Sâmbătă,
25.06.2022
Cer Senin
Acum
16°C

S-a stabilit ordinea pe buletinele de vot. Johannis, pozitia doi, Ponta pe patru

Biroul Electoral Central a stabilit ordinea în care vor fi trecuţi candidaţii la preşedinţie pe buletinele de vot, la alegerile din 2 noiembrie. 
Primele patru poziţii sunt ocupate de candidaţii formaţiunilor parlamentare. Celelalte 10 poziţii aparţin candidaţilor independenţi şi candidaţilor propuşi de partide neparlamentare. 
Ordinea a fost stabilită prin tragere la sorţi.
 
1. Kelemen Hunor
2. Klaus Iohannis
3. Dan Diaconescu
4. Victor Ponta
5. William Brânză
6. Elena Udrea
7. Mirel Mircea Amariţei
8. Teodor Meleşcanu
9. Gheorghe Funar
10. Zsolt Szilagyi
11. Monica Macovei
12. Constantin Rotaru
13. Călin Popescu Tăriceanu
14. Corneliu Vadim Tudor

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

21 comentarii

@@@

Acum 7 ani

3,5 & 14 sunt TARI ! pt ei avem nevoie de o stampila cu cap de porky pig sau spongebob :))
Raspunde

Zorro

Acum 7 ani

Cine dreaq sunt specimenele de la pozitiile 2,5,7 10 si 12?...ca io n-am auzit pan acum de ei:)))))))))))))
Raspunde

@2

Acum 7 ani

2 e 1-nu cu 1-n c.i
Raspunde

@zorrel

Acum 7 ani

Pe 2 e viitoru presedinte care va scapa tara de comunistii ticalosi asa ca tine, incirdasiti in hotii, legi strimbe si rautati.Xorro era un justitiar ti-am mai scris, ti-ai gresit numele, tu nu esti decit ub securist comunist corupt
Raspunde

vasiladi

Acum 7 ani

securisti-comunisti dupa 25 de ani ? de ce nu hitleristi\'de ce nu hortysti? de ce nu chiaburi? votati cu cine vreti!eu nu!
Raspunde

@5

Acum 7 ani

esti depasit se timp,astia-s securisti comunisti
Raspunde

T.H.

Acum 7 ani

cam multi candidati ......dar acum o sa vedem o lupta adevarata si un presedinte ales de romani!
Raspunde

@4

Acum 7 ani

Nici în visele tale cele mai frumoase de PDL - ist inconștient aceasta tara nu va mai fi condusă de o persoana de o alta etnie.
Raspunde

indiferent

Acum 7 ani

Nu vreau ungur, nu vreau sas,nu vreau Udrea și nu vreau nici o urma de PDL
Raspunde

@9

Acum 7 ani

Kelemen Hunor :))), am auzit declarația prin care spunea ca a sosit momentul ca România sa fie condusă de un maghiar:))))).Iohannis la fel susține ca el e persoana potrivita.Visează astia 2 la bogățiile tarii.Cum ar fi fost sa candideze un roman la președinția Germaniei?
Raspunde

rau destul

Acum 7 ani

Rau am ajuns daca printre noi sunt oameni care viseaza ca la conducerea tarii v-a ajunge un asemenea om...sa se duca sa isi reprezinte micuta lui comunitate de sasi...
Raspunde

nationalist

Acum 7 ani

Sasi, unguri, tigani sau alte etnii minoritare sa mearga in germania, ungaria, india sa candideze, nu la noi in tara. Romania tb condusa de un roman nationalist iubitor de tara,traditii si port, astea sunt valorile noastre nu brezzel, gulas sau maturi!
Raspunde

hahahaha

Acum 7 ani

***www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Social/VIDEO+Microbuzul+scolar+cu+numar+PSD+Ce+explicatii+da+primarul puteam sa fac pariu ca 04 vine de la pozitia din buletin :)))))
Raspunde

www

Acum 7 ani

Ce cauta turcul din imagine la votin tziganiadia? tuciurie rau natzia asta de vlahi.
Raspunde

unu\'

Acum 7 ani

Iar e al doilea?Ce-aveti ma cu omu\'?
Raspunde

mia pentru 15

Acum 7 ani

In caz ca nu ai observat Sasu va fi al doilea Base .
Raspunde

mia

Acum 7 ani

Nu conteaza ce scrie pe microbuze important este sa aiba copii de la tara cu ce sa meraga la scoala . De ce nu s-a gandit primarul la asta in loc sa investeasca banii in cladiri ce apartin bisericii evanghelice ?
Raspunde

@17

Acum 7 ani

pentru ca copii aia apartin de primariile PSD-iste pe care le venereaza unii. cum sa le dea primarul din alta localitate microbuz. ma minunez cand citesc unele comentarii ..... chiar isi merita soarta poporul asta!! Ala de la 12 este un ......, dar este mandru! are o calitate mare: face parte din cei multi, dar ... .
Raspunde

mia draga,

Acum 7 ani

tu nici macar nu stii, ce este biserica evanghelica.
Raspunde

Dreptate

Acum 7 ani

Ce tara bizara, oare pentru ce au luptat tinerii revolutionari in era comunista si revolutionatrii din Decembrie \'89 daca astazi la sfarsit de 2014 avem pe liste alti securisti ca acest Ponta? Oare cand romanul se trezeste din somul cel de moarte.. ?
Raspunde