Joi,
27.03.2025
Ceata
Acum
10°C

ACTUALIZARE S-a reluat traficul pe Banatului, după accidentul de pe trecere

ACTUALIZARE S-a reluat traficul pe Banatului, după accidentul de pe trecere

ACTUALIZARE ora 14.00 - Traficul pe strada Banatului s-a reluat în parametrii normali, anunță reprezentanții IPJ Sibiu.

Cozile de mașini s-au întins, timp de o oră, până pe Șoseaua Alba Iuliei. Câteva autobuze Tursib au fost prinse în blocaj și au înregistrat întârzieri de peste 10 minute.

Știrea inițială:

Strada Banatului este blocată în acest moment, iar circulația este deviată pe strada Transilvaniei.

Zona a fost blocată de polițiștii care fac cercetările în urma unui accident produs pe trecerea de pietoni dinainte de curba care face intrarea pe strada Banatului.

Din primele cercetări, se pare că o șoferiță de 44 de ani din Sibiu nu a păstrat distanța față de un taxi care era oprit ca să îi acorde prioritate unei adolescente de 17 ani, care era pe trecere. Mașina femeii a lovit taxiul și l-a proiectat în tânăra deja angajată în traversarea străzii.

Fata, din comuna Roșia, este conștientă, însă va avea nevoie de îngrijiri medicale.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 3005

Comentarii

1 comentarii

siby

Acum 8 ani

Cati oameni trebuie sa moara sau sa fie accidentati , pana se vor monta in toate zonele circulate din Sibiu semafoare actionate manual la trecerile de pietoni? Apropo de trecerile de pietoni, stie cineva totusi ce masuri s-au luat la trecerea de pietoni din Talmaciu unde in decursul anilor mai multe persoane si-au pierdut viata sau au fost accidentate?
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus