Duminică,
11.04.2021
Cer Senin
Acum
17°C

Nicolae Neagu ii numara zilele lui Ponta. "Dupa 23 mai..."

Senatorul liberal Nicolae Neagu a declarat astăzi că sunt șanse însemnate ca în luna iunie PNL să propună un nou guvern, în locul Cabinetului Ponta. Neagu susține că la reuniunea Consiliului Național al PNL din 23 mai se va pune la punct moțiunea de cenzură care poate dărâma Guvernul Ponta. ”Există șansa ca moțiunea de cenzură pe care o pregătim pe o temă extrem importantă pentru România și români să atragă parlamentari din alte formațiuni politice, inclusiv de la cei care astăzi sunt alături de majoritatea PSD – UNPR și să formeze o majoritate parlamentară pe lângă PNL, fără ca PNL să racoleze”, a declarat Neagu în cadrul unei conferințe de presă. 
Întrebat care va fi tema moțiunii de cenzură, senatorul a răspuns în stilul său personal: ”Cu siguranță vorbim despre teme care ar trebui să fixeze interese naționale sau interesul național al României, dar pe teme care fixează progresia României în concept european, nu doar învârtirea și staționarea în zona consumului propriu”, a explicat Neagu. 
Copreședintele PNL Vasile Blaga a anunțat la sfârșitul lunii aprilie că liberalii se vor reuni pe 23 mai la Pitești în cadrul Consiliului Național, unde va fi aprobată forma finală a programului de guvernare al acestui partid, dar se va discuta și despre moțiunea de cenzură. 

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

27 comentarii

un sibian

Acum 5 ani

cat va plateste Neagu sa scrieti ceva despre el...ca altfel nu cred ca ar scrie cineva...si sa nu va ganditi cumva ca sunt de la PSD!!!
Raspunde

x

Acum 5 ani

mai bine numara banii pentru un cinema multiplex!
Raspunde

adi3

Acum 5 ani

betivul de la metalcar pupazeste din nou
Raspunde

liu

Acum 5 ani

Asta e reprezentantul tinerilor frumosi si liberi. Like. Vis. E mai ok pupaza aia din spate.
Raspunde

no name

Acum 5 ani

acest no name stie sa numere???
Raspunde

un curios

Acum 5 ani

Vise, Vise . . . . . .
Raspunde

Mama prostilor e mereu gravida

Acum 5 ani

Gal, gal, gal sa mai bem un paharel sa ne dam destepti nitel pdl si pnl pentru noi tot aia e
Raspunde

ua ha ha

Acum 5 ani

cred k nici paharele numai stii sa le numeri bai tilica...nici liniile facute de fiuto prin cluburi.....vezi k iar a iesit olteanca blonda a lui virgil in poza...sa nu zici k are si alta geanta in afara de cea galbena?....pfui...pnl_pdl_psd...toti sunteti ratati in frunte cu ponta si iohannis care mai nou spune tarii de pe facebook cei bine si cei rau...pai toata lumea stie cei rau dar cand esti ales presedinte ai o strategie sa combati coruptia.....si basescu 10 ani a tot torait k baronii locali,k dna,k asa si mai departe....na facut nimic...nici voi nu faceti nimic...motivul este clar...sunteti toti la fel...corupti....cel mai bun lucru ar fii sa va bage dreak pe toti in parnaie in frunte cu iliescu,basescu,pinochio si iohannis....
Raspunde

@8

Acum 5 ani

Aflarea în treabă la ROMÂNI ! În rest numai de bine!
Raspunde

&&&&

Acum 5 ani

Bine-ar fi sa fie asa mai neagule,tare mi-e ca pontache a prins si mai mult aripi de cand a scazut pnl-pdl-ul vostru in sondaje cu 12%,asta si datorita faptului ca mutul chiolhannis s-a dovedit mult prea repede a fi doar o marioneta penibila la Cotroceni care din 4 luni de la inscaunare o luna a umblat lelea in vacante exotice si-n rest a fost 0 barat.
Raspunde

torente

Acum 5 ani

bai va dau eu un motiv pentru parlamentari ,sibieni ,hunedoreni ,vilceni si argeseni ,,sabotarea ,autostrazi ,sibiu -pitesti si tronsonu cale ferata culoar 4 european ,executat de comunisti in proprtie de 75 la suta si abandonat cu buna stinta ,si intrterbati ,pe sinistru transporturilor [rus] de unde provin bani pentru constructia ,inutilei ,autostrazi ,turda -sebes ,acolo se impunea cel mult un drum expres la ce circulatie este in zona respectiva ,verificati acolo este vorba de deturnare de fonduri ,cum s-a procedast si cu inutilu ,aeroport ,cluj ,investitie din bani publici deturnati de guvernu ticalos boc ,si pentru parlamentari sibieni ,interpelati si adusi bani pentru noul stadion ,de 50 000 locuri si sala polivalenta de 10 000 locuri ,actuala sala ,transilvania nu mai corespunde ,datorita schimbari destinatiei in piata de zarzavaturi si toale ,multa lume nu se mai duce la competii sportive vazind pe reclama de la intrare cu litere mari ,PIATA TARANEASCA si de urmarit master planu aeroportului din cluj ca cam seamana cu ce a vrut s-a faca fostu presedinte de consilu judetean [boteesh].nu mai divulgati proiectele sibiului ,copy -paste sta aproape ,tot ce se face la sibiu ,astazi miine se face in toata tara cineva cu nume ne vinde la vecini ,ghici ghicitoare cine ,bai parlamentari de sibiu aceste obiective de mai sus sunt prioritati nationale ,si sibiu o merita din plin find fosta CAPITALA EUROPEANA CULTURARA [2007] statut la care rivnesc fara reusita toate asa zisele orase mari din tara in rest ,can-can pune presiune pe actualu guvern ca pina in 2017 s-a se poata circula de la nadlac la constanta via ,sibiu -piesti ,asta este prioritatea nr1 pentru romania ,si fosti ministri care au sabotat acest proiect vital pentru tara condamnati pentru subminarea economiei nationale ,bai toasilor aici nu se face ca unu cu clanta mare se da lider zonal [rus ] aici se construieste ce este vital pentru tara ,inca o data facut anchete serioase la fondurile alocate pentru turda -sebes ,dupa informati bani sunt deturnati de la ue ,pentru tronsonu culoarului 4 pan european ,sibiu -pitesti
Raspunde

torente

Acum 5 ani

bai va dau eu un motiv pentru parlamentari ,sibieni ,hunedoreni ,vilceni si argeseni ,,sabotarea ,autostrazi ,sibiu -pitesti si tronsonu cale ferata culoar 4 european ,executat de comunisti in proprtie de 75 la suta si abandonat cu buna stinta ,si intrterbati ,pe sinistru transporturilor [rus] de unde provin bani pentru constructia ,inutilei ,autostrazi ,turda -sebes ,acolo se impunea cel mult un drum expres la ce circulatie este in zona respectiva ,verificati acolo este vorba de deturnare de fonduri ,cum s-a procedast si cu inutilu ,aeroport ,cluj ,investitie din bani publici deturnati de guvernu ticalos boc ,si pentru parlamentari sibieni ,interpelati si adusi bani pentru noul stadion ,de 50 000 locuri si sala polivalenta de 10 000 locuri ,actuala sala ,transilvania nu mai corespunde ,datorita schimbari destinatiei in piata de zarzavaturi si toale ,multa lume nu se mai duce la competii sportive vazind pe reclama de la intrare cu litere mari ,PIATA TARANEASCA si de urmarit master planu aeroportului din cluj ca cam seamana cu ce a vrut s-a faca fostu presedinte de consilu judetean [boteesh].nu mai divulgati proiectele sibiului ,copy -paste sta aproape ,tot ce se face la sibiu ,astazi miine se face in toata tara cineva cu nume ne vinde la vecini ,ghici ghicitoare cine ,bai parlamentari de sibiu aceste obiective de mai sus sunt prioritati nationale ,si sibiu o merita din plin find fosta CAPITALA EUROPEANA CULTURARA [2007] statut la care rivnesc fara reusita toate asa zisele orase mari din tara in rest ,can-can pune presiune pe actualu guvern ca pina in 2017 s-a se poata circula de la nadlac la constanta via ,sibiu -piesti ,asta este prioritatea nr1 pentru romania ,si fosti ministri care au sabotat acest proiect vital pentru tara condamnati pentru subminarea economiei nationale ,bai toasilor aici nu se face ca unu cu clanta mare se da lider zonal [rus ] aici se construieste ce este vital pentru tara ,inca o data facut anchete serioase la fondurile alocate pentru turda -sebes ,dupa informati bani sunt deturnati de la ue ,pentru tronsonu culoarului 4 pan european ,sibiu -pitesti
Raspunde

@torente de sibiu

Acum 5 ani

Si despre deconcentrate nimic , nimic... Sau macar despre Brasov Comarnic , unde in timpul saptamanii nu vezi decat cate o masina ratacita ceva! Sau fiindca era ora 2 noaptea erai fara pastile si sufereai un pic
Raspunde

@torente

Acum 5 ani

Tot ceea ce spui este real si normal intr-o tara normala, numai ca asta-i o tara anormala unde toate lucrurile sunt pe dos asa cum e si ala de la @13 si ca ala sunt multi in conducerea tarii. Cu asemenea oameni n-avem nici o speranta in tara asta de mai bine.
Raspunde

vecina

Acum 5 ani

iti doresc tie Neagule sa iti numeri tu zilele cit mai esti in libertate,pina te ia si pe tine cei de la DNA
Raspunde

@torente

Acum 5 ani

Bai sibiene pe dos sunt prietenii tai Chiriac si Chiolhanis , si asta nu ar fi o problema , problema este ca tu chiar crezi ca asa e bine ..si apoi te miri de ce te ustura
Raspunde

ion

Acum 5 ani

Neagu unul din cei mai infectii oameni ai Sibiului se va seziza oare D.N.A.ul sa il scuture bine si pe alcolistul asta si pe fiuso
Raspunde

ion

Acum 5 ani

In poza mai apre si analfabetul de primar al Rosie cel care a luat bacul cu nota 1,20 la lb.romana dar tiganii din Rosia nu au nevoie de oamenii cu scoala ci de slabaii asa cum sunt si ei
Raspunde

VDV

Acum 5 ani

Altul care besescu care ii va numara oole lui Ponta;ole ole la revedere besescule!!!
Raspunde

@16

Acum 5 ani

Ba voi sunteti cu inversu si cu dosu,perversi puteti fi
Raspunde

@20

Acum 5 ani

Xanax tata....si pastilele colorate sa nu le uiti ,sclavule:))))
Raspunde

@20

Acum 5 ani

Bai sibiene nu fi obraznic! Ce este vina mea pentru apucaturile lui Chiriac? Sa fie sanatos si tu alaturi ( sau mai bine in fata) lui. E treaba voastra ce faceti, dar fara sa v-anvartositi pe impozitele mele. Faceti din partea mea tot Sighiul ca fetele de la Capalna , dar la voi in saracie. Asa ca termina cu dulceturi de genul \"perversule\"
Raspunde

@21, 22

Acum 5 ani

Pe impozitele tale sa -nvirtosat tunarii tai din zona din care esti, nu vezi ce tunuri au dat numai cu milioanele de euro, in nici un caz sibieniii care contribuie de zici de ani la buget si inapoi nu mai primeste aproape nimic, perversule ticalos, iar pastile si xanax sa luati voi ca sa scape tara de niste lichele comuniste care au tinut-o intr-o saracie si control mafiot perpetu.
Raspunde

aurel

Acum 5 ani

Daca vei incepe sa cultivi ganduri de prosperitate,imaginandu-ti ca esti un om foarte bogat, inconjurat de un ocean de energie mentala si inotand intr-o mare a abundentei, corpul si mintea ta vor intra instantaneu pe vibratia prosperitatii, iar tu vei incepe sa atragi literalmente, la fel ca un magnet, tot ceea ce iti e necesar pentru a deveni bogat. Asta scrie celebrulBob Proctor in cartea \"Te-ai nascut bogat\"! C autam urgent colaboratori part-time care vor sa castige bani in timpul liber,intr-un proiect unic la nivel mondial.Oferimcontract de comision.Pentru mai multe detalii,trimiteti mesajul \"PROIECT\"la ***: kimble_the_best***
Raspunde

nelu

Acum 5 ani

urgent domnul neagul multumesc
Raspunde

uaaaa

Acum 5 ani

inca o saptamana....sa vedem cine il darama pe pinochio...?punem pariu k va zboara pinochio si iliescu pe toti in frunte cu iohannis?la anul cel tarziu il scoate pe voiculescu din parnaie pe motive de sanatate si k a scris o gramada de carti stiintifice......nici un milion nu a ti recuperat ...asa k o sa investeasca varanul milionaele contra voastra...by by fraierilor...(de rasul lumii....sau mai bine zis de plansul lumii)
Raspunde

Ua ha ha ha!!:))))

Acum 5 ani

Alcoolistu hotoman de neagu o sa-i numere ouale lui pontache...impreuna cu mutalaul sas sifonar 6 case-iohannus!:))))))))))))))))))))))
Raspunde