În pădurea Dumbrava va avea loc duminică, 18 mai, concursul de Orientare Sportivă „Cărăbuş de Mai”. Organizat de Clubul de Turism Montan „Amicii Munţilor” Sibiu evenimentul este dedicat iubitorilor de natură, de toate vârstele.
”Începând cu ora 9:00 concurenţii vor putea să se înscrie pe listele de participare pe mai multe categorii de vârstă, iar startul în orientare se va da la ora 10:00”, au transmis organizatorii.
„Cărăbuş de Mai” este o invitaţie lansată atât celor care doresc să se iniţieze în acest sport, învăţând să se orienteze în teren folosind harta şi busola, cât şi celor cu experienţă şi spirit de competiţie care îşi pot proba abilităţile deja dobândite.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 480
Ultimele comentarii
Acum 9 ore
Diana
Acum 9 ore
Unde?
Acum 9 ore
Gelu
Acum 10 ore
Hermannstadt
Acum 12 ore
Marioara