Vineri,
07.08.2020
Parțial Noros
Acum
17°C

Rezultate oficiale in judet: Iohannis - 79,48%

17 Noiembrie 2014 11:11

Biroul Electoral Județean a comunicat în această dimineață rezultatul final al turului doi al alegerilor prezidențiale din județul Sibiu. Klaus Iohannis a fost votat de 197 795 sibieni, în timp ce Victor Ponta a fost preferat de 51 061 de votanți. În procente, Iohannis a câștigat în județ cu 78,48%, din totalul de 248.856 de alegători.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

14 comentarii

sorina

Acum 5 ani

Felicitari de la Pitesti! Bravo, dragi sibieni
Raspunde

ardelean mandru

Acum 5 ani

oameni buni dupa 7 ore de stat la coada in fata consulatului din münchen mi am dat seama k gresim foarte mult cu nationalismele ieftine si ingamfarea de a fii ardelean.au fost langa mine tineri din iasi si alte parti ale tarii..tineri harnici si destepti care si ei sau saturat de psd si iliescu &co.romania trebuie sa ramana asa ,trebuiesc investii in infrastructura mai ales in moldova,sunt multi oameni harnici si destepti plecati din acele locuri.macar un milion sa revina in tara si ar fii minunat.numai impreuna se poate merge spre bine.nu va lasati invrajbiti de mizeria ce a vrut sa o faca ponta....toti suntem romani si numai intro romanie echilibrata si prospera oamenii pot devenii mai fericiti.BAFTA
Raspunde

vasiladi

Acum 5 ani

din peste 3 mil de romani afara daca vin innapoi 10 mii pe AN va fi mult!nu va imbatati cu apa rece!sa vedem acum locuri de munca in romania nu afata!
Raspunde

@3

Acum 5 ani

nu o sa vina la anul dar daca li se ofera un trai decent si locuri de munca si in zona moldovei vin in cativa ani o gramada..mai ales cei harnici ...
Raspunde

joseph

Acum 5 ani

Deci, un mic calcul la rece. Aproximez furturile pesedeului cu listele suplimentare, împiedicarea cetățenilor din diaspora, morți, votul în numele neprezentilor la vreo 10% și scorul real arată 65% Iohannis, 35% Ponta. 35% din numărul alegătorilor reprezintă cam 3,9 milioane. Apreciez corect acest număr, al adevăraților votanți pesede (hoți, asistați, puturoși) pe care România îi are, răspândiți cu precădere în Vechiul Regat. Sigur că sunt și în Ardeal, dar în număr mai mic. Acuma, toată inteligența acestui popor va consta in a menține acest număr constant și izolat, sub flamurile pesedeului (și a partidelor satelite, pc, unpr și alte frectii) și de a nu mai permite amestecarea lui cu oameni de bună credința cum s-a întâmplat prin alianța contra naturii care a fost usl. Atunci, în 2012, oamenii au fost induși în eroare de așa zișii liberali ai lui Antonescu și Tăriceanu, adevărați miei deghizați în lupi. Bravo Ardeal, bravo București, Iași, Constanța! Mai e o speranță.
Raspunde

Reinhold Adami

Acum 5 ani

Am ajuns ieri la ora 7:45 in fata consulatului din München si m-am pus cuminte la coada cu convingerea naiva ca am sa votez pana la ora 13. La 20:15 (!) am ajuns sa votez, iar in urma mea mai erau sute de oameni frustrati si umiliti. Nu e posibil asa ceva. Indeferent cu cine ai vrea sa votezi: trebuie sa ai posibilitatea intr-un stat democratic sa-ti exercitezi acest drept constitutional. Ma bucur insa ca am vazut ieri foarte multi oameni tineri, din toate colturile tarii, plini de speranta si dorinta de schimbare. De atatea ori am fost dezamgiti si mintiti in ultimii 25 de ani. Vreau sa cred ca in sfarsit (!) o sa se schimbe ceva in bine si ca o sa fim perceputi ca o natiune serioasa si cu demnitate. Am inceput cu schimbarea de jos prin votul nostru. De acum sunt politicienii la rand. Sa se apuce serios de treaba, pentru tara si nu pentru buzunarele proprii.
Raspunde

rosu

Acum 5 ani

Respect, Romania! Am trait s-o vad si pe asta: romanii or ales un sas. Bravo. Pentru Occident sunteti, de acum, un exemplu al tolerantei. Romania nu a castigat doar un presedinte, ci si multa admiratie in vest. In sfarsit!
Raspunde

felicia

Acum 5 ani

Cele mai noi locuri de munca! Seriozitate maxima! Contract legal si incheiat imediat! Au inceput primele plati! Foarte multi oameni lucreaza deja cu noi! *** Cei care au inceput activitatea sunt foarte multumiti! Lucrati 3 ore pe zi, ca operator online, si castigati 300 dolari lunar! Va trimitem detalii dupa ce expediati textul \"Info\" la adresa de email: ***.
Raspunde

Georg:_BEC: Klaus Iohannis - 55,79%, Victor Ponta

Acum 5 ani

Pe TARA (rezultate partiale)____BEC: Klaus Iohannis - 55,79%, Victor Ponta - 44,2_____ ***www.gandul.info/stiri/rezultate-alegeri-prezidentiale-2014-bec-iohannis-a-obtinut-55-79-din-voturi-iar-victor-ponta-44-2-13574278
Raspunde

io

Acum 5 ani

Cindrea , supranumit zero proiecte importante , pregateste-ti usa din dos pt 2016...ne-ai irosit 4 ani din viata si Sibiul , sta la drumuri judetene , mai prost ca toate jud vecine - AB , BV , MS
Raspunde

Dan

Acum 5 ani

Cele mai sigure locuri de munca! Oferta extrem de serioasa! Asiguram din start contract legal! Deja s-au facut primele plati! Multi oameni s-au convins, e randul dumneavoastra acum! NU este MLM! NU este joc piramidal! Castigurile sunt garantate! *** care vor sa castige cel putin 300 de dolari lunar, cu o munca usoara de 3 ore pe zi! Pentru a va oferi detalii, trimiteti textul \"Info\" la adresa de email: ***
Raspunde

unguru\'

Acum 5 ani

Uraaa!!! A castigat sasalaul!!! Ce bine!!! Romanii nostri nu vor mai fi nevoiti sa plece la munca in Germania, iar cei care lucreaza acolo vor veni acasa, deoarece sasul presedinte va transforma Romania in a doua Germanie! Poate vor veni si nemtii sa lucreze in Romania... se vor simti aici ca la mama lor acasa!
Raspunde

@12

Acum 5 ani

Mai ungure,vezi sa nu juisezi in izmene de atata fericire:)))si da,poate ai dreptate 50 % din nemti vor cere azil politic sau drept de lucru in Romanika...mai ales in mult laudata zona industriala de vest a Sibiului:)))ha ha ha....sa mai si radem,nu???
Raspunde

Achtung ciobanilor !

Acum 5 ani

Brasovul va fi capitala Regiunii Centru, ungurii si nemtii vor lucra la Dan de la postingul @11 !
Raspunde