mai atractiv
Raspunde

@x

Acum 12 ani

Corect. ;-)
Raspunde

anda

Acum 12 ani

Dar cite persoane sint libere,sa circule intre orele13-14?Majoritatea sint la serviciu.Daca era intre 15-16 era ceva pentru populatie,altfel copii si pensioarii in mare parte pot sa circule.
Raspunde

Odin

Acum 12 ani

Un cadou de la Tursib ar fi fost sa vina autobuzele la timp si mai des de 30-40 min (depinde de ruta). Poate asa am sesiza si noi ca poti merge cu autobuzu fara coate in gura, poate chiar si pe scaun.
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus