Vineri,
03.02.2023
Parțial Noros
Acum
0°C

Muncitorii de la Dacia ies in strada pentru autostrada Sibiu-Pitesti

Sindicatul Automobile Dacia a anunțat joi că va organiza pe 5 martie în localitatea argeșeană Mioveni o adunare publică pentru susținerea industriei auto, la care ar urma să participe peste 10.000 de oameni.

"Consiliul Sindicatului Automobile Dacia va organiza o adunare publică pe platoul Casei de Cultură a Sindicatelor din Mioveni, în data de 5 martie 2014, între orele 13,00 și 14,00. La adunarea populară vor participa peste 10.000 de membri ai sindicatului", se arată într-un comunicat semnat de liderul sindical Nicolae Pavelescu.

Una dintre nemulțumiri este legată de lipsa măsurilor concrete pentru susținerea pieței auto din România, sindicaliștii cerând suplimentarea tichetelor pentru programul de reînnoire a parcului auto și stimularea cumpărării de mașini noi. Se va protesta, de asemenea, față de nerespectarea promisiunilor guvernanților cu privire la modificarea legislației muncii și față de decizia Guvernului de amânare a execuției tronsonului de autostradă Pitești — Sibiu, considerat de sindicaliști ca fiind "de importanță deosebită pentru SC Automobile Dacia, pentru furnizorii săi și pentru România".

Sursa foto

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

28 comentarii

sa crape capra-n tre(e)i...

Acum 8 ani

@cei trei \"brasoveni\" (de la rasarit) Ia puneti si voi de-o miscare ca si voi vreti sa va uniti cu Sibiul pe autostrada :)
Raspunde

@1

Acum 8 ani

Prostane ...noi nu vrem ...voi vreti dar nu cred ca o sa se poata....ca sunteti prea prosti si prea saraci... Daca insa ai avea scoala ..oamenii aia au iesit pentru salariii..nu pentru niste oligofreni obsedati ca voi....dar ma rog ...sunt putini la voi in sat care stiu sa citeasca... Brasovul din ceea ce se vede acum joaca in alta liga ...nu cu ALexandria si Calarasi....
Raspunde

@2

Acum 8 ani

Auzi ma puta cu urechi ... Tu ai scoala in curtea blocului de stii atatea ? Ai citit articolul original sa vezi ca nu pentru salarii au iesit sau ai auzit tu in curtea scolii ? Ia de aici articolul de la sursa ca in curtea scolii nu auzi decat prostii, si mai pune mana pe carte cand faci o pauza.... ***www.ziarobiectiv.ro/index.php/social/sindicalistii-de-la-dacia-ies-in-strada.html
Raspunde

@3

Acum 8 ani

Putza proasta de sighii....ziaroboectiv....hehehe..de acolo isiiau handicapatii de la curulsfatului sursele ..mai prostie intruchipata.. Si ceilalti caeccredeau ca au reporteri la fata locului... Ce va place voua sa pupati in***pe unii sau altii..sa le faceti statuinsi apoi sa ii injurati ca va spun adevarul... Comunitate primitiva de ciobani parveniti ...care se bucura acum ca pot locui in casele facute de sasii unde le au fost parintii slugi.. Prostul satului (ca oras nu poate fi numita cotinetza voastra) pe aia ii arde la salariii si daca mai pun botul la miscari din astea chiar se muta Dacia in Maroc...
Raspunde

@4

Acum 8 ani

Fraierica.... stirea fost lansata de obiectiv de Arges si preluata de toate canalele de striri, asa ca o gasesti pe ce canal de stiri vrei tu, insa obiectivul o fost zvonacul, restul sunt raspandacii, pricepusi putzulica cu urechi ? Stii cand s-o muta Dacia in Maroc ? Cand ti-o creste si tie putza :)
Raspunde

Corigentu

Acum 8 ani

Cand va pleca dacia in maroc va fibtragedie sateasca la sibiu ca nu o sa mai aiba parte taranii de tiruri cu masini noi la care sa saliveze ca grivei la gardu de pe centura.
Raspunde

diu

Acum 8 ani

E normal sa isi doreasca argesul sa treaca autostrada pe la ei. Nu ii condamn. Sibienii o vor pe valea oltului din cauza complexului pe care il au fata de brasoveni.
Raspunde

@7

Acum 8 ani

ce complex avem fata de voi ,ma javra-de hoti si papagali,prostane
Raspunde

@8, cel cu IP 109.166.132.102

Acum 8 ani

este vorba de complexul oligofrenilor (adica voi, sibienii) față de oamenii adevărați (adica noi, brasovenii).
Raspunde

@9

Acum 8 ani

ce adevarati,aia care furati deconcentratele Sibiului deoarece nu sinteti in stare sa mergeti pe propriile picioare,Ba voi sinteti oameni asistati,nu adevarati,oameni adevarati sint sibienii care merg pe propriile picioare si va mai cara si pe voi de o viata in spate,oligofrenule.
Raspunde

@10, zis si \"evaluator\"

Acum 8 ani

bai evaluatoru\' lu\' peste prajit , clasamentul national al asistatilor social pune sibiul pe un remarcabil loc doi si medalie de argint. sunteti doar un septel votant furajat de la buget, nulitati ordinare, rebuturi criminale si ganditi cu tubul digestiv. vezi că puți , mai spală-te și tu în prealabil. dacă nu gasești prealabil, poți să folosești DERO.
Raspunde

@11

Acum 8 ani

ba napirca,din ce statistici ai luat clasamentu asta,din alea facute de securitatea comunistoida din care te tragi,napirca ordinara,de o viata sinteti cu telescopul,tunurile,minciunile si controalele pe Sibiu,gunoi securist,voi de ce nu va controlati ca colcaie coruptia si hotia la voi,ticalosule,nulitate parazitara,hotii striga hotii.
Raspunde

@evaluator

Acum 8 ani

Ok, clasamentul este usor eronat. Sibiul este pe primul loc si medalie de aur. Satiscafut ?
Raspunde

@13

Acum 8 ani

ba ordinarule vezi-ti de clasamentele si minciunile tale si lasa Sibiul in pace,cocalar anormal,ne-am saturat de ticalosiile voastre
Raspunde

unu

Acum 8 ani

bai nebunu satului [iasov] ba teapa ordinara vezi ca si cocalaru ala de cva fost primar si acum este subalternu lui johannis ,este un frustrat ca si tine de si are origini dintre ciobani din marginime ,ba fraiere vati speriat tare cind ati auzit ca il pune pe johannis sef la bani publici se gata cu furatu si incopmpetenta ,traiai si tu mai aproape de civilizatie ,ba pe noi sibieni nu ne intereseaza de satul [catunu ]iasov ,ba tarane ,aia de la pitesti au perfecta dreptate pentru ei ar fi o adevarata tragedie s-a se supere aia de la dacia si sa-si adune jucariile ,s-a vezi drame sociale dar pe ai tai ca intereseaza cum s-a ajunga mitici mai repede la sfirsit de saptamina la ***u ala de ii spuneti statiune ,ce ma bucura ca nu a nins faliment ,sa ,pe aia care vrea s-a o construiasca toti iresponavili care au condus tara in 24 de ani iasov -comarnic in rstu saptamini circila 2-3 masinute la ora ,pe varianta normala ,valea oltului ,tot ce inseamna trafic greu din spre vestu europei spre sudul europei undeva la vreo 60 000 de trailare pezi si s-a nu punem si traficl usor ca te speri ,intr-o zi circula masini cit circula pe poteca dintre bucuresti -iasov timp fe 6-7 luni ,ba oaie ca s-a te luminez sibiul nu are nevoie de nimeni din tara asta ,daca am scapa de detractori si sopirlele din interioru sibiului am fi nr 1 dedeparte ,asa trebuie s-a va aceptam pe niste olgrofeni ca tine ,se vede cit de destept esti tu si pupincuristi tai aveti prostie cit duce vreo 16 garnituri de tren cu 100 de vagoane fiecare ,bravo pitesteni va sprijinim aparativa locurile de munca ,acesti iresponsabili care conduc tara nu stiu ce inseamna s-a lasi fara piine vreo 40 000 de oameni ,interesu de gasca primeaza nu realitatea si normalitatea
Raspunde

@15

Acum 8 ani

Oligofrene...iar ai supt prea putin la berbecut si ai uitat sa o bagi aia cu deconcentratele.... Cam cat esti tu reprezentativ pentru Sibiu... Adica e stiut ca sibienii au cei mai multi handicapati raportat la populatie...studiile spun ca e din cauza consangvinitatii dese....dar parca tu chiar depasesti limita... Oricum esti un studiu de caz pentru rezultatele spalarii pe creier a unei intregi comunitati... Eu cred ca romanii gresesc cand va nu esc pe sibieni prosti si fuduli.., cred ca e ceva patologic deci nu vina voastra..
Raspunde

ARDELEANUL

Acum 8 ani

Brasov = BRASOAVE Acum au un chelnar ministru si se dau mari ...
Raspunde

SIBIANUL

Acum 8 ani

Culuarul IV PNEUROPEAN tebuie facut si nu trebuie sa treaca prin Brasov !!! Brasovul trebuie lagat de Siberia via Transnistria ...
Raspunde

ag 04

Acum 8 ani

iesirea spre vest trece prin pitesti
Raspunde

ag 0

Acum 8 ani

in brsov sunt urmasii lui stefan cel mare,,hahahaaa
Raspunde

ag 04

Acum 8 ani

arges =3,8% din pib
Raspunde

ionut

Acum 8 ani

doamne ce comentarii si mai ziceti ce imagine avem in lume eu lucrez la dacia nu pentru salarii iesim ci pentru un guvern mincinos care a promis schimbarea codului muncii pt autostrada pt ca ar reduce pretul unei masini dar voi va ganditi la altr bazaconii doamne fereste cu oameni ca voi
Raspunde

SIBIANUL

Acum 8 ani

Dacia o sa plece in Maroc iar muncitorii pot merge la Poiana Brasov pe autostrada Buc.-Brasov ca sa se trateze de politica celor din Buc.
Raspunde

dodos

Acum 8 ani

incredibil ce tupeu jegos au moldovenii de Ferentari. Mor cand aud ca Sibiul nu le mai cotizeaza...
Raspunde

dodos

Acum 8 ani

e doar unul din Brasov care comenteaza aici tot contra Sibiului deoarece el crede ca va castiga Brasovul toata administrarea Transilvaniei, dar mucosul nu stie ca a venit pe tren din Moldova doar cu o pereche de chiloti si a devenit femeia de serviciu a bucurestenilor. Cautati forumul raport de tara la digi.ro si il vedeti acolo pe fosila. mai are vreo doi natarai pe langa el. \'\'brasovean\'\', djvasile si kronstadt.
Raspunde

@dobos

Acum 8 ani

O ai tu pe***langa tine si o rogi frumos sa iti scrie ineptiile ! Nu? Da de unde sti ca sunu de la brasov, poate subt de la bucuresti sau constanta si doar se lauda ca sunt brasoveni! Cat despre vinituri nu cred ca e cazu sa deschidem subiectul , ca daca nu esti vreo fosila de sas e clar ce esti!
Raspunde

@dodos

Acum 8 ani

Ceva e in neregula..uite m am uitat la ceva comentarii negative si aia de zici tu ..au ip de Olanda , Anglia, USa..in acelasi timp..deci sausu t mai multi sau ala e un superman..si atunci trebuie admirat....in rest ce naiba faptul ca sibienii su t prosti fuduli slugile pe vecie ale sasilor asta se stie nu cred ca e ceva nou....asa ca inapoi la oi dodosica si daca nu e loc la oi trebi la berbec catot alb e!
Raspunde

jorhee

Acum 8 ani

bai oameni buni!!Uzina Automobile Dacia tine 30 % din econimia tarii maa!!nu stiu cati cunoasteti asta!! Autostrada asta e primordialaa!! Argesul si incaa muulte judete traiesc pe carca uzinii Dacia,daca se va inchide va ajunge Valea Jiului!!si multe alte orase vor urma!
Raspunde