„Cupa speranțelor sibiene” este o competiție de schi alpin, desfășurată în șase etape, în care se întrec copiii cu vârste între 5 și 12 ani.
După ce etapele a doua și a treia au avut loc la „Trecătoarea Lupilor”, până la finalul concursului micuții își vor da întâlnire la Arena Platoș. Menționăm că întrecerea ia o pauză de două săptămâni și va reveni abia în 17 februarie 2013.
Mai jos sunt rezultatele obținute de schiori în cadrul celei de-a doua etape, care a avut loc în trei februarie 2013.
Fete născute în 2007 și mai mici
Locul I: Iana Alesia BALTEŞ, 100 de puncte, timp final 1:23.49
Locurile 2-5 au fost ocupate de Sarah Mateea BACIU, Timea OPREA, Marieta MOGA, respectiv Lavinia SLAVU.
Băieți născuți în 2007 și mai mici
Locul I: Ştefan Iacob POPA, 100 de puncte, timp final 1:25.00
Locurile 2-10 au fost ocupate de Radu Mihai CERCEL, Patrick Mihai BRUMAR, Ianis FARAON, Eric Ştefan BALABAN, Bogdan Andrei MUTU, Maroun Tyler EL BATAL, Alex ANDRONACHE Dan Octavian BUCŞĂ, respectiv Radu Romeo BUCŞĂ.
Fete născute între 2005-2006:
Locul I: Alexandra Iulia PÂRJOL, 100 de puncte, timp final 1:07.17
Locurile 2-11: Anamaria Ioana GUSTOI, Alessia Maria FUCHS, Emma Ana CRÎJMAR, Krisztina NAGY, Maja Maria BUTA, Petra NICOARĂ Kara VECERDEA, Adel CSIFO, Denisa IUGA, respectiv Klara GNANDT.
Băieți născuți între 2005-2006:
Locul I: Cezar Ştefan POPA, 100 de puncte, timp total 1:12.58
Locurile 2-10: Tudor VLAD, Filip MACARIE, Marius POPOVICI, Andrei Bogdan ODAGIU, Tudor Ştefan NEAMŢIU, Marc POPESCU, Erwin Ştefan UMBRICH, Sebastian LERA, respective Rareş Mihai BĂDILĂ.
Fete născute între 2003-2004:
Locul I: Leona Isabelle TRIFU, născută în 2003, a câștigat 100 de puncte și a obținut cel mai bun timp în ambele manșe - 32.42, respectiv 30.49, timpul total fiind 1:02.91
Locurile 2-7: Ana Teodora TÂRŞIA, Alexia Maria CERCEL, Mara NICOARĂ, Noemi ARANY, Andreea Diana ODAGIU, respectiv Andrea GNANDT.
Băieți născuți între 2003-2004:
Locul I: Tudor David CRÎJMAR, 100 de puncte, timp final 1:08.38
Locurile 2- 11: Tudor SIM, Victor IUGA, Alexandru Mihai POPA, Marc Alexandru POP, Radu Mihai POPA, Haris MUREŞAN, SÎRBU Alexandru MITRICEL, Vlad POPENŢIU, Răzvan ROTARIU,respectiv Daniel Ioan CERNUŞCĂ MIŢARIU.
Fete născute între 2001-2002:
Locul I: Maria Valeria TÂRŞIA, 100 de puncte, timp total 1:03.03
Locurile 2-4: Maria TRAPPEN, Alexandra CREŢU, respectiv Roxana Maria PĂCURAR.
Băieți născuți între 2001-2002:
Locul I: Silviu POPA, 100 de puncte, timp final 1:08.21
Locul 2-6: Ioan Victor BALTEŞ, Florian MOGA, Eduard FARAON, Liviu TRAUB, respectiv Ionuţ NICOLA.
Concursul, organizat de Asociația Arbitrilor de schi din Sibiu, debutează în 17 februarie, cu începere de la ora 9.00. Taxa de înscriere este de 25 de lei.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Tag-uri: Tudor Ștefan Popa , Trecătoarea Lupilor , Andrei Bogdan , Alessia Maria , Asociația Arbitrilor , Alexandru Mihail Niță , Arena Platoș , Daniel Ioan Maricuța , Radu Mihăileanu , Anamaria Ioana , Cezar Ştefan , Andreea Diana , Alexandra Iulia Văcaru , Haţegan Ioana Teodora , Emma Ana , Ioan Victor Oprea , Erwin Ştefan , Bogdan Andrei Bărbieru , Patrick Mihai , Trifu Leona Isabelle , Maja Maria , Pop Marc Alexandru , Bîrză Alexia Maria , Iana Alesia , Sarah Mateea , Tudor David , Ştefan Iacob , Dan Octavian , Eric Ştefan , Maroun Tyler , Radu Romeo , Rareș Mihai , Isaicu Maria Valeria , Vișa Roxana Maria
Vizualizari: 699
Ultimele comentarii
Acum 13 ore
MB
Acum 14 ore
Claudiu
Acum 14 ore
Liberal autentic
Acum 14 ore
Neli Oproiu
Acum 14 ore
Bobo