Vineri,
27.05.2022
Acum
0°C

Exit Poll - variantele ACL si PSD

Mai multe site-uri prezintă o serie de exit-poll-uri a căror sursă este atribuită ACL și PSD. În varianta PDL, distanța dintre Victor Ponta și Klaus Iohannis etse de șapte procente, în timp ce în varianta PSD, distanța dintre cei doi este de 10 procente. Ambele variante sunt date ca fiind preluate de la operatori în jurul orei 16.

Varianta ACL:

Victor Ponta - 38%

Klaus Iohannis - 31%

Monica Macovei - 9%

Calin Popescu Tariceanu - 5%

Elena Udrea - 4%

În varianta PSD, distanța dintre Victor Ponta și Klaus Iohannis este de 10 procente, iar poziția trei în sondaj este ocupată de Călin Popescu Tăriceanu, la egalitate cu Monica Macovei.

Victor Ponta - 38%

Klaus Iohannis - 28%

Calin Popescu Tariceanu - 7%

Monica Macovei - 7%

Elena Udrea - 5%

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

15 comentarii

T.H.

Acum 7 ani

Victor Ponta VICTORIE !
Raspunde

cretinule!!

Acum 7 ani

Raspunde

1

Acum 7 ani

Forzza Ponta!
Raspunde

MTV

Acum 7 ani

Victorie Victor Ponta!!!! Iupyyyy
Raspunde

1

Acum 7 ani

Forzza Ponta!
Raspunde

ha ha

Acum 7 ani

exitpol..PONTA a votat cu johannis.........victorie
Raspunde

sb

Acum 7 ani

Felicitari dl.Iohannis ! Sunt sigur ca va castiga. Psd grija la popcorn .Sa nu va stea in gat !
Raspunde

alex

Acum 7 ani

cat de idiot sa fii ca la 25 ani de la Revolutie sa votezi demnul reprezentant al unui partid de stanga cu hoti, baroni si inculti dovediti de atatea ori ... se va vedea si la rezultate care este electoratul lui ponta: sapte clase, batrani, zonelextracarpatice cu un grad de civilizatie mult redus
Raspunde

pt alex

Acum 7 ani

Idiot esti tu din cate imi dau seama. Ponta nu a fost nici membru al partidului comunist. Johanis a fost membru activist al PCR. E jenant sa faci astfel de afirmatii...cand favoritul tau lingea pe vremuri la tovarasu si tovarasa, da acu e la moda sa fi anticomunist ( sa-l citez \"anticomunist privat\"). Crezi ca mai tin minciunile voastre ??? Nu cred... GHINION...cum au avut si profesorii...in opinia preferatului tau.
Raspunde

John

Acum 7 ani

Ponta -40 % ,Iohannis 31 %.....deci cum va spuneam ,ponta e alesul americanilor si al UE ,iohannis pe langa faptul ca va avea locul 2 se pare ca va pierde si primaria Sibiului...si-o merita sasul cu varf si indesat pt ca s-a bagat in gasca cu escrocii lui blaga&co!
Raspunde

oficial

Acum 7 ani

Exprimarea corecta ar fi aceasta: Johannis intra in turu\' doi si ponta intra in curu\' doi.
Raspunde

oficial

Acum 7 ani

Exprimarea corecta ar fi aceasta: Johannis intra in turu\' doi si ponta intra in curu\' doi. gilu si gigi inta in curu\' întâi !
Raspunde