Miercuri,
23.06.2021
Cer Senin
Acum
22°C

Cindrea: Optiunea politica in Medias s-ar schimba daca maine ar fi alegeri

Președintele PSD Sibiu, Ioan Cindrea, a declarat ieri la Eveniment Tv , la emisiunea "Raluca & Răzvan" că nu-i place cum arată astăzi municipiul Mediaș și că acesta a decăzut. "Mediașul era în trecut  un model , dădea lecții Sibiului!.. Din păcate, în ultimii ani a decăzut și e păcat (...) Se aștepta o altfel de rezolvare a problemelor de administrare a orașului", a spus Cindrea adăugând că  după părerea sa, dacă mâine ar fi alegeri, opțiunea politica  în Mediaș  (acum cu primar PDL și  viceprimar PNL) s-ar schimba. Întrebat dacă , într-un astfel de scenariu , PSD ar promova  candidatura deputatului Gheorghe Roman pentru funcția de primar, Ioan Cindrea a spus că  "este o variantă de susținut".
În plus , Ioan Cindrea a dat asigurări că Gheorghe Roman (fost membru PDL) nu va pleca din PSD. 

Vizualizari: 442

Comentarii

21 comentarii

Mediesan

Acum 6 ani

Intradevar,asa este,Mediasul este in paragina din cauza primarului alcoolic!!
Raspunde

alex

Acum 6 ani

infrastructura praf in Medias.Iti rupi masina pe gropile din oras.Oameni fara servici,groaznic!Si asta doar din cauza conduceri proaste.Pacat pentru locuitorii acestui oras.
Raspunde

claudia

Acum 6 ani

@alex Decaderea a inceput cu mandatul primarului sas Thelmann si continuata de actuala conducere.
Raspunde

dj.angel

Acum 6 ani

Este de stiut ca Mediasul nu are cum sa arate bine atita timp cit este condus de catre un om care nu vrea sa rezolve nevoile celor ce l-au votat .si nu se tine de ceea ce apromis cind a fost ales
Raspunde

Sebi

Acum 6 ani

Cat timp domnul primar Neamtu castiga cu procent 100% in zonele unde sunt rromi si pierde in toate celelalte sectii de vot asa va arata Mediasul...
Raspunde

www

Acum 6 ani

La fel si la judet...Nu mai castiga Cindrea in 100de ani neajutat...
Raspunde

bogdan

Acum 6 ani

Pai daca pdl-ul este praf gratie lui base\' cum sa arate mediasul cu un primar care crede ca piratul este un model!!!!!!
Raspunde

Medesanca

Acum 6 ani

Umbla un banc prin Mediaș, si anume at când intri in Medias îți ții mașina pe brate ca sa poți merge, din cauza gropilor:))). Era cazul ca se sesizeze cineva cu privire la drumurile din Mediaș!!!
Raspunde

T.H.

Acum 6 ani

Sunt din Medias si sincer va zic ca in 25 de ani de cand sunt nascut acest oras nu a aratat atat de rau niciodata!!! Pur si simplu acest primar Neamtu a distrus orasul ! Imi doresc din tot sufletul sa se faca cat mai curand alegeri in acest oras pentru a fi schimbat domnul Neamtu.
Raspunde

medias

Acum 6 ani

uite asa arata si sibiu daca ,adevarati sibieni votau in 2000 cu curu nu cu capu asa se vede ce a facut johannis in 14 ani ,astia de la psd nu faceain 200 de ani ,si daca voi in nordu judetului in iunie 2012 votati continuitate si frustrare ,acum aveati locuri de munca si o dezvoltare ,precum la sibiu ,asa stati si injurati 4 ani daca nu votati cu capu
Raspunde

T.H.

Acum 6 ani

Sincer in Medias trebuie un primar PSD-ist ...... pentru ca la noi mereu a fost mai bine sub mandatul PSD-ului. PDL-ul reprezentat de Neamtu si PNL-ul reprezentat de Petrescu .....au promis si ne-au dus cu zaharelul prea mult. Orasul acesta este \"cel mai rupt\" din toata Romania!!!!
Raspunde

Teodor

Acum 6 ani

De ce va agitati atat? Pentru primarul Mediasului problema e doar \"o gropita\":))) asa mi se pare declara pe nu stiu ce bloguri platite. Iar vis a vis de Johannis asta laudat... totul s-a facut cu bani europeni cu proiecte din vremea lui Nastase .Ia sa-l vad pe minunatul acesta daca era primar in Vaslui sau Tulcea...
Raspunde

joseph

Acum 6 ani

Cindreo, du-te tu primar în Medias și dă-ne o lecție despre cum ar trebui să arate un oraș. Poate data viitoare te votăm primar în Sibiu, cine știe? Că de vorbe e podu\' plin.
Raspunde

Barbu B.

Acum 6 ani

Joseph la Medias orice alt om ar fi primar ar face mai mult decat a facut actualul primar! Sper ca oamenii sa nu mai voteze niciodata PDL sau PNL .... mai bine cu PPDD-ul sau alte partide la conducere decat cu acestea doua. Si totusi domnul Gheorghe Roman este un om iubit de medieseni si care a facut multe actiuni frumoase pentru oras.
Raspunde

@12

Acum 6 ani

Teodore lasa minciunile ca o dat nastase, Johannis o facut mult mai multe dupa aia, sa vezi cind ne vom aduce deconcentratele inaoi si nu vom mai lasa ca sa ne fure de la buget an de an. Sa-ti intre bine in cap ca la Sibiu nu s-o dat niciodata,de aicea numa s-o furat, asta o fost politica dusa de ticalosii astia de politruci vizavi de Sibiu de ani si ani de zile,nu mai manipulati ca se da ceva Sibiului.Uitate si acum cu bani europeni nu vor sa faca culoarul european ca treve prin Sibiu,daca era brasovu sau cluju pe culoar era de mult construiasca autostrada
Raspunde

Medesan

Acum 6 ani

Cu siguranta ca s-ar schimba ,domnu\' Cindrea...da\' problema e ca nici in PSD nu aveti un candidat competent. Roman Gheorghe pe care dumneavoastra l-ati impus la filiala Medias nu e cu nimic mai breaz ca Neamtu. Singurul om care ar fi schimbat in bine orasul asta napastuit ar fi fost domnul Lupsan, pe care insa nu l-ati sustinut. De ce nu l-ati sustinut ? Pentru ca strica interesele unora din PSD. Unora din PSD care acum dau nas cu Justitia. Rusinee!!! Sustineti oamenii de valoare din PSD, nu traseistii, nu hotii, nu nulitatiile !!!! Nu mai amestecati social democratia cu Biserica, pozitionati-va corect odata si pentru totdeauna fata de ideologia pe care sustineti ca o reprezentati !!!!
Raspunde

Alex

Acum 6 ani

Nelu Cinstea a intrat in campanie sau ceva? Ca a inceput sa dea cam mult cu papagalu\' peste tot.
Raspunde

claudiu

Acum 6 ani

ia uitati ce de penali in poza ,uni tin mina la hertz din cauza ca le este rau ca acusi vine dna si pe la ei si atunci sa vezi prapapad,va mai aduceti aminte de cel mai betiv primar din ro era din psd parca bucur se numea,psdracu,iar roman este o mica ***politica care linge unde este mai multa miere.rusiine hotilor.
Raspunde

Ardeleanu

Acum 6 ani

am fost basist dar ce spune dl Cindrea este de bun simt Cinrea este un om politic de calitate eu il respect.
Raspunde

Ardeleanu

Acum 6 ani

am fost basist dar ce spune dl Cindrea este de bun simt Cinrea este un om politic de calitate eu il respect.
Raspunde