Vineri,
27.01.2023
Ninsori Usoare
Acum
-1°C

Prefectul va discuta cu tanara directoare a Sportului sibian despre vechimea acesteia in munca

După apariția în presă a fotografiilor trucate în care apărea alături de Jennifer Lopez sau cu chipul tatuat pe abdomenul lui David Beckham, noua directoare a Direcției de Tineret și Sport Sibiu, Nicoleta Hăușiu, și-a șters contul de Facebook unde a postat respectivele imagini. Reprezentanții Instituției Prefectului anunță, însă, că Nicoleta Hăușiu va fi chemată la o discuție în care să fie abordată și chestiunea vechimii în muncă a noii directoare care a absolvit facultatea anul trecut. Iar normele solicită o vechime de trei ani într-o funcție pentru care sunt solicitate studii superioare.

Nicoleta Hăușiu a refuzat, ieri, să mai discute cu presa, invocând, de exemplu, faptul că se află la un inventar tocmai la Laslea. În realitate, lua parte la ședința Colegiului Prefectural.
Reprezentanții Instituției Prefectului lasă însă în sarcina Ministerului Muncii verificarea vechimii în muncă a directoarei de 24 de ani. ”Instituția Prefectului nu comentează deciziile luate de doamna Hăușiu. Este viața dânsei privată, chiar dacă au apărut (fotografiile – n.r.) pe o rețea de socializare. Este decizia dânsei. Probabil că Ministerul Muncii va lua decizia corectă (referitor la vechimea în muncă – n.r.). Probabil că va analiza situația”, a declarat Claudia Stanciu, purtătorul de cuvânt al Instituției Prefectului, pentru B1TV.
Claudia Stanciu a confirmat și o viitoare întâlnire între prefectul Sibiului și tânăra directoare, pe temele discutate public în ultimele zile în legătură cu numele Nicoletei Hăușiu. „Prefectul se va întâlni cu doamna Hăușiu și vor discuta probabil”.

Citește și Directoarea de la Tineret și Sport, în costum de baie deasupra lui Putin | Foto
 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

11 comentarii

zzz

Acum 10 ani

Nu are nici o vechime ....minte cu nerusinare
Raspunde

Tripcea

Acum 10 ani

Ce are sula (USL Sibiu din coltul dreapta sus) cu prefectura? A inceput campania electorala cumva?
Raspunde

opinia publica

Acum 10 ani

Daca cineva crede ca o persoana de 24 de ani are experienta necesara sa conduca o directie judeteana atunci se poate duce sa se trateze.
Raspunde

Odin

Acum 10 ani

@3 Poate a fost un copil precoce! :))
Raspunde

cetatean

Acum 10 ani

Despre ce competenta poate fi vorba ! La toate institutiile din Sibiu se fac schimbari pe criterii politice. Domnule Cindrea ce conteaza pentru dumneavoastra competenta sau carnetul de partid? Noi deducem ca primeaza carnetul de partid. Rusine!
Raspunde

maria

Acum 10 ani

Iii varza fratilor gagica....nu are vechime de 3 ani in post de conducere....e combinatia lui Cazan de la PNL si uite asa si-a pus nepoata sau amanta din ce am auzit la Directia de Sport si Tineret...halal tara, halal guvern!
Raspunde

ionela

Acum 10 ani

Dragii mei, toata lumea se intreaba cine este aceasta domnisoara Hausiu Nicoleta de 24 de ani daca are vechime si ce stie sa faca......pai nu a-ti inteles....nu trebuie sa stie nimic ca sa ajungi la D-l Cindrea este suficient sa fi pozata pe facebook in costum de baie si sa stea cu carnetul de partid in mana, nu conteaza competenta .Cite institutii din Sibiu nu sunt victimele unor \"epurari politice\"...Trezitiva Sibieni pana nu este prea tarziu!!!!!!!
Raspunde

Sibian

Acum 10 ani

Pentru postacii de mai sus .......atat pot sa spun (ca sa sune totusi elegant): - e muuuuulta frustrare acumulata.
Raspunde

baga vina

Acum 10 ani

cea mai tare e purtatoarea de cuavnt a prefecturii....a rostit Claudia Stanciu cuvantul \'probabil\' la fiecare propozitie sau fraza...e naspa sa fii pus acolo si singura grija sa fie sa nu-l superi pe sef...halal competenta.
Raspunde

Cazan

Acum 10 ani

Nu v-ati prins fata ii mumu\' si pasarica\' in rest bate vantul ca in sura! Dar, va spun sa terminati ca aveti de a face cu vicepresedintele unui mare, mare partid istoric PNL, asa ca... Se intorc Bratienii si nu numai in mormant cand vad ce fac schizofrenicii astia din partidul asta, dar mai ales de ignoranta liberalilor sibieni care tolereaza bataia asta de joc la nivel judetean... Rusine sa va fie pentru ca nu stiti sa va apreciati macar parintii, bunicii si strabunicii care si-au dat viata in chinuri groaznice pentru a salva partidul asta, si voi... va bateti joc!!!!!!!!!!!! Nu cred ca doriti sa facem o \"analiza\" - cuvantul este foarte pretentios in ceea ce priveste \"conducerea\" judeteana actuala a PNL, sa nu mai vorbim de o radiografie a organizatiilor locale, rusine!!!!!!!!!
Raspunde