Luni,
13.07.2020
Cer Senin
Acum
13°C

Iohannis pleacă de Crăciun în Florida

18 Decembrie 2015 15:04

Iohannis pleacă de Crăciun în Florida

Preşedintele Klaus Iohannis îşi va petrece sărbătorile de iarnă în Statele Unite ale Americii, în Florida, au declarat pentru Mediafax surse oficiale. Potrivit surselor citate, şeful statului va intra în concediu şi va pleca împreună cu soţia spre Florida, unde cei doi îşi vor petrece Crăciunul. Este posibil ca şeful statului să nu se întoarcă în ţară decât după Revelion.

 Klaus Iohannis şi-a petrecut şi o parte a lunii decembrie 2014 în Florida. Astfel, după câştigarea alegerilor prezidenţiale şi după ce şi-a dat demisia de la Primăria Sibiu, dar înainte de depunerea jurământului ca preşedinte al României, Iohannis a petrecut o săptămână în Palm Beach.  Şeful statului şi soţia au fost în vizită la o familie de prieteni români, cărora preşedintele le-a botezat copilul. Este vorba de omul de afaceri sibian Marius Vecerdea, care este finul şi antrenorul de tenis al lui Klaus Iohannis.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

12 comentarii

Crocodile Dundee

Acum 4 ani

Nicht grabier,nicht fortzir cu revenitul.Langsam claxonier!Nu pescuim si noi ceva(de biscuit s-a ocupat Fane Babanu')?
Raspunde

Mihai Popescu

Acum 4 ani

L-am votat cu încredere, dar sa pleci asa și sa nu stai aproape de popor, sa nu transmiți ceva poporului în direct de anul nou, sa nu mergi duminică în Danemarca dacă se califica fetele în finala. ASTA E SFIDARE SI NESIMTIRE CRUNTA. L-am votat căci am zis ca e altfrl decât Plagiatorul, dovedește însă tot mai mult ca în esență sunt identici
Raspunde

Mihai Popescu

Acum 4 ani

A și am uitat ceva, luni și marți se comemorează revoluția romana anticomunista. Dar stai, iohannis e în concediu. Nu poate merge. Ce nesimțire
Raspunde

Piroschka

Acum 4 ani

totusi - mult mai bun decat marinelul !
Raspunde

joseph

Acum 4 ani

Penibili,atat mutul klaus cat si consoarta lui ,sa stea din partea mea pana de Pasti in Florida la sifonarul sclav vecerdea...nu le vor duce lipsa multi romani..Gute Reise herr klaus-giratoriu-6 case din meditatii!!:)))))))))))
Raspunde

cetateanul

Acum 4 ani

UPPPS, si daca nu merge desi are dreptul ca orisice cetatean? ce ne facem cu furia si frustarea din noi; cum o mai revarsam?
Raspunde

VICTOR

Acum 4 ani

Astia care comenteaza sunt oamenii lui Ponta sunt ciodosi ca Seful lor nu a iesit presedinte si acum cauta si ei nod in papura.Daca pleca presdintele Ponta la Miami cum era? :-)
Raspunde

Gogaie

Acum 4 ani

Astia au bani domle'!............
Raspunde

Zorro

Acum 4 ani

Cursele spre SUA la sfirsit de an sunt ieftine, sub 1000€. Daca are prieteni la care poata sta, nu-i scump deloc la venitul lui pe chiria caselor, ea, prima hoata a tarii cu salar de profesor si el cu indemnizatia de presedinte. Eu merg de 3-4 ori pe an in SUA, insa pe coasta Pacificului. San Diego este orasul preferat al meu, unde doresc sa ma retrag la pensie, sau in muntii din jurul orasului San Diego. Miami este un fel de .....rahat pe bat
Raspunde

hai-hui

Acum 4 ani

Daca era Iliescu in loc isi facea concediul la Moscova!
Raspunde