Joi,
29.09.2022
Cer Senin
Acum
10°C

Becali ii raspunde lui Johannis: Nimeni nu se atinge de mandatul meu!

După ce Klaus Johannis a dat de înțeles că ar putea propune o lege privind interzicerea accederii în funcții înalte a persoanelor condamnate penal, deputatul George Becali spune că orice lege ar apărea, ea nu se poate aplica retroactiv. În concluzie, Becali, deși are o condamnare penală poate rămâne parlamentar. „Timp de patru ani de zile, mandatul meu va fi intact, nimeni nu se poate atinge de el. Poate Johannis să dea ce legi vrea el, nu se aplică retroactiv. Nu scrie nicăieri în Constituţie că, dacă eşti condamnat, nu poţi fi ales“, a declarat Gigi Becali. „Am spus şi o repet, eu sunt total împotrivă să fie politicieni care ne reprezintă în poziţii înalte care au condamnări penale”, a declarat joi Johannis, menționând că este posibil să propună un act în acest sens în interiorul PNL.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

10 comentarii

alex

Acum 9 ani

ba da sa se atinga sa nu mai fi in parlament daca nu esti curat ca lacrima. Sa iti fie rusine BECALI.
Raspunde

adevarul

Acum 9 ani

„Dacă Iohannis pune condiţii, pun şi eu condiţii: cei care au făcut trafic de copii şi cei care au părinţi milionari, dar ei spun că sunt primari cinstiţi de 20 de ani, să nu mai fie primiţi în PNL”, a declarat Becali.
Raspunde

sibian

Acum 9 ani

Prostul se simte in largul lui numai in turma: prostia celorlalti il stimuleaza
Raspunde

@sibian

Acum 9 ani

marsh ma dreq de bozgor
Raspunde

asta-i noul cerc?

Acum 9 ani

Raspunde

alex

Acum 9 ani

intr-o tara civilizata,nu ar trebui nici o lege care sa prevada excuderea penalilor din viata publica! cei aflati intr-o asemenea situatie,si-ar da demisiaa imediat ! dar ma refer la tari civilizate,la oameni educati si civilizati !!or..becali nu se incadreaza nici la capitolul civilizati nici la capitolul educati! e vina noastra insa /sau a celor care l-au votat/ muuulti..Măria Ta,ca asemenea specimene au ajuns in Parlament si cică ne reprezintă.!! si aunci ce pretentii mai avem???
Raspunde

sibian get beget

Acum 9 ani

Dl Becali, alias Miticuta de Bucuresti ar trebui sa-si faca sfanta Cruce cum trebuie intai de toate, si sa-si curete sufletelul de pacate.
Raspunde

brrrrrrrrrrrrrrrr

Acum 9 ani

Iar a aparut maimuta. Sa-l analizam putin...am si terminat. Datii drumul prin curte sa alerge putin. Un mitocan irecuperabil.brrrrrrrrrr Machidonul asta tigan varselot a uitat ca tara lui si a neamului masii este Albania si ca poporul roman sa saturat de un hot fost bisnitar -gainar si vor avea incredere mai degraba in neamtul Johannis decat in machi-tiganul varselot beeeee caaliii.............
Raspunde

Georg

Acum 9 ani

Dar IMPARATUL (el a zis ca ar putea fi) nu are dreptul..decât in India-Minor/Neppendorf, alaturi de celalalt Imparat si de Reje..toti din neamul lui.
Raspunde