Dacă în municipiu și pe drumurile din județ circulația se desfășoară normal, în condiții de iarnă, pe șoseaua ce face legătura între Sibiu și Păltiniș se produc blocaje.
La această oră este vizibilitate redusa și ninsoare spre Paltinis și se circulă cu viteza redusă, maxim 30 km/h. Circulația se desfășoară în coloană și traficul este îngreunat și pentru că unii șoferi sunt opriți pe marginea drumului, fie pentru ca derapează, fie pentru că vor să facă fotografii.
Un tractor cu lamă și un plug cu sărăriță au trecut cel puțin o dată pentru a curăța drumul. Cu toate acestea, carosabilul este însa acoperit destul de repede cu zăpadă, după ce trec mașinile de deszăpezire.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: trafic , Paltinis , ninsoare , Pentru Sibiu , zapada
Vizualizari: 5345
Ultimele comentarii
Acum 7 ore
Q
Acum 7 ore
Newman
Acum 8 ore
Ron
Acum 9 ore
Eu
Acum 9 ore
Emil