Sâmbătă,
19.09.2020
Innorat
Acum
11°C

Liberalii cauta un ministru. Ramona Manescu?

25 August 2013 13:04

Conducerea PNL a luat în calcul, duminică, două propuneri pentru portofoliul de la Transporturi, respectiv Nini Săpunaru şi Ramona Mănescu, la momentul transmiterii acestei ştiri discutându-se dacă vor fi înaintate ambele premierului Ponta sau doar una dintre ele, potrivit unor surse liberale.. Preşedintele PNL, Crin Antonescu, a fost întrebat dacă sunt şanse ca europarlamentarul Ramona Mănescu să se afle pe lista cu propuneri pentru preluarea ministerului Transporturilor, el răspunzând: "Sunt şanse, sunt şanse", informează Mediafax.
Crin Antonescu a venit, duminică, la Palatul Parlamentului, la şedinţa BPN a PNL, unde urmează să se decidă nominalizarea partidului pentru preluarea ministerului Transporturilor. El a fost întrebat de jurnalişti dacă e şi Ramona Mănescu pe lista pentru ministerul Transporturilor şi dacă sunt şanse să fie votată, el a răspuns: "Sunt şanse, sunt şanse". 
La ora transmiterii acestei ştiri, şedinţa BPN a PNL este în desfăşurare. Niciun alt liberal nu a făcut declaraţii înainte de şedinţă. Numele europarlamentarului Ramona Mănescu a fost vehiculat, duminică dimineaţă, ca nominalizare pentru funcţia de ministru al Transporturilor. Propunerea va fi transmisă luni preşedintelui Traian Băsescu.
Premierul Victor Ponta consideră că o nominalizare a Ramonei Mănescu pentru funcţia de ministru al Transporturilor reprezintă o variantă mai bună decât alte propuneri, la acest moment fiind aşteptată o decizie oficială a PNL, au declarat surse politice.

Comentarii

8 comentarii

ministr

Acum 7 ani

BOTTESCH ba nu mai puneti toti sudistii fara nici o viziune si stiinta constructiva.Pe astia la dat din clanta si la furat da nici acolo ca-i vad toti.
Raspunde

Antonescu,

Acum 7 ani

excelent in conferinta de presa.Alzara.
Raspunde

john

Acum 7 ani

eu am o alta propunere,ce ar fi daca s-ar desfiinta efectiv ministerul transporturilor?pt ca ,oricum cfr-ul,atat marfa cat si calatori sunt falimentare si pe pierdere,autostrazi suntem incapabili sa facem de 23 de ani,transportul fluvial si maritim l-a facut praf chiorul,deci mai bine desfiintat ministerul sau comasat cu alceva,ehhei dar atunci ar fi jale pt ca s-ar desfiinta mii de locuri de munca pt tot felul de directori de regionale,cumetri politici,pilosi si in general taietori de frunza la caini,plus ca desfiintand atatea posturi nerentabile s-ar economisi bani buni la buget,ce ar putea fi directionati spre alte ministere(sanatate,cultura,invatamant,agricultura etc).
Raspunde

@@@

Acum 7 ani

Cine e doamna? In afara statutului de membru PNL?
Raspunde

->IP 89.44.148.57

Acum 7 ani

e nevasta lui rares manescu, brimarele sectorului 6 din bukale. rares manexu = sponsor la kkraw antonexu . da-i in mortii ma-sii de vagabonzi pe toti, din toate partidele.
Raspunde

@5

Acum 7 ani

Mda.. E clar atunci... Sa fie mai buna decat Anca Boagiu?
Raspunde

completare \"mai completa\"

Acum 7 ani

N-am vorbit nimic despre doamna Mănescu. Nici n-am ce. Singura legătură pe care aș putea-o face este doar aceea că Daciana și Ramona sunt colege și prietene de Bruxelles. Nu cred să greșesc, știind cum merg treburile în politichia românească. Cam asta ați votat! Din 4 în 4 ani, sunteți chemați să deveniți nuntași. Masa se dă înainte, felicitările, imediat după, iar darul îl dați voi pe parcurs, în tranșe lunare din ce în ce mai mari.
Raspunde