Joi,
09.02.2023
Ceata
Acum
-16°C

”Ziua judecatii” la TSTV. Avocatul Dragos Tarsia

Avocatul Dragoș Târșia vorbește la Turnul Sfatului TV despre cum să scapi de impozit după ce-ți izolezi termic locuința, despre procesele privind taxa auto și războiul deschis cu Primăria Sibiu, legat de sensul unic de pe Calea Dumbrăvii. 
Dacă în primul caz a avut succes total, în cazul taxei auto și al sensului unic de pe Dumbrăvii lupta continuă. Ce-l ”mână în luptă?”: ”Ca și racilă a vechiului sistem, (n.r. statul, administrația locală) nu sunt obișnuiți să ofere foarte multe facilități oamenilor”, susține avocatul.
 
emisiunea poate fi urmărită aici:
 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

14 comentarii

vivi

Acum 7 ani

dnu avocat, la banii tai nu mai bine te muti intr-o zona mai linistita? trebuie tot orasul sa se adapteze dorintelor tale si tot orasul sa-ti plateasca reparatiile la casa? si dupa asta ce o sa ma i vrei? cele 40000 de sustineri ar trebui verificate om cu om si atunci o sa vedem ca sunt false.
Raspunde

alno

Acum 7 ani

cititi si vedeti ***monitoruldesibiu.com/?p=6932
Raspunde

un sibian

Acum 7 ani

traficul este foarte bine dirijat in prezent...d-nul Tarsia sa se mute daca nu-I convine!
Raspunde

vivi

Acum 7 ani

monitorul de sibiu e unealta lui dlui tarsia, sare in ochi. of Doamne, 40.000 de sibieni nu mai pot de grija linistii pe care dl avocat trebuie sa o aiba pe sub ferestrele vilei luxoase renovata pe banii nostri
Raspunde

cititor 13

Acum 7 ani

Felicitari si succes!
Raspunde

EU

Acum 7 ani

O FIRMA DE AVOCATURA SERIOASA, IN SFARSIT CINEVA SE GANDESTE SI LA SIBIENI, BRAVOOOO!
Raspunde

x

Acum 7 ani

un rahat
Raspunde

x

Acum 7 ani

E foarte bun sensul unic! sper sa ramana
Raspunde

Y

Acum 7 ani

E o prostie la patru benzi sa pui sens unic.Chiar nimeni nu se gandeste la combustibilul in plus consumat de contribuabil in \"labirintul\"de sensuri unice?Sau nu le pasa...ei oricum se deplaseaza cu masini de serviciu.
Raspunde

Y

Acum 7 ani

E o prostie la patru benzi sa pui sens unic.Chiar nimeni nu se gandeste la combustibilul in plus consumat de contribuabil in \"labirintul\"de sensuri unice?Sau nu le pasa...ei oricum se deplaseaza cu masini de serviciu.
Raspunde

z

Acum 7 ani

unde sunt 4 benzi cu sens unic? intre banatului si saguna :))) e foarte bine.nu sunt distante mai mari de 2 km si la ce wohlstand au sibienii, cei mai necajiti umbla cu numere de bulgaria, dar culmea, circula. Nu cred ca s a redus cosul zilnic sau facutura la gaz din cauza sensului unic de pe calea dumbravii.
Raspunde

vivi

Acum 7 ani

stiti, ma gandesc daca cei 40.000 de sibieni care subscriu la visul dlui avocat locuiec toti in zone de lux. daca stau sa calculez imi cam da cu virgula. dar ma gandesc ca bietilor oameni care traiesc la bloc, unii dintre ei si in zone aglomerate, ptr ca stiu cum e sa-ti treaca toata ziua pe sub geam mii de masini (de la autoturisme la camioane) li s-a facut mila de saracul om bogat ca trebuie sa suporte si el cateva sute, asta in cazul in care a spus adevarul. si s-au dat cu totii peste cap sa decupeze taloane din ziarul aservit si sa le trimita ptr sustinere. eu nu stiu daca 40.000 dintre sibieni stiu cum arata acea fituica. ma indoiesc. oricum, daca i se face \'\'dreptate\'\' dlui avocat vreau si eu sa mi se faca dreptate de cate ori am o problema si bat din picior, uite asa.
Raspunde

Bv

Acum 7 ani

Sunt de partea primariei. Foarte bine. Continuati cu sensurile unice. Domnul avocat sa caute alte surse de publicitate.
Raspunde

osi

Acum 7 ani

alt articol cu scris ca reclama gratuita si care si-a rata tinta e scos de pe prima pagina a treia zi. fix ca in cazul articolului cu dra stanila. penibil.
Raspunde