Joi,
27.11.2025
Innorat
Acum
6°C

Primarul Troanca s-a intalnit cu Udrea: Am fost ca un cocosel mai mic pe langa dumneavoastra...

Elena Udrea, candidatul la şefia PDL,a fost întâmpinată la Sibiu de democrat-liberali dornici să o asculte, dar și de alții mai greu de influențat. Unul dintre aceștia din urmă a fost primarul din Miercurea Sibiului, Ilie Troancă. El i-a spus Elenei Udrea că este frumoasă, dar nu-i poate promite că o va vota. "Cât aţi fost ministru al Dezvoltării, am fost ca un cocoşel mai mic pe lângă dumneavoastră. Mă bucur că aţi venit la Sibiu, dar nu aţi venit la Sibiu să vă spunem că sunteţi frumoasă, că asta ştiţi şi ştim. Eu azi nu vă promit că vă votez şi, dacă după asta nu mă veţi mai chema la Convenţie, eu vin şi singur şi pot să iau şi cuvântul în plen", a declarat Ioan Troancă, conform Mediafax.

Elena Udrea candidează pentru șefia PDL, unde îi are drept contracanddiați pe Vasile Blaga și Monica Macovei. Udrea s-a aflat sâmbătă la Sibiu, urmând ca săptămâna viitoare să vină și Vasile Blaga.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

4 comentarii

valjan .

Acum 12 ani

faina Nuti in raport cu contracandidati Falcosul si-a Buboiului .da doamne sa castige nuti bine am mai rade ca se merge la distrugere % la % a pocitaniei de pdl
Raspunde

Ioan

Acum 12 ani

Cred ca il cheama Ioan, nu Ilie
Raspunde

unu\'

Acum 12 ani

Sa intelegem ca \'\'micul cocosel\'\' va cucuriga neinvitat la Marea Conventie?Parca nici lingaii nu mai sunt ce-au fost!
Raspunde

me

Acum 12 ani

Troanca asta este mereu mai destept decat prevede legea. Sufera de invers de regula, nu ca acum ar fi cazul, pronosticul meu avantajandu-l pe Blaga. Stiti cum este : daca nu te remarci prin creier sau fizic, macar gura bate curu. Un idiot de rasa
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus