După ce Hans Klein, fost consilier local al FDGR, a declarat că Forumul va avea un candidat pentru șefia Consiliului Județean, la alegerile locale de anul viitor, liderii PNL Sibiu susțin că vestea îi bucură. ”Timingul strategiei PNL nu este schimbat de declarația unei persoane sau alteia. PNL își va prezenta strategia public la momentul în care vom avea toate deciziile luate discutate în partid”, a spus copreședintele Raluca Turcan. Mircea Cazan a punctat la rândul său. ”Democrație înseamnă ca fiecare partid să aibă candidat, să fie concurență, să fie o competiție cât mai corectă”, a spus deputatul liberal.
”O să avem un candidat anul viitor”, a anunțat Klein. Întrebat în cadrul unui interviu acordat Turnul Sfatului, ce va fi publicat în ediția de luni, dacă va fi un reprezentant al FDGR sau PNL, Klein a răspuns: ”FDGR. Unul al nostru. Dar va fi ales de consilieri, după alegeri. Vom avea un candidat, da”, a răspuns fostul consilier local. Întrebat dacă acest candidat este acum consilier județean, Klein a răspuns sec ”s-ar putea”.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 448
Ultimele comentarii
Acum 55 minute
@Barosanu
Acum 1 oră
@AndreiM fascistul de serviciu
Acum 1 oră
Periscop
Acum 1 oră
Emil
Acum 2 ore
Emil