Marți,
19.08.2025
Ceata
Acum
13°C

Ovidiu Sitterli: ”Îmi doresc să câștig Primăria Sibiu”

Ovidiu Sitterli: ”Îmi doresc să câștig Primăria Sibiu”

Fostul prefect, Ovidiu Sitterli, a anunțat ieri, în cadrul unei petreceri organizate de PSD Sibiu pentru femeile din organizație că va candida pentru postul de primar al Sibiului.”Acum, că de vineri sunt prefect demisionar și pot să fiu angrenat în campania electorală, îmi doresc să câștig Primăria Sibiu. Cred că cel mai important sprijin pe care pot avea, este cel al dumneavoastră. Și văzându-vă aici pe dumneavoastră, cred că putem câștiga fiecare acolo unde candidăm pozițiile pentru care ne-am depus opțiunea. În aceste două luni și jumătate trebuie să facem tot ce ține de priceperea noastră, de puterea noastră de muncă, pentru a arăta că Sibiul merită o administrație puternică”, le-a spus Sitterli femeilor din PSD Sibiu.

Sitterli și-a dat vineri demisia din funcția de prefect al Sibiului, dar acesta rămâne pe post până când Guvernul va lua act de demisia sa.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

18 comentarii

Cosmin Ionescu

Acum 9 ani

Isuse Hristoase !!! ce bulane groase !!! doamne prost mai e asta...
Raspunde

Nicolae Tarcea

Acum 9 ani

Mult succes
Raspunde

@Nicolae Tarcea

Acum 9 ani

Sa inteleg ca si Sitterli asta e din Mag sau Sorostin ca neamu lu' Cindrea?
Raspunde

Sogoru

Acum 9 ani

Ce papagal! Unu mai breaz nu este in PSD? Patetic!
Raspunde

Unul

Acum 9 ani

Penal.
Raspunde

Girocopteru

Acum 9 ani

Prostia intruchipata !! Urat sfarsit de cariera pentru el si Cindrea !!!
Raspunde

mihai g

Acum 9 ani

Felicitari. In sfarsit un candidat adevarat. Fara pata, cunoaste administratie foarte bine.
Raspunde

un sibian

Acum 9 ani

GARANTAT nu o sa fi primar!!!
Raspunde

bondica

Acum 9 ani

sluga lu cindrea.sper sa nu facem vre-o gafa sa iasa rahatu asta de pesedist.Apropo stie cineva de unde este si psd-istul asta ,ca nume de ardelean nu are orisicum?
Raspunde

rosu

Acum 9 ani

bondica, bondica. Trebe ca ai venit recent de dincolo. Ca de nu, stiai ce este un nume sasesc.
Raspunde

sibian

Acum 9 ani

si daca ar ajunge primar? de cate ori ar avea de luat o hotarare mai importanta i-a da nevasta-sa concediu medical. ca sa poata fugi de raspundere legal.
Raspunde

nicolae

Acum 9 ani

Psd in municipiul Sibiu nu are organizatia sectiei de votare, foarte necesara la tipul de alegeri locale intr un singur tur.Am fost coleg in BEJ Sibiu cu Sitterli Ioan Ovidiu,este un jurist competent si un om deosebit.Va ridica nivelul Psd Sibiu,dar lipsa organizarii in municipiul Sibiu a organizatiei municipale se va vedea in rezultatele ce vor fi obtinute,adica modeste.
Raspunde

sibian

Acum 9 ani

@nicolae ce-o fi de capul tau daca il consideri competent pe sitterli...
Raspunde

nicolae

Acum 9 ani

In cadrul Biroului Electoral Judetean Sibiu Ovidiu Sitterli a dovedit practic ca este un jurist competent,in fata membrilor bej si a judecatorilor Ionescu si Verza. Multumit?
Raspunde

Unul

Acum 9 ani

Fanatic si Nicolae. Soldat disciplinat al partidului ca si fostul prefect, viitorul.......fără viitor.
Raspunde

nicolae

Acum 9 ani

Nu sunt membru psd,dar Sitterli va avea viitor!
Raspunde

Qwerty

Acum 9 ani

We're doomed!
Raspunde

Anonymus

Acum 9 ani

va avea viitor ca toti cei care traiesc azi cu speranta zilei de maine dar nu ca si primar ar Sibiului. Este doar o sluga a lui Cindrea si sper ca impreuna vor prinde iar locuri caldute insa nu se va mai intampla. Lumea s-a saturat de vorbe goale si fara acoperire, de proiecte promise si realizate partial sau deloc iar multe preluate si doar finalizate iar apoi realizarile atribuite personal si asa mai departe. In Sibiu este nevoie de un primar adevarat si nicidecum de unul de la PSD ca am vazut ce oameni a propus pana acum aceste partid si cate (nu)s-au realizat cat au avut conducerea primariei... Sa speram ca sibienii vor casca bine ochii si mintea si nu vor pune botul la minciuni gogonate si povesti de adormit copii mici :)
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus