Miercuri,
23.06.2021
Partial Noros
Acum
28°C

Raluca Turcan: Ponta ar trebui sa plece de pe scena politică!

Raluca Turcan: Ponta ar trebui sa plece de pe scena politică!

 

Fostul premier Victor Ponta a plagiat în lucrarea sa de doctorat, a stabilit Comisia Tehnică din cadrul Consiliului Naţionale de Atestare a Diplomelor (CNATDCU). Raportul final urmează să fie supus votului în Consiliul General de joi. Ca reacție la această decizie, deputatul PNL Raluca Turcan cere din partea fostului premier un gest de onoare și să iasă din politică. ”Verdictul dat privind plagiatul lui Ponta nu este despre Ponta, ci despre onoarea învăţământului superior din România. De 4 ani o serie de miniştri din Guvernul PSD au încercat să-l scape de acest scandal prin desființări de comisii, schimbări de regulamente şi Ordonanţe de Urgenţă. Toți demnitarii care au la activ lucrări nemuncite și furate de la alții, titluri nemeritate ar trebui să facă un pas în spate. Ar trebui să facă un gest de onoare pentru a permite celor care și-au construit cariera cu muncă și onestitate să poată păși în spațiul public și să dea măsura profesionalismului, nu a șmecheriei și suficienței. Toți cei care au ținut cu dinții pentru albirea doctoratului lui Ponta, și al altora, ar trebui să dispară din viaţa publică”, susține Turcan.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

18 comentarii

Nicu

Acum 4 ani

Pedelistilor din fostul guvern Boc le e frica de Ponta si acum cand e un simplu deputat.Intrebarea mea este :De ce e iubit Ponta de popor si acum?Le da frisoane unor incompetenti care prin guvernarea Boc au ramas niste golani si incompetenti pentru poprul roman.Astept.contrariile! o
Raspunde

...

Acum 4 ani

daca-l iubesti pe ponta, luati-va o camera la hotel si fiti discreti...
Raspunde

Gyuntar dela Ooy

Acum 4 ani

Dar oare exemplul propriu nu are cel mai puternic efect ?
Raspunde

Pravale Baba

Acum 4 ani

Total de acord!
Raspunde

dumi

Acum 4 ani

Toti ar trebui sa plecati de pe scena politica!!! Dupa fapte, la Aiud, Gherla, Poarta alba sau alte "institutii" de purificat... Din cauza jegului (al vostru care stati in fata) nici daca ar fi ceva curat nu se mai vede!
Raspunde

Zorro

Acum 4 ani

Dumi ai perfecta dreptate. Eu as repune pedeapsa cu moartea din nou in lege, fiindca si din puscarii a-si mai bat joc de noi, scriind lucrari stiintifice (niste analfabeti), si stau in puscarii de lux pe banii nostri.
Raspunde

ovidiu

Acum 4 ani

Blonda de la Sibiu sa-l ia de mana si sa plece impreuna. Freaca si ea fotollile Parlamentului de ani buni degeaba. La pozat cu RMGCistii prin Rosia Montana o fost prima, alaturi de primarita blonda din capitala. Sibieni nu ii mai votati pe astia!
Raspunde

Rodica

Acum 4 ani

Asa ne lovim singuri valorile. Domnul Ponta a fost cel mai bun prim ministru care a facut multe pentru tara. Datorita lui, ne-am modernizat si tara asta arata bine, plus cea mai mare crestere economica din Europa. Dar noi, romanii ne lovim propriile valori si oameni cu care ar trebui sa fim mandri. Nu va lasat-i domnule Ponta! Noi romanii adevarati v-a iubim!
Raspunde

luciferul

Acum 4 ani

Turcanco, dispari dracului TU de pe scena politica. Ne faci scarba bai femeie, tu nu intelegi ca intreci toate limitele ridicolului? Pleaca dracului in Filipine, mori, schimba-ti sexu', fa ceva sa nu te mai vedem, esti oribila!
Raspunde

Silviu

Acum 4 ani

Demisia de onoare implica atomat ONOARE, dar de unde asta la Ponta?!
Raspunde

Silviu

Acum 4 ani

*automat
Raspunde

Sibian

Acum 4 ani

http://radu-tudor.ro/ponta-despre-plagiat-va-multumesc-din-inima-dragi-politruci/ Cu dedicatie de la fostul premier Ponta pt toti care ii cer parasirea scenei politice !
Raspunde

Solomon

Acum 4 ani

Din pacate mai sunt semeni de-ai nostri care cred in Scufita Rosie si Harap Alb!Sa spui ca acest jalnic personaj de desene animate a fost cel mai bun Prim-ministru si a modernizat tara sau ca este iubit de popor-sunt afirmatii grotesti,lipsite de orice temei real!Inseamna ca RomaniaTV si Antena3 si-au facut din plin datoria de spalatori de creiere iar noi ne meritam soarta!Spalati-va pe cap cu Ponta;mi-e sila de voi!
Raspunde

TALIDA RUNCU

Acum 4 ani

Plagiatul a fost unul din cuiele la sicriul politic al lui Ponta. PSD este un HEXIPHARMA al politicii romanesti.
Raspunde

...

Acum 4 ani

Du-te nu vorbi!
Raspunde

mutu de la manutanță

Acum 4 ani

Da, Ponta să plece din politică și matale din sibiu! Nu mai vrem să ne reprezentați!
Raspunde

dancp

Acum 4 ani

nu avem nevoie de o stolojenista basista la sibiu afara din sibiu cu blonda kill bill,pretina lui udrea si eba
Raspunde

@dancp

Acum 4 ani

Electrosocuri, medicamente ...etc!
Raspunde