Miercuri,
05.11.2025
Parțial Noros
Acum
13°C

PMP Sibiu: PSD a politizat CNADNR&;

PMP Sibiu: PSD a politizat CNADNR&;

Președintele PMP Sibiu, Diana Popa, reclamă faptul că sub conducerea „înţeleaptă” a PSD-ului şi sub “carmuirea  absentă” a lui Iohannis, „România lucrului bine făcut” rămâne un deziderat de neatins. ”E de-a dreptul uimitoare lipsa de competenţă a unei instituţii precum CNADNR, în condiţiile în care orice locuitor  din imprejurimi, înainte de efectuarea oricărei expertize de specialitate,  le-ar fi putut spune constructorilor că solul e slab și nesigur, că sunt alunecări de teren în zona dealului Aciliu,  pe unde urma să se construiască autostrada și unde s-a și decis, în mod eronat, ridicarea acesteia. Este evident că s-a făcut puțin și scump, și vorbim aici de costuri foarte ridicate ale unui kilometru de autostradă,  nici de calitate nu se poate discuta, fiind vorba evident de o  investiție proastă. Este un semn că politizarea în epoca Ponta s-a întins ca un cancer în toate instituţiile statului. PMP Sibiu consideră ca se impune depolitizarea CNADNR și a altor instituții ale statului, pentru ca banul public să fie gestionat în mod corect”, susține Diana Popa.

Conform PMP Sibiu,  în cazul infrastructurii rutiere este nevoie de o strategie care sa dureze mai mult de 4 ani și care să nu se schimbe mereu în funcție de cine vine la putere.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 1599

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

2 comentarii

B.Utoru

Acum 10 ani

Da' Băsescu, Boc, Berceanu, Boagiu (da-r-ar Boala-n ei!) ce-au făcut, fa? Nu cumva cancerul corupţiei a ajuns la apogeu pe vremea lu' Băse şi a Udrei? Nu cumva pe vremea lor s-a conceput autostrada? Tot aşa aţi fost concepuţi şi voi, tinerii politcieni ai României - rebuturi din start!
Raspunde

@B.Utoru

Acum 10 ani

Ai dreptate ,amice ,s-a si trezit cine sa critice ,anonima asta de care n-a auzit nimeni ,la fel despre tentativa jalnica de PMP care cu ale sale procente minuscule nu poate sa mai pacaleasca pe nimeni ,sunt aceiasi portocalii penali ai chiorului base ,bleah ,ti se face scarba la cum arata politica de la Romanica!
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus