Joi,
22.04.2021
Partial Noros
Acum
9°C

Un baiat de 15 a murit intr-un accident rutier. Mama lui conducea automobilul

 

O femeie din Șura Mare conducea miercuri noapte spre Sibiu, însă, din cauza vitezei și a poleiului depus pe șosea, a intrat pe contrasens, într-o curbă. Pe locul din dreapta șoferului se afla chiar fiul său, în vârstă de 15 ani. O altă mașină, care venea din direcția opusă, a lovit puternic autovehiculul în care se aflau cei doi, chiar în dreptul scaunului pe care stătea copilul. Martorii care au ajuns la locul accidentului au găsit nu mai puțin de șase răniți. ”Ce i-am văzut, ce o ieșit de acolo, o fată și un băiat. Erau loviți la cap și la mâini, la picioare”, a povestit un martor.
Femeia care se afla la volan, în vârstă de 41 de ani, a avut nevoie de descarcerare, dar nu are răni grave. Ea se află însă în stare de șoc, după ce medicii au încercat minute în șir să îl resusciteze pe fiul său. ”Cu toate eforturile echipajului SMURD și ale noastre, este decedat, nemaiputând să-l resuscităm în timp util. Celelalte victime au leziuni superficiale, contuzii, plăgi, care au fost suturate”, a declarat dr. Constantin Roșca, medic Unitatea Primiri Urgențe, citat de Realitatea TV.
În mașina care venea de pe contrasens se aflau alte patru persoane și toate au fost transportate la spital, pentru investigații suplimentare. Polițiștii au stabilit că vinovată de accident este chiar mama copilului care a decedat. ”Conducătorul auto nu adaptează viteza la condițiile de drum, într-o curbă la dreapta, pierde controlul volanului, pătrunde pe sensul opus de mers și intră în coliziune cu un VW culoare albastră care circula din sensul opus de mers”, a declarat  subinspector Ciprian Paroș, de la Serviciul Rutier Sibiu.
În urma accidentului, traficul pe DN14, între Sibiu și Mediaș, a fost blocat în această noapte, timp de aproape două ore.
Foto: Realitatea TV

Comentarii

26 comentarii

david

Acum 8 ani

Ce tragedie.Dumnezeu sa-l ierte!
Raspunde

diana

Acum 8 ani

nu pot sa cred ce sa intamplat
Raspunde

andre

Acum 8 ani

Saracu de el dumnezeu sal ierte
Raspunde

ionut

Acum 8 ani

baiatul avea centura?
Raspunde

livia

Acum 8 ani

doamne fereste sunt vecinii mei nu_mi vine sa cred DE CURAND FRATELE CEL MARE A AVUT ACCIDENT DE MOTO .DUMNEZEU SA_L IERTE!
Raspunde

STEFAN Lucian

Acum 8 ani

Nasol sa-ti crape plodul. Condoleante maxime.
Raspunde

ge

Acum 8 ani

Dumnezeu sa il ierte !
Raspunde

anonim

Acum 8 ani

ionut are vreo importanta daca avea centura ??? daca masina l-a lovit exact in locul care statea condoleante familie !
Raspunde

nitu

Acum 8 ani

la revedere, stefan neatu.....mi-ai fost prieten ani la rand. ai fost destept, harnic si foarte credincios. un baiat exceptional. acum esti primit de dumnezeu intr-un loc mai bun ca acesta...dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa-ti aline parintii!
Raspunde

maria

Acum 8 ani

Dumnezeu sa-l ierte. Condoleante familiei, Dumnezeu sa le aline suferinta
Raspunde

dodo

Acum 8 ani

dumnezeu sal ierte sincere condoleante familiei indurerate; odihneascase in pace.
Raspunde

ionut

Acum 8 ani

da, are importanta ptr ca e curios ca doar el a fost ucis si restul sunt \"doar\" raniti usor
Raspunde

Danut

Acum 8 ani

Stefan , mi-ai fost un prieten si un coleg extraordinar imi pare rau pentru ce sa intamlpat sincer , cand am auzit aceasta veste cruda am realizat ca am pierdut un prieten foarte bun :( Nu te voi uita niciodata , vei ramane in amintirea mea mereu ... Mereu o sa imi aduc aminte de tine :( .... Sincere Condoleante din partea mea familiei :(( O sa incerc sa trec peste acest incident cutremurator dar o sa imi fie foarte foarte greu .... CONDOLEANTE :((((((((((((((
Raspunde

Cristina

Acum 8 ani

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!
Raspunde

daryus

Acum 8 ani

dumnezeu sal ierte :(((((
Raspunde

Dana Lohman

Acum 8 ani

Domnul sa va intareasaca, sa puteti trece peste nenorocirea asta!!! Familiei Indoliate va suntem alaturii ,CONDOLEANTE
Raspunde

FAUR-ALINA

Acum 8 ani

CONDOLEANTE FAMILIEI SI DUMNEZEU SAL ODIHNEASCA IN PACE:((((((PACAT PREA TINAR.
Raspunde

DENNYS

Acum 8 ani

DUMNEZEU SAL IERTE:(((((
Raspunde

Claudiu Faur

Acum 8 ani

DUMNEZEU SA-L IERTE SI SA-L ODIHNEASCA IN PACE,CONDOLEANTE FAMILIEI:((♥♥♥
Raspunde

Nelutu

Acum 8 ani

Dumnezeu sa il ierte si sl aseze intrun loc mai bun stefane stefane nu stim cum teai indurat parinti frati ti iai lasat tiah larat hainele in lada pe mama ta tot suparata nu te voh uita nici odata dumnezeu sa il odihneasca si sa il duca in lumea dreptilor sincere coondolente adio stefane .
Raspunde

Nelutu

Acum 8 ani

Dumnezeu sal odihneasca in pace condoleante familiei
Raspunde

domnul e doar in capul vostru lipsit de creier

Acum 8 ani

cum nu exista dumnezeu, baiatul ramane doar la stadiu de mancare pt viermi. iar a sa mama ar trebui sa faca puscarie pentru nesimtul maxim de care a dat dovada in trafic. bine ca nu i-a omorat si pe ceilalti.
Raspunde

PS:

Acum 8 ani

chiar nu sunteti in stare sa puneti o cratima? semi-anal-fabetilor!
Raspunde

pt. 22

Acum 8 ani

Despre inexistenta a lui Dumnezeu doar imbecilii si comunistii atei au certitudini!
Raspunde