Sâmbătă,
01.10.2022
Cer Senin
Acum
13°C

Johannis conduce sedinta PNL care va stabili viitorul ministru al Transporturilor

Liberalii se vor reuni, marți, la grupul parlamentar al PNL din Camera Deputaților, pentru a decide cine va fi desemnat pentru a prelua portofoliul Ministerului Transporturilor, după ce Relu Fenechiu a fost revocat din funcție. Liderul PNL Crin Antonescu a anunțat că ședința Biroului Executiv al PNL va fi condusă de prim-vicepreședintele Klaus Johannis. Crin Antonescu se află în concediu, în această perioadă, informează site-ul rnews.ro.
Conform unor surse din PNL, citate de presa centrală, favoriți pentru a prelua portofoliul la Ministerul Transporturilor sunt Radu Silaghi, Eduard Hellvig și Mugur Cozmanciuc.
Relu Fenechiu a fost revocat din funcția de ministru al Transporturilor, după ce Înalta Curte de Casație și Justiție l-a condamnat la 5 ani cu executare în dosarul ”Transformatorul”. În acest moment, premierul Victor Ponta asigură interimatul la Ministerul Transporturilor.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

13 comentarii

B

Acum 9 ani

nice, congratz
Raspunde

hi, hi

Acum 9 ani

Si cu primaria cum face, se invoieste, isi ia o zi din concediul de odihna? Asta e mai presus de restul angajatilor din parohia lui? Sasul cinstit... vorba vine...
Raspunde

Ovidiu Silaghi

Acum 9 ani

corectati nu Radu Silaghi il cheama, ci Ovidiu Silaghi
Raspunde

unu\'

Acum 9 ani

3 are dreptate.In plus,individul tocmai e la intilnire cu Ponta,deci marea sedinta de miine e cam inutila.Eventual,daca tot n-are ce face,Iohannis poate trece pe la santierul sensului giratoriu Alba Iulia-Bieltz,sa le ia pulsul muncitorilor,nu de alta da iarna se apropie.In continuare se poate duce pina la depozitul de pe Frigoriferului sa-si ia ceva de-ale gurii.Asa,poate aflam si noi cum te incadrezi pentru virajul la stinga dar,mai ales,cum te intorci inapoi,virind dreapta dar fara a \'\'musca\'\' din banda \'\'contrarilor\'\'.Strada aia,Calea Turnisorului,a fost receptionata?Daca da,de cine?Cumva au fost si reprezentanti ai Primariei la receptie sau s-a facut receptia prin SMS?
Raspunde

frtiz

Acum 9 ani

sa il puna pe Botes.
Raspunde

SILAGHI

Acum 9 ani

un candidat ideal pt ministerul transporturilor ar fi avocatul CONDURAT numai cu ajutorul lui vom avea autostrazi ca-n deutschland in viitorul apropiat adica pana-n 2120...ha ha ha ha
Raspunde

bravo

Acum 9 ani

sa dus sa se spele de pacate in dimbovita , poate drezina de sibiu - medias va face 4 ore.
Raspunde

cas13

Acum 9 ani

cred ca o propunere pertinenta ar fi Dl.NEAGU ministru transporturilor. In mod sigur dl. johannis ar fi un om facut.cum bani nu prea mai sunt la Sibiu bugetul ministerului transporturilor ar fi manusa.
Raspunde

ministru

Acum 9 ani

D-l Bottesch a facut drumul Sibiu-Agnita,drumul Jina-Sugag[un mic transfagarasan],aeroportul Sibiu,multe lucrari facute din bani europeni,mai ales ca a fost si sabotat si amenintat.Cred ca nu exista in Romania un om mai capabil.Ne trebue un om de fapte nu de povesti.
Raspunde

Magda-Sibiu- Schengen

Acum 9 ani

Puneti-l pe\" Cazan-cioc\" sa ne arate drumul spre Moscova !
Raspunde

croitoru

Acum 9 ani

Bai baieti ce aveti cu oamenii din pnl? incearca si ei saracii sa faca ceva si voi..... Probabil ca vor numi pe unul competent! hahahahahaha! pana vine DNA -ul si o sa ia si el cativa anisori! Oare cum se numesc in functii toti rahatii? Nu-i verifica nimeni? Ne meritam soarta si am ajuns de rasul Europei cu Vadim, EBA, Macovei, JI-JILAVA, Relu si alte nulitati. Pacat de tara asta!
Raspunde

oficial

Acum 9 ani

sasu are munca nenormata asa ca poate lipsi de la primarie....mai ales ca nu are audiente....si chiar de a-r avea nu le tine ca nu stie sa vorbeasca
Raspunde

@ ministru

Acum 9 ani

Alo, dom\' ministru, Bottesch asta de-l pupincuresti are dosar penal pentru jaful facut la aeroport, asa ca las-o in sange, fi-v-ar sasii corupti de cap sa va fie! Pe sasul alalalt il doare in banana de Sibiu, el se viseaza Obergefreiter peste Ardeal!
Raspunde