Miercuri,
29.09.2021
Ploi Moderate
Acum
11°C

Vedetele autohtone au facut show in Piata Mare la Gala Media Music Awards

Piaţa Mare s-a dovedit neîncăpătoare, joi seara, pentru miile de sibieni veniţi să asiste la Gala Media Music Awards.

Pe scenă au urcat pentru a-şi ridica premiile, dar şi pentru a face show Smiley, Connect-R, Alex Velea, Andreea Bănică, Anda Adam, Andra, Vunk, Mandinga, Puya, Grasu XXL-Maximilian, Antonia, Corina şi mulţi alţii.

Vedetele au venit la gală în maşini de epocă şi s-au prezentata în faţa publicului cu cele mai îndrăgite hituri ale verii, iar Smiley şi Loredana au venit chiar şi cu piese noi în faţa fanilor.

În Piaţa Mare a fost ridicată o scenă de 250 de metri pătraţi şi adus un ecran cu led-uri de 120 de metri pătraţi, iar pe tot parcursul serii, show-ul a fost completat de jocuri de lasere proiectate pe toate clădirile din Piaţa Mare.

Premiile au fost adjudecate la categoria Best Song – Connect-R – Vara nu dorm, apoi Best Pop – Smiley, Best Male – Smiley, Best Female – Antonia, Best Group – Voltaj, Best Rock – Vunk ft. Antonia, Best Video – Vunk ft. Antonia, Best Dance – Laurentiu Duta ft. Andreea Banica, Best Hip Hop – Guess Who, Best Featuring – CRBL feat Helen, Best Online Trilulilu – Mandinga, Best New Artist – Alex Mica, Kiss Award – Alex Velea, Fastest Climber – Connect-R, Fans Like Award – Antonia, Media Forest Award – Andra, Best Come back – Ellie White, Premiul Urban.ro – Inna şi Premiul de excelenţă – Loredana.

Evenimentul a fost organizat de Media Forest, instituţia care monitorizează în România canalele media (radio, TV, internet) cu scopul de a contoriza difuzările tuturor artiştilor prin rapoarte săptămânale, şi va fi susţinut de Kiss TV şi Kiss FM.

Comentarii

14 comentarii

vio

Acum 8 ani

unde naiba ati vazut voi pe scena pe Voltaj??
Raspunde

Mihai

Acum 8 ani

Mai mult de 5.000 de oameni nu au fost aseara in Piata Mare. Asta in conditiile in care, sub 10.000 nu e eveniment in aceasta locatie. Multi nici n-au stiut de eveniment. Eu am aflat de pe Facebook, abia ieri ! Pacat, atatia artisti si un eveniment atat de frumos si atat de slaba promovarea. Mare pacat.
Raspunde

@2

Acum 8 ani

5.000?!Mai numara odata...De 2 saptamani s-a difuzat spotul publicitar pe Kiss fm si pe o groaza de site-uri.
Raspunde

x

Acum 8 ani

Pai daca nu a fost organizat de johannes pe banii sibienilor nu merge la noi la romani
Raspunde

Mihai

Acum 8 ani

Nici macar intre garduri nu era plin, iar pe langa garduri era aproape gol. Cati oameni intra in Piata Mare, 10.000 ? Aseara, ingradit a fost vreo trei sferturi si acolo foarte mult loc a ocupat cortul ala cu smecheri, tribuna si scena. Organizatorii pot spune exact cati au fost dupa cate bilete s-au vandut. Am citi ca ei se asteptau la au participare de 6.000, asa au declarat la jandarmerie. Cum nu a fost plin, raman la parerea mea, 5.000.
Raspunde

arc

Acum 8 ani

Nici eu n-am stiut de eveniment si aflu abia acum ca asa ceva a fost in Sibiu.
Raspunde

alex

Acum 8 ani

A FOST CEA MAI TAREEEEE SEARA DIN SIBIU EXTRAORDI9NAR CONCERTUL BESTIAL. PROMOVAREA A FOST MORTALA TOTUL A FOST BINE PUS LA PUNCT TOTUL A FOST FRUMOS SI TOTUL A FOST BINE. CEI CARE COMENTEAZA SUNT INVIDIOSI SAU INCHISI IN EI. NU SE POATE SA NU ITI FI PLACUTA UN ASEMENEA EVENIMENT DE BUN GUST SI FRUMOS CUM SIBIUL DE FIECARE DATA STIE SA FACA SA TE SIMTI SPECIAL SI IMPORTANT CA SPECTATOR. SCENA DE 250 DE METRI LEDU-RI LUMINI LASERE INCA O SCENA PENTRU PREMII 3 ECRANE CE SA MAI VREI MUZICA BUNA CHIAR FOARTE BUNA. SUNETUL 100.000 DE WATI CA LA BON JOVI SUPER. DACA ESTI IUBITOR DE FRUMOS NU AVEA CUM SA NU ITI PLACA. TOATA LUMEA A STIUT DE EL DE ACEST FRUMOS CONCERT. CINE NU A VENIT A PIERDUT.
Raspunde

pappy

Acum 8 ani

Chiar a fost foarte misto. Foarte misto!
Raspunde

laura

Acum 8 ani

cum se poate sa nu stii de un eveniment care are loc in Sibiu? Pentru D-zeu, doar cine nu este interesat nu stie. Sunt atatea site-uri, situl primariei de cultura iti anunta evenimentele in avans, eu daca vreau sa stiu ce se va intampla in jurul meu intru acolo si aleg \"saptamana\" sau \"luna aceasta\" E atat de simplu
Raspunde

alexandru

Acum 8 ani

Am inteles ca s-au vandut aproape 8.000 de bilete, deci e simplu, atata lume a fost. Si eu am fost, mi-a placut, dar cred ca la cate trupe au fost si ce eveniment a fost, lumea a fost putina. Nu stiu daca i-a tinut acasa biletul, desi 10 lei e o nimica toata sau, asa cum au spus altii, slaba promovare. Eu am aflat de pe Facebook insa nu toata lumea sta pe net.
Raspunde

alex

Acum 8 ani

mai alexandru cum pe net frate in tribuna in sibiu 100% pe kiss tv pe kisss fm pe net pe tvr2 pe tvr 1 pe prima tv asta inseamna eveniment nepromovat. imi pare foarte rau a fost suficienta lume nici nu trbuiaau sa vina orice nespalat sau orice cretin sa faca scandal doar cei care sunt civilizati si care au vrut. asa ca nu ai dreptate pentru ca a fost foarte bine promovat si a fost lumea care a trebuie sa fie.
Raspunde

cip

Acum 8 ani

artisti cu versuri pentru retardati,asta poate muzica romaneasca la ora actuala,artisti umflati cu pompa,cu versuri de doi bani........
Raspunde

ATOTSTIUTORU\'

Acum 8 ani

NORMAL CA TI SE PARE TARE CE A FOST IN CENTRU DACA ASTA E TOT CE CUNOSTI. MAI IESI DIN TARA SI APOI COMPARA. ITI VINE SA TE PISHI PE EL DE CONCERT
Raspunde

sibian

Acum 8 ani

noi nu ne putem compara acum cu ce este in afara fata de alte orase care nu au vazut niciodata asa o scena mare atatia artisti de top din romanica si asa o atmosphera este fain si asa. Acum nu am zis ca fost cel mai frumos din lume a fost cel mai frumos eveniment al anului la sibiu si printre cele mai reusite din Romania. Si asta nu este lauda o spun artistii si tabloidele.
Raspunde